• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Instalace tažného zařízení

Ahoj,
trochu oživím tohle vlákno dotazem. Mám Mazdu 6 wagon GL r.v. 2021 a chci na ni domontovat odnímatelné tažné zařízení. Rozmýšlím se nad montáží v autorizovaném servisu, kde by montovali vše originál Mazda, nebo nad montáží v neautorizovaném servisu, kdy bych vybral nějaké homologované (Westfalia, Bosal-Oris, Brink) a k tomu typovou elektroinstalaci. Hrozí při montáži někde mimo Mazdu hrozí nějaké komplikace s tovární zárukou? Někde tady jsem četl, že při použití typové elektroinstalace, která není přímo od Mazdy problém být může.
Můžete mi doporučit, jaký tažný od druhovýrobců vybrat, aby nezrezlo hned po první zimě a výřez v nárazníku nebyl vidět a elektronika spolehlivě fungovala?
Díky moc!
 
Podle mě originál nemá smysl, stejně to bude jen rebrand něčeho jiného.

Co se týče elektroniky, tak Erich Jaeger nebrat. Já nakonec skončil u ECS a funkčnost je na 100 %. ECS dokonce snad má být i dodavatel "originál Mazda" kabeláže.

Každopádně musím pochválit přistup servisu na Zbraslavi, který mi vyměnil původně instalovaný EJ pouze za doplacení rozdílu v ceně. Ale ani to se neobešlo úplně bez problémů. Po instalaci mi přestala fungovat zadní mlhovka, což jsem naštěstí zjistil hned po vyjetí ze servisu. Po dlouhém hledání problému, kdy už pán šel po jednotlivých kabelech se ukázalo, že kabel pro mlhovku nebyl zcela protažený bužírkou (na jedné straně kabel mizel ve svazku, ale na druhé už nevyšel). Jakmile kabel našel a zapojil, vše začalo fungovat.

Co se týče samotného tažného, tak co jsem studoval, tak pokud zvolíš Westfalia nebo Brink tak chybu neuděláš – hlavní rozdíl je v tom, jak se tažné nandavá. Originál Mazda určitě lepší nebude.
 
Podle mě originál nemá smysl, stejně to bude jen rebrand něčeho jiného.

Co se týče elektroniky, tak Erich Jaeger nebrat. Já nakonec skončil u ECS a funkčnost je na 100 %. ECS dokonce snad má být i dodavatel "originál Mazda" kabeláže.

Každopádně musím pochválit přistup servisu na Zbraslavi, který mi vyměnil původně instalovaný EJ pouze za doplacení rozdílu v ceně. Ale ani to se neobešlo úplně bez problémů. Po instalaci mi přestala fungovat zadní mlhovka, což jsem naštěstí zjistil hned po vyjetí ze servisu. Po dlouhém hledání problému, kdy už pán šel po jednotlivých kabelech se ukázalo, že kabel pro mlhovku nebyl zcela protažený bužírkou (na jedné straně kabel mizel ve svazku, ale na druhé už nevyšel). Jakmile kabel našel a zapojil, vše začalo fungovat.

Co se týče samotného tažného, tak co jsem studoval, tak pokud zvolíš Westfalia nebo Brink tak chybu neuděláš – hlavní rozdíl je v tom, jak se tažné nandavá. Originál Mazda určitě lepší nebude.
Ahoj,
Díky moc za odpověď a postřehy. Zkusím si poptat montáž Westfalie a Bosalu a pak sem dám nejakou referenci, jak jsem pochopil.
Zbraslav mám trochu z ruky, jsem z Brna, tak kdyby měl někdo tip na spolehlivou dílnu tady v okolí, tak budu rád za radu.
 
Já už při koupi nového auta nechal namontovat přímo od autopalace Brno tažné a dali mi vybrat z origo a z levnějšího Bosalu s doporučením, že mám zvolit to, že prakticky v tom nepoznám rozdíl.
Jsem laik, nemohu posoudit, ale tažné funguje a nebyl zatím žádný problém s ničím v souvislosti s tažným. Ale používám jen občas a spíš jen na nosič kol za auto.
 
tak nakonec jedu na Zbraslav (odkaz v predchozich prispevcich) .. dam si tam odnimatelny BRINK a elektro Erich J (13pin) .. vychazi to na nejakych 16tis :) jak prijedu s taznym dam vedet jak to dopadlo ale verim ze to bude ok
 
To jsem zvědavej, jestli bude Erich Jaeger pro Mazdu 6 lepší než ten pro Mazdu 3 – ja už EJ nemůžu ani slyšet ;)
 
no ja se na to pana ptal a hrozne se divil ze nekdo mel blby zkusenosti.. tak dam pak vedet no.. snad to bude ok
 
no nekdo tady psal v tom vlakne ