• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Dovoz ze zahraničí

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti (zná někoho) s firmou: Topdriveclub? https://www.topdriveclub.com/cs/
Tváří se profesionálně, vozy dováží ze Švédska....
Díky.
Přímou zkušenost nemám, ale našel jsem si u nich své současné auto. Inzerujou auta, která nevlastní, ale která zájemcům mohou dovézt. Tyto auta jsou nabízeny k prodeji přímo ve Švédsku. Lze nalézt na:
https://www.car.info/en-se
Oslovil jsem více firem, které se specializují na dovoz ze Švédska, zda a za kolik by byli schopni mi mnou vybrané auto dovézt. Kladně mi odpověděli pouze z firmy EURO CNG z Hostivice. Vyčíslili mi cenu za dovoz a přihlášení o 13.000 Kč méně než TOP DRIVE. Auto jsem měl doma a na značkách za 3 týdny od oslovení firmy. Za mne maximální spokojenost.
 
ahoj, mate jeste nekdo kontakt na ty lidi z aukce? shanim ted m6 2.5 (idealne rok 2017 - bez automatickeho vypinani valcu) wagon idealne revolution top vybava ... barvu uplne neresim ale kdyby nebyla vinova tak by to bylo fajn :) cena 600k czk
 
btw nejake jine reference na dovoz ze zahranici?

je to reference na autanazakazku.cz (p.Pipek - v predchozim pristpevku je chybne napsano autonazakazku) ... jeste nejake jine reference?
 
ahoj, mate jeste nekdo kontakt na ty lidi z aukce? shanim ted m6 2.5 (idealne rok 2017 - bez automatickeho vypinani valcu) wagon idealne revolution top vybava ... barvu uplne neresim ale kdyby nebyla vinova tak by to bylo fajn :) cena 600k czk
stejná specifikace co píšeš mi pravidelně chodí mailem od autoscout24.cz nebo mobile.de a teď už se tam nechá sehnat kolem 19.500,- Euro. což vychází při dnešním kurzu na cca 520K plus dovoz. třeba zde - https://www.autoscout24.cz/lst/mazda/6?sort=standard&desc=0&gear=A&fuel=B&ustate=N,U&powerfrom=140&powertype=kw&fregto=2017&fregfrom=2017&body=5&atype=C

dobré recenze jsem slyšel i na https://www.autozdovozu.cz/ mají centrálu na P-6 v Suchdole
 
wow to vypada super ... diky moc za tip ... btw nemate nekdo mapovani zahranicich vybav na ceske? Co je revolution top? to prvni vypada dobre ale nejsem si jistej vybavou kterou shanim .. jinak opravdu diky moc :)

jakej je rozdil mezi nakama intense a kizoku intense ??
 
U M6 z Německa je problém, že snad všechny maji ve vyšších výbavách šíbr. Ten je bezva, když funguje. Po čase se ale ucpou odtokové kanálky ve sloupkách a voda pak zůstává ve střeše a následně vyteče do interiéru. Taky mám zkušenost s prasklým lankem na jedné straně, údajně neopravitelné, pouze výměna celého šibru. Takže za mne se šíbru rozhodně vyhni.
 
U M6 z Německa je problém, že snad všechny maji ve vyšších výbavách šíbr. Ten je bezva, když funguje. Po čase se ale ucpou odtokové kanálky ve sloupkách a voda pak zůstává ve střeše a následně vyteče do interiéru. Taky mám zkušenost s prasklým lankem na jedné straně, údajně neopravitelné, pouze výměna celého šibru. Takže za mne se šíbru rozhodně vyhni.

hmm a to se neda nejak cistit jednou za cas?

Co třeba tohle? Sice trošku dražší, ale přímo od mazda dealera.
https://home.mobile.de/HELLWIG#des_309088142

to uz je docela pres rozpocet, kdyz si prepoctu dovoz a vsechny ostatni vydaje okolo :( tka jsem skoro na 750k :( btw neni to 2017 rv ... nema tohle uz nahodou to automaticky vypinani valcu? tomu bych se rad vyhnul


btw podle vybavy to vypada ze to kizoku intense je revolution top .. nicmene ten stredovej panel vypada trosku jinak a nemuzu tam najit odvetravani sedacek ... vidite to tam? se bojim abych nemel vlka v lete z kuze :D

napr: https://www.autoscout24.cz/nabidky/...-9d28-bc330f3fd579?cldtidx=1&cldtsrc=listPage
nebo: https://www.autoscout24.cz/nabidky/...-b182-cc7981303626?cldtidx=7&cldtsrc=listPage
 
Poslední úprava:
U M6 z Německa je problém, že snad všechny maji ve vyšších výbavách šíbr. Ten je bezva, když funguje. Po čase se ale ucpou odtokové kanálky ve sloupkách a voda pak zůstává ve střeše a následně vyteče do interiéru. Taky mám zkušenost s prasklým lankem na jedné straně, údajně neopravitelné, pouze výměna celého šibru. Takže za mne se šíbru rozhodně vyhni.
No vidíš to.Pro mne je šíbr priorita!Otevřu špárečku,trošku zadní okno a ve voze je taková pohoda,že klimu používám jen minimálně.Za 20 let jsem měl skoro všechny vozy s el šíbrem(P 405,Primera,GY,GJ a nikdy jsem nic neřešil.Ani zatékání ani ovládání.A v horku nechávám šíbr také přiotevřený,pak ani vevnitř není takový pařák.Jednou za čas těsnění potřu glycerínem.
 
