• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Dovoz ze zahraničí

Z jejich práce jsem byl tak překvapen (v dobrém slova smyslu), že se musím pochlubit a přidat naprosto skvělou recenzi na tuto firmu i sem ;)
Potvrzuji, chlapi v pohodě, chtěl jsem si minulý rok v létě stáhnout kalibraci z 96kW MX-5, co tam měli, bez problémů domluva.
 
Poslední úprava:
Ahoj, mám dotaz ohledně dovozu auta ze zahraničí. Nemám s tím žádnou zkušenost, tak se možná budu ptát i malinko blbě. Má někdo zkušenost s dovozem - http://dovozautomoto.cz/ ?

Pán je velmi komunikativní, jen si nejsme úplně jistý, jestli postup, který se samotná koupě / dovoz / přepis realizuje.

Autobazar, který prodává auto požaduje platbu v hotovosti, nebo převodem na účet. Je standart, že tohle auto kupuje za moje peníze na sebe dovozce, s kterým mam smlouvu o dovozu auta? Já mu dám své peníze, na auto se vystaví "faktura" na jeho jméno, aby ho mohl na místě přebrat, pak ho přiveze do ČR a následně přihlásí na mně?

Dík moc.
 
Ahoj, mám dotaz ohledně dovozu auta ze zahraničí. Nemám s tím žádnou zkušenost, tak se možná budu ptát i malinko blbě. Má někdo zkušenost s dovozem - http://dovozautomoto.cz/ ?

Pán je velmi komunikativní, jen si nejsme úplně jistý, jestli postup, který se samotná koupě / dovoz / přepis realizuje.

Autobazar, který prodává auto požaduje platbu v hotovosti, nebo převodem na účet. Je standart, že tohle auto kupuje za moje peníze na sebe dovozce, s kterým mam smlouvu o dovozu auta? Já mu dám své peníze, na auto se vystaví "faktura" na jeho jméno, aby ho mohl na místě přebrat, pak ho přiveze do ČR a následně přihlásí na mně?

Dík moc.
Ahoj, webovky bez IČ a bez adresy. Byl bych hodně opatrnej. Pochopil bych zálohu na výdaje a dopravu. Platit někomu předem plnou cenu bez záruky, že auto převede na Tebe? V tom případě bych nechal smlouvu zkontrolovat právníkem.
 
Ahoj, webovky bez IČ a bez adresy. Byl bych hodně opatrnej. Pochopil bych zálohu na výdaje a dopravu. Platit někomu předem plnou cenu bez záruky, že auto převede na Tebe? V tom případě bych nechal smlouvu zkontrolovat právníkem.
Poslal mi svoje IČ: 09729275 - na FB a Instrage jsem viděl jeho dovozy. Je tam alternativa, že zaplatím přímo platbu na autobazar ( ale zase, platim dopredu za něco, co nevím, jestli na 100% pán převezme, ale prý pokud ne, bazar musí peníze vrátit na učet.
 
Poslal mi svoje IČ: 09729275 - na FB a Instrage jsem viděl jeho dovozy. Je tam alternativa, že zaplatím přímo platbu na autobazar ( ale zase, platim dopredu za něco, co nevím, jestli na 100% pán převezme, ale prý pokud ne, bazar musí peníze vrátit na učet.
Podle ARESu má živnosťák něco přes rok, takže asi začíná v oboru. Nic proti, ale tu zprostředkovatelskou smlouvu nebo co se chystáš podepsat, bych si nechal předem zkouknout, abys nepřišel o peníze.
 
ja jsem nic dopredu neplatil jen zalohu.. az pote co mi bylo auto predvedeno osobne, jsem zaplatil penize ...

byl jsem velice spokojen, super profesionalni pristup .. kdyby neco napis, dam recenzi
 
Kamarád, který nakonec "nic nedovezl" nedávno zmínil toto https://doveztodal.cz/
@vassok měj to třeba pro komparaci atp.
Jinak ani sebelepší smlouva nezajistí tvé peníze, resp. jen dokud máš peníze u sebe, tak máš "pravdu" ;)
 
Zdravím doufám budoucí kolegy Mazdaře. Mám na vás dotaz, ohledně dovozce Mazd z Druztové u Plzně. Jaké s ním máte kdo zkušenosti? Díky :)
 
Mám od něj GJ 2013. Vše naprosto v pořádku.Najde ti auto jaký chceš. Dělá převážně mazdy a natahal jich opravdu hodně. Byl se mi podívat na jeden kousek,ale sám mi doporučil ho nebrat a nakonec nechtěl ani korunu. Vzal jinde jinou na kšeft. Auta má vždycky pěkný a přístup si dovím říct férový...
 
Ahoj intezivně hledám Mazdu 3 BM, a našel jsem tohoto dovozce - nějaké zkušenosti? Mazd tam má docela dost...
Jsem z Frýdku, tož sice vidím kladné reference na Druztovou a potom směrem k Mostu...ale je to dálka - více méně pak člověk jede vlakem a že to na 99% koupí...

