• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Instalace tabletu

Líbí se Vám úprava?

  • ANO, líbí.

    Hlasy: 15 93,8%
  • Měl/a bych připomínky.

    Hlasy: 1 6,3%
  • NE, nelíbí.

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkem voličů
    16

Dvoři

člen KLANu
66
Ahoj Mazdáci!

Po dlouhé době odhodlávání se jsem se dostal k instalaci tabletu namísto originální navigace v Mazdě 6 GY. Berte prosím tuto ukázku, jako inspiraci, a né, jako přesný manuál. Při podobných instalacích je možná spousta individuálních úprav.
K této instalaci jsem potřeboval pouze 3 věci:
1 - Bluetooth adaptér kompatibilní s orig. rádiem Mazda
2 - Tablet (já použil Samsung Galaxy Tab 2)
3 - Napájecí kabel k tabletu

Nebudu zde rozepisovat, jak demontovat středový panel a navigaci, jako takovou. Je to skutečně triviální záležitost a pro toho, kdo to nikdy nedělal, je podobných instrukcí na netu nespočet ;).

Nejprve Vás čeká ta příjemná část a sice demontáž. Vyndal jsem jak kapličku na DVD, tak na display jako takový. Vzhledem k tomu, že při podobných úpravách nepředpokládáte, že byste vracely originální součástky zpět, tak se toho nebojte a rychle se všim ven, tak aby Vám zůstaly pouze dvě prázdné skříňky. Pak přichází samotná úprava ''diplejové'' skříňky, abyste do ní mohli vložit tablet. Upálíte pár nepotřebných úchytů po bývalých vnitřnostech, vypolstrujete, připravíte si pár naměřených úchytů k zasouvání tabletu a můžete se pustit samotné instalace.

Po dokončení tabletové skříňky jsem se dal na úpravu druhé skříňky po DVD mechanice, do které jsem vložil samotný adaptér Bluetooth a základní desku od DVD - z jednoduchého důvodu - je v ní propojení multipinu, který když nezapojíte do desky, tak nehraje jedna strana reproduktorů - paradoxně levé dveře u řidiče.
Samotné propojení s automobilem je velice jednoduché. Adaptér zapojíte do rádia -> spárujete s tabletem -> hrajete!


Pokud byste měli někdo jakékoli otázky, rád Vám je zodpovím a podělím se o poznatky ;)
 
Proč máš odvrtaný záda na tom tabletu?
Jinak moc pěkný. Ať to slouží!
 
To je z důvodu baterky toho tabletu. Když stojí to auto někde na slunci, tak na palubce neudržíš ruku a když otočíš klíčkem, tak ten tablet hned řve, že je přehřátej a nenabíjí se... Takže díry jsou tam kvůli chlazení :) Pomohlo to, ale nevyřešilo to všechno - po sléze jsem tam strčil ještě mini větráček a od tý doby to šlape, jak švícarský hodinky :happy:
 
Možná by stačilo provrtat pár děr dolů z té kapličky do výdechů klimatizace :D
 
Podívej, to bych úplně nepraktikoval, protože ta klima je hodně vlhká, tak aby ten tablet nezamával a neodešel do křemíkového nebe :D
 
Koukni na video, mám tam udělaný takový fífo na zapínání, ale jde to vyřešit i programem, kterej zapíná display podle polohy, tzn, když je ten tablet v horizontální poloze,tak je display vypnutej a když ve vertikální, tak je zaplej.
 
Jen taková poznámka, vzhledem k tomu, že mám naopak za sebou instalaci originální navigace do 3 BK, tak k té pasáži "je v ní propojení multipinu, který když nezapojíte do desky, tak nehraje jedna strana reproduktorů - paradoxně levé dveře u řidiče": je to normálně zapojené v kabelovém svazku tak, že výstup repro u rádia je přerušován v DVD mechanice navigace v okamžiku, kdy to mluví. V případě potřeby můžu vylovit schéma zapojení konektoru DVD navigace a dát sem, které piny je potřeba propojit (já naopak novou plně stíněnou kabeláž k DVD mechanice natahoval).
 
Podívej, jestli bys někde našel schéma, tak bych ti byl vděčnej, já jsem si to sice proměřoval, ale zase takovej elektrikář nejsem, tak jsem to udělal na hulváta a jednoduše tam nechal tu desku od DVD 
 
Po otočení klíčku. Taky to automaticky ukončí přehrávání muziky po vysunutí klíčku, ale třeba navi musím vypínat ručně.
 
este by som chcel spytat kde a za kolko Bluetooth adaptér kompatibilní s orig. rádiem Mazda
dakujem za radu
 
Jen taková poznámka, vzhledem k tomu, že mám naopak za sebou instalaci originální navigace do 3 BK, tak k té pasáži "je v ní propojení multipinu, který když nezapojíte do desky, tak nehraje jedna strana reproduktorů - paradoxně levé dveře u řidiče": je to normálně zapojené v kabelovém svazku tak, že výstup repro u rádia je přerušován v DVD mechanice navigace v okamžiku, kdy to mluví. V případě potřeby můžu vylovit schéma zapojení konektoru DVD navigace a dát sem, které piny je potřeba propojit (já naopak novou plně stíněnou kabeláž k DVD mechanice natahoval).


ahoj

mohl by jsi sem dat schema propojeni pinu?

diky
 
Vylovil jsem v dokumentech jednotku monitoru...
 

Přílohy

  • CY-VM4290A Matsushita.pdf
    908,6 KB · Zobrazení: 39
Back
Top