Poslední úprava:
No vidíš to.Pro mne je šíbr priorita!Otevřu špárečku,trošku zadní okno a ve voze je taková pohoda,že klimu používám jen minimálně.Za 20 let jsem měl skoro všechny vozy s el šíbrem(P 405,Primera,GY,GJ a nikdy jsem nic neřešil.Ani zatékání ani ovládání.A v horku nechávám šíbr také přiotevřený,pak ani vevnitř není takový pařák.Jednou za čas těsnění potřu glycerínem.
Já měl kdysi dávno taky na P405, elektrickej. Supr věc, když auto ani nemělo tenkrát klimu. Než se mi začaly ucpávat odtokový kanálky a občas jsem při odjezdu z parkoviště dostal sprchu za krk, doslova. Rozebrat a vyčistit si to nikdo netroufal, já tuplem. Pak se přetrhlo lanko na jedné straně, takže se začal křížit při otevírání. Musel jsem to tahat ručně na té straně, kde prasklo lanko. V Peugeotu mi řekli, že náhradní díl neexistuje a za 16k mi dají novej. Prostě peklo. Přestal jsem ho používat a na střeše jsem ho zatáhnul silikonem, aby tam neteklo.
Od té doby ho nechci ani omylem. Howk.
 
U Mazdy bych se toho moc nebál. Měl jsem el. šíbr na 323F BA a fungoval perfektně do doby kdy jsem auto jako 17 let staré prodal. Žádnou péči jsem mu nevěnoval a kolikrát jsme ho mohli i poničit když spolujezdci skrz něj za jízdy vykukovali, fotili atd., ale vše bez újmy vydržel :)
 
@Ladman - to je pech mít stejnou závadu na dvou různých autech. Asi Mazda koupila v rámci úspor, od pažoutu linku na šíbry, či co.
 
@Ladman - to je pech mít stejnou závadu na dvou různých autech. Asi Mazda koupila v rámci úspor, od pažoutu linku na šíbry, či co.
Já ten problém u Mazdy neměl, jen u Peugeota. Od té doby si hlídám, abych auto se šíbrem nekoupil. Asi jsem jeden z mála, kdo tyto problémy měl... Já si ho ale předtím taky chválil.
 
Kvůli mimořádné závadě nemůžeme hned zavrhnout všechny zbytné vymoženosti.Peugeot 405 je už staré auto a vývoj jde dál.Vím,že problém se vyskytuje u těch aut napříč značkami,kde se stříkaly dutiny hustým voskem.Ten spolehlivě zalepil odtokové kanálky a problém byl na světě.Plné prahy vody a nefunkční odtoky způsobily potíže se zatékáním.Při použití např.Dinitrolu na dutiny tohle nehrozí.
 
Hledal jsem vozidlo (sice neMazdu, ale o to nyní až tak moc nejde) v zahraničí a narazil na problém s dotažením do ČR v době všemožných omezení a lockdownů. Nakonec jsem narazil (po několika neúspěšných dotazech na firmy i v tomto vlákně) na firmu AUTO Z DOVOZU , kteří mi pomohli. Z jejich práce jsem byl tak překvapen (v dobrém slova smyslu), že se musím pochlubit a přidat naprosto skvělou recenzi na tuto firmu i sem ;)

Při první poptávce vozu mě kontaktoval pan Rusek, se kterým jsem komunikoval i dále. Je obrovská radost s ním spolupracovat a je opravdu vidět, že ho auta jednoduše baví. Všechno co řekne platí a je opravdu profesionálem na svém místě!

Vše v zahraničí vykomunikovali, vozidla prověřili, pár vozů mi z různých důvodů nebylo doporučeno. Pokud zahraniční prodejce nekomunikoval, bylo mi to sděleno (a tak jsem věděl, že na mě nikdo nezapomněl a řešili jsme spolu další postup) - opravdu skvělý zákaznický servis. Když se objevil ten pravý vůz, tak během chvilky mi přistála na mail kompletní servisní historie a po mém schválení bylo vozidlo okamžitě zarezervováno, aby nás nikdo nepředběhl.
Do pár dnů bylo vozidlo přivezeno, v ceně byl opraven jeden důlek na kapotě pomocí metody PDR, vozidlo bylo kompletně vyčištěno a připraveno na značkách!! Na vůz jsem také dostal několika letou záruku od Defendu pro klidný spánek.

Takto si představuji profesionální servis a péči o zákazníka. Nadšení pro práci a slíbit to, co se dá dodržet.
Musím uznat, že při hledání dalšího vozidla povedou moje první kroky opět za panem Ruskem :cool:;)

Ať nám to pěkně jezdí!
Rob
 
Back
Top