• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika i-STOP - systém start and stop, názory, zkušenosti, řešení, deaktivace

4) Z těch funkcí v excelu nevím jaká mi zapne to zamykání auta při zařazení "P". U VW to dobře funguje a zamyká se při 20 km/h a myslím že v Praze je to dost pozitivní funkce.
Díky
R_BCM je bohužel na MS-CAN, to už přepínač potřebuješ...
 
Viem že je to blbosť reklamovať, ale napadlo ma že to môže znamenať problém inde, napríklad s nabíjaním baterky alebo niečoho iného čo sa pri tom vyhodnocuje.

Tak som to reklamoval, bolo vadné štartovacie tlačítko - vymenené v záruke.. a už to chcípa (keď chcem).. :)
 
@Crazy Myslim, ze fungovat bude.
Ja som skusal este bluetooth adapter s prepinacom, ale vzdy sa mi po par sekundach odpoji z bluetooth, takze je nepouzitelny. Mozno som len natrafil na blby kus.

4) Ja si to viem v aute nastavit cez infotainment, cez OBD som to neskusal. Mozem pozriem aky bit/byte sa u mna meni ked to prepinam.
 
Ja si to viem v aute nastavit cez infotainment, cez OBD som to neskusal. Mozem pozriem aky bit/byte sa u mna meni ked to prepinam.
Vše potřebné je v Excelu, u starších je to potřeba nejdřív aktivovat, pak až to jde povolit.
 
Ahoj díky za reakce :)

@Milos: Objednal jsem ho a uvidíme, snad to půjde :) Dám pak vědět

4) Nevím co je starší, ale to auto je vyrobené 03/2018 a 05/2018 dostalo techničák.

Nyní z toho excelu u listu RBCM nejsem zrovna moudrý. Je tam těch bitů okolo door lock několik.

hlavní bude asi aktivovat 7B7-01-01 ... B1 - b7 = tedy nastavit na "1"
pak tam je:
7B7-01-01 ... B4 - b6 => 0 - OFF 1 - ON (ability to lock doors when Ignition ON)
7B7-01-01 ... B4 - b3 => 0 - OFF 1 - ON (ability to lock doors when doors open)
ale to moc nechápu jak funguje...zajímá mě to zamykání při zařazení "P"

no a pak tam jsou ještě ve dvojce tyto a ty se vylučují, tedy je potřeba asi nastavit oba a pěkně naopak. Netuším ale co toto zapíná.
7B7-01-02 ... B4 - b5 => 0 - no auto door lock or 1 - auto door lock (only for visible this function on CMU)
7B7-01-02 ... B4 - b3 => 0 - auto door lock or 1 - no auto door lock (only for visible this function on CMU)

Kdo to máte ozkoušené můžete trochu podrobněji vysvětlit chování auta u jednotlivých funkcí??

Díky
 
ale to moc nechápu jak funguje...zajímá mě to zamykání při zařazení "P"

pokud u automatu zařadíš cokoliv jiného než P, auto se zamkne. Když dáš Péčko, zase se odemkne. Mám to tak taky. Kdykoliv lze odmknout ovladačem na dveřích řidiče i se zařazenou rychlostí (ideální pro rychlé výsadky posádky ,-)
 
Praha, ale dám vědět, až pojedu okolo Hradce.
Ahoj já bych měl zájem v Praze, zamykáni + i stop můžeme se domluvit? Nevím jestli jde nějak soukroma zpráva tak pisi takto. Ještě mě napadlo jestli by nešlo po vypnutí motoru zhasnout světla, když jsou ručně zapnuty....?
 
Panu @Jaroslav 20 napsali prý borci z Kodecaru HK, že po vypnutí i-Stopu "řídící jednotka snímá chybové prostředí". Větší koninu jsem neslyšel. :D Prosím Vás, kdo má ode mne vypnutý i-Stop a "řídící jednotka snímá chybové prostředí", ať se přihlásí. ;)
 
Mně to nehlásí nic, ale možná je v Mazdě něco od Huawei, a chybové prostředí to hlásí do Číny.
 
Panu @Jaroslav 20 napsali prý borci z Kodecaru HK, že po vypnutí i-Stopu "řídící jednotka snímá chybové prostředí". Větší koninu jsem neslyšel. :D Prosím Vás, kdo má ode mne vypnutý i-Stop a "řídící jednotka snímá chybové prostředí", ať se přihlásí.
Já mám od @shr3k a deaktivovaný iStop a řídící jednotka s největší pravděpodobností snímá (přes kameru) chybové prostředí neustále.
Akorát nevím, jestli mám jít s davem a chovat se také chybově jako ostatní řidiči, a nebo ne.
 
Back
Top