 
Update na pána z Olmiku, jednání vstřícné, nic nezatajuje, ohledně záruky asi jako když člověk koupí kdekoliv jinde, úplně profík na prohlídku auta není (moje blbost viz karta mojí M3 jak jsem dopadl s brzdami).
Za dovoz má marži cca 8-10k i s přepisem, nepojištěné auto bez českých značek po Olmiku moc projet nejde což je docela nevýhoda...

Celkově mohu doporučit, ale auto je nutno pečlivě prověřit (asi jako všude jinde).
 
Ahojte,
moja Mazda 6 rv. 2019, 33tis KM je dovezená z Poľska do AAA. Tam som ju kúpil. Ja som u nich kupoval viac aút (5+) a nemám vyslovene zlé skúsenosti až na drobnosti ako ojazdené pneu a kotúče, vylágrovaná autobatéria a pod.
Obecne je v ČR málo mázd, tak sa poptávka rieši dovozom. Nekupoval by som u predajcu bez možnosti odstúpenia od zmluvy prípadne výmeny. Zameral by som sa na väčšie a preverené firmy (recenzie, google) kde zmluva neni len zdrap papiera a riešenie by sa právnikmi predražilo. Prípadne preverených individuálnych dovozcov, ako je uvedené v predošlých príspevkoch, ale vždy by som si spravil aj vlastný prieskum.
Oplatí sa priplatiť za novší model s menším nájazdom aj za cenu úveru - menšie riziko poruchy, dodatočných investícií (podľa možností nie u nebankového subjektu).

Good luck !
 
Poslední úprava:
ja ne ale za sebe muzu doporucit pana Pipka !! super jednani, seriozni a profi pristup
 
Ano. Pan Janíček. Dovezl jsem si přes něj svou mazdu 5. Cca 14 dní zpátky. A můžu říct, že prověrka byla důkladná. Mam po prvním majiteli servisovanou a doloženou fakturama, jako rovněž zajištěním odhlášení a převozek. Vozí klienty sebou a až po shlédnutí na místě a kontrolní jízdou zaplatíš prodejci. A pak po své ose jedeš domů. Pak už jen evidenčka a zápis do registru. A ode dneška mám už RZ.

Jen do konce června neberou zakázky.
 
Ahoj, dovážel si někdo funglovku ze zahraničí?
Na Slovensku jsou CX-30 o cca 60000 Kč levnější než shodné výbavy v ČR. I při extra nákladech a třeba 2 dnech volna je tam ve výsledku určitě 40-45 tisíc úspora.

Otázkou je, jestli prodejci vůbec mohou prodávat přímo na vývoz (auto se "odhlásí" na vývoz aniž by bylo registrované)? Nevadí to Mazdě?
Je třeba dávat kauci na DPH, nebo vyfakturují auto bez DPH?
A dá se to vůbec rozumně zvládnout koupit a odvézt na vývozních značkách během dvou návštěv (ideálně jen jediné návštěvě), nebo jsou věci, které nemůže dealer zařídit a musí si je kupující na Slovensku oběhat sám?
 
Je s tím dost oser (kvůli riziku, že ty se na DPH vykašleš to nechtějí moc dělat, nebo musíš zaplatit s DPH a pak ti to vrátí, až když předložíš potvrzení, že jsi ji v ČR opravdu zaplatil - viz např. https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/dph-dan-nakup-vozu-v-zahranici.A181108_105434_automoto_taj), takže já to řešil kdysi u SEATu tak, že jsem našel majitele salónů jak v ČR, tak na Slovensku a on mi ochotně vzal SEATa od slovenského importéra do českého autosalonu a tam mi ho prodal už klasicky jako auto v ČR - slovenský importér měl tenkrát akci právě na SEATa Leon co jsem chtěl a ušetřil jsem cca 70k (v ČR tenkrát 435K, tímto převozem 365K). Zda je takový autosalón Mazdy, to nevím, ale silně pochybuji (je jich přeci jen i výrazně méně - a pořád je to o ochotě majitele).

edit: To byly ceny, že? Rok 2011 a mé první auto (1.4 TSI Style + nějaká výbava navíc), které mimochodem dodnes mám jako městské vozítko ;)
 
Díky, to mě ani nenapadlo. Teoreticky AutoPalace je na Slovensku a má tam Mazdu...

Ještě mám možnost tři, auto si koupí a zaregistruje žena - Slovenka a pak ho někdy přeregistrujeme do Čech, až to nebude daňově nové auto.
To má ale zase komplikaci, že jestli to dobře chápu, dle evropských pravidel bych s českým ŘP neměl řídit slovenské auto v ČR (aby se registrací v jiném státě neobcházely silniční daně, které jsou třeba v Holandsku opravdu hodně vysoké). Otázkou je, co když právně jsem majitel (protože společné jmění manželů), i když nejsem zapsaný v techničáku. Policajti by to asi neřešili, ale pojišťovna by mohla chtít využít jakoukoliv možnost, jak se vyhnout plnění...
 
Back
Top