• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín hodnoty emisí - lambda sonda?

Flam

nový člen
2
Zdravím Mazda přátelé.
Na dnešní kontrole emisí mi neprošla má Mazda (GG, 1,8i, L829). Servisní technik sdílný teda moc nebyl a dal mi do roukou papíry pouze s konstatováním "máte vadnou lambdu". Nicméně, kvůli jiným drobnostem byla tato kontrola opakovaná a před měsícem a pár dny auto emisemi prošlo (ikdyž mezi řečí technik prohodil, ať příště jezdím s víc zahřátým motorem). Já teda nepředpokládám, že se s tím autem cokoliv stalo, či změnilo za ten měsíc. Jezdí pořád úplně stejně, ale nad tím se pozastavovat nehodlám.

Jak teď pátrám fórem, zjistil jsem, že tyto sondy jsou dvě a to před/za katalyzátorem.

Problém byl v části měření při zvýšených otáčkách, pro úplnost dodávám výsledky měření:

Parametr/předpis/naměřená hodnota
Otáčky/2500-3000/2957
Obsah CO(%)/max 0,3/2,027
λ-lambda(1)/0,97-1,03/0,921

Chtěl bych se vás zeptat. Opravdu se dá problém odstranit výměnou lambda sondy tak, aby auto emisemi prošlo? Případně dá se z tohoto vyčíst, která z těch dvou sond je ta špatná a tedy k výměně? (Doufám, že ne obě)

Mnohokrát děkuji za radu,
Flam.
 
Lambda 0,92 je na 3000 ot/min běžný stav (záleží na aktuální charging efficiency), ty hodnoty CO ale nejsou normální.
 
Back
Top