• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Fotky a zážitky z cest

Co jsem zaslechl, tak stejný byl v německých bunkrech v Normandii a byl tak prakticky první, s čím se spojenci při vylodění setkali.......
 
Tak jelikož se v tomto vláknu vyzývá ke zvřejnění přírodních panoramat, tak v dnešním deštivém dni mi to nedalo, aby zase neudělal promotion rakouským Alpám. Tentokrát jsme ovšem s kamarády nejeli mým 2,5 litrem, ale jen 1,5 litrem, ba co dím, dokonce škodovkou O 4 mého kamaráda. Asi dáno trochu i tím, že jsem byl zvědav, jak to jezdí. Má najeto asi 16 tkm, jezdí podle očekávání, střídali jsme se i v řízení, tak jsem si zase po delší době připomněl, jak se řadí. Odezva od volantu prakticky nulová, nějak to brzdí, neměl jsem příležitost to víc prověřit. Tlumení rázů od silnice přijatelné, ale co mě pozitivně hodně překvapilo, bylo odhlučnění proti aerodynamickému hluku. To má tedy na jedničku.
Dojeli jsme do malého alpského městečka Rottenmann, zaparkovali u nádraží, no a pak už busem do Hohentauern a pak už jen po svých. Naštěstí jsou v pohoří Rottenmann dvě příjemné chaty, kde se dá přespat i najíst. A tady pár propagačních fotek, když se umoudřilo počasí.20230810_161045.jpg
Většinu z těch kopců jsme museli přelézt. Ten největší je Grosser Bössenstein. Když jsme na něj šli, tak byl zcela v mlze, tak sjme ho radši obešli.
20230810_095024.jpg
Grosser Scheibelsee.
20230812_145535.jpg

Dole o 1400 m níž Rottenmann a dálnice z Lince do Štýrského Hradce. A kdo to kolem Liezenu zná, tak jistě mnohé kopce pozná. Třeba na nich i byl. Např. vlevo Warscheneck, uprostřed menší Bosruck, skrz nějž vede stejnojmenný dálniční tunel, vedle vyšší Grosser Pyhrgas, vpravo Hexenturm. Všechny ty kopce stojí za "návštěvu". Byl vidět i Dachstein a ledovce ve Vysokých Taurách, ale na malé fotce to nemá smysl ukazovat.
 
Kdybychom byli sami,tak se určitě ozvu,ale byli jsme ještě s jednou rodinou s malými dětmi.😄
Ještě, že tak. Já trávím víkend v kabině mimo domov tak by mi bylo líto, že jsem Tě prošvih :grinning: stačí, že jsem neměl čas minule když byli poblíž kluci z Vnorov 🙂
 
Pár fotek pro milovníky kvérů, menší i větší ráže, ze střelnice Oleško u Roudnice nad Labem.....😉Zobrazit přílohu 47371Zobrazit přílohu 47372Zobrazit přílohu 47373Zobrazit přílohu 47374
My tuhle strelnici pri spravnem smeru vetru pravidelne poslouchame na zahrade :). Asi bych se tam mel nekdy jit podivat, uz tu jsme osm let a porad jsem tam nebyl...

A abych byl k tematu, v oblasti Litomericka urcite doporucuji Doerellovu vyhlidku u obce Dubicky. Hodne let jsem se tam chystal, byl jsem tam az pred par dny. V neexponovane dny lze zaparkovat primo u cca kilometrove cesticky na vyhlidku, po kraji sirokeho vjezdu na pole, jak na fotce nazorne predvadim s MXkou. Hezka vyhlidka je i primo z Dubicek od kostela, ale ten je ted zabaleny v leseni a opravuji ho. Doporucuji k navsteve hlavne brzy rano... Prekapive mi prijde, za malokdo "mistni" to zna, i kdyz treba na Lovosi, v Oparenskem udoli, na Varhosti nebo na Ripu tu byl skoro kazdy.

porta-bohemica Copy.JPG mx5doerrel.jpg
 
My tuhle strelnici pri spravnem smeru vetru pravidelne poslouchame na zahrade :). Asi bych se tam mel nekdy jit podivat, uz tu jsme osm let a porad jsem tam nebyl...

A abych byl k tematu, v oblasti Litomericka urcite doporucuji Doerellovu vyhlidku u obce Dubicky. Hodne let jsem se tam chystal, byl jsem tam az pred par dny. V neexponovane dny lze zaparkovat primo u cca kilometrove cesticky na vyhlidku, po kraji sirokeho vjezdu na pole, jak na fotce nazorne predvadim s MXkou. Hezka vyhlidka je i primo z Dubicek od kostela, ale ten je ted zabaleny v leseni a opravuji ho. Doporucuji k navsteve hlavne brzy rano... Prekapive mi prijde, za malokdo "mistni" to zna, i kdyz treba na Lovosi, v Oparenskem udoli, na Varhosti nebo na Ripu tu byl skoro kazdy.

Zobrazit přílohu 47391 Zobrazit přílohu 47390
Doerellova vyhlídka je pěkná. V okolí v Labském údolí je celá řada parádních vyhlídek. My máme rádi třeba Poradní skálu cestou ze Sebuzína na Varhošť.
 
Pochopil jsem z webu správně, že je to místo jen pro "skupinovou střelbu"?
To ti nepovím, my tam byli na zážitkovou střelbu, tzn skupiny asi po 20 lidech na 5-6 instruktorů a u nich se střídáš podle zbraní co sis zaplatil. Po straně byly ještě asi dvě menší plochy na střílení a tam těch lidí bylo míň.
 
Díky, rozumím, tahle "ochutnávka zbraní" a ještě pod širým nebem byla jistě fajn akce.

V dobách, kdy se tady ještě měli chuť etablovat výrobci zbraní i pro privátní sektor, tak dělali podobné demo dny, většinou však v krytých střelnicích.
Zaplatilo se (s nějakou výhodou) převážně jen střelivo a otestoval sis portfolio Beretta, SIG Sauer, Glock, Walther aj.
Člověk měl pak před pořízením vlastní zbraně ten zmatek pocitů alespoň trochu učesanější ;)
 
O poslednim "letnim" vikendu jsme se s dcerkou vypravili na kratky (38h/850km) vylet do oblasti Ötscher-Tormäuer a okoli. Od nas to bylo cestou pres Gmünd, Schnitzel Drive-In u Kremsu, a podel Dunaje skrz Wachau, zpatky pak pres Melk, Ottenschlag a Zwettl. Milovnikum hezkych silnic oblast doporucuji, zvlast jsem si uzival usek Gaming-Lunz am See, Schwerbach-Neubruck, a Spitz-Zwettl. Navzdory prazdninovemu vikendu velmi maly provoz (coz se vubec nedalo rict o useku z Litomericka do Trebone, a pak zpet), z vetsiny nadherny povrch silnic, vsude usmevavi lide, hodne "atrakci". Urcite se tam jeste vratime, ted to byl jen takovy povrchni pruzkum a uzivani si silnic...

20230902-DSC07350.jpg20230902-DSC07358.jpg20230902-DSC07380.jpg20230903-DSC07510.jpg
 
Poslední úprava:
Back
Top