• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Halogén versus LED v hmlovkách

lakilaki

výkonný člen KLANu
769
Máte už niekto vlastnú skúsenosť, možnosť vlastného porovnania s jazdou v hmle za tmy s halogén vesus LED žiarovkami v hmlovkách ?
Čo osvetľuje cestu účinnejšie slabší, ale teplý nažltlý halogén , alebo silnejšie, ale studené biele svetlo LED ?
 
Ochcavka xenony 6 let staré žárovky. Mazda LED 2 roky staré.
V mlze jsou mne příjemnější xenony, ikdyz jsou svítivostí horší. Led má takový ostrý viditelný vykrojení šikmo z levé strany do prava a děsně to tahá oči až mne to sere.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Menil som halogen za LED od Philipsu. Extreme Ultinom 2 myslim. Rozdiel vo svietivosti v prospech LED jednoznacne.
 
Menil som halogen za LED od Philipsu. Extreme Ultinom 2 myslim. Rozdiel vo svietivosti v prospech LED jednoznacne.
LED svietia silnejšie o tom niet pochýb, len či aj v nočnej hmle sú biele LED hmlovky účinnejšie (o koľko ?) , ako nažltlé hmlovkové halogény ?
 
Pre mna nepodstatná informácia, aj keby boli rovnako účinné alebo menej. Rozdiel vo farbe svetla medzi 5000K LED prednym svetlometom a zapnutou hmlovkou cca 3300K bol tak výrazný, že to pre mna bolo neakceptovatelné. Takto je to pekne zladené a nic mi netaha oci.
 
Ja jsem ted cerstve vymenoval (teda @Natural vymenoval, abychom byli presni) takhle mlhovky na sve neMazde. Nicmene ja jsem do dnes presvedceny, ze predni mlhovky jsou prakticky k nicemu. Jen sotva je vubec poznat, ze sviti "neco vic". Takze je jejich zapnuti poznat ledat tak pri samotnem prepinani zapnuto/vypnuto, ze tam trosku nekde neco blikne. Takze jsem take spise resil barevne sjednoceni.

U tech LEDek je ale daleko videt vic zmena pri zapnuti, proste je tam ta svitivost. Ale mlhu to proste stejne nijak vic neprosviti. Nicmene je daleko lepsi osvit do stran, na kraj silnice/strouhy.

Zkousel jsem delat nejake fotky, jak mi svetla sviti ve tme do mlhy, ale prakticky z fotek neni nic kloudneho videt. Neumim fotit. Takze jen z vymeny ...

20191024_190431-opt.jpg 20191024_190421-opt.jpg 20191024_190355-opt.jpg
 
Tak ony obecne mlhovky ve vysce, co je mas ty, budou tak nejak k prdu. To je jak mlhovky integrovane do hlavnich svetlometu na O1, to jsem tez dodnes nepochopil.
 
Mlhovky v hlavnich svetlometech ... no to snad nemusime chodit ani "tak daleko", ne? To "ma" i nova GL 2018, ne?
 
...je to mozne. Kazdopadne mlhove svetlo ma byt co nejnize nad vozovkou a tu mlhovinu jakoby podsvecovat. Mlhovka ve vysce > 40 cm je akorat pekny designersky pocin.
 
Moje hmlovky su umiestnene ešte asi v normalnej výške, žiarovka 35 cm od zeme, teoreticky by mali vypomôcť v hmle.......
LED namiesto svojich H8 halogen som nasiel tuto alternatívu https://www.alza.sk/auto/piaa-led-h8-h9-h11-h16-6000-k-d5556818.htm
Myslim, že by to bola výborná voľlba so svietivosťou 3000 lumenov, ale predražená varianta pre mňa, kto používa hmlovky v tme, max 10x do roka.
Viacmenej kvalitné LED budú mať určite zmysel v vw koncernových zázrakoch, kde hmlovky prisvecujú do zákrut a každý deň sa zapínajú 100+ krát v každom kruháči, v každom ohybe cesty do zblbnutia.
Takže asi skončím iba pri výmene halogénov za halogény, ktoré budú zladené s Kelvinami hlavných LED svetiel.
 
No ale v tech koncernovych autech, pokud se neco od dob O2 a S2 nezmenilo, jsou v telese mlhovkoveho svetla ty zarovky 2. Jedna na corner funkci, druha jako mlhovka.
 
Back
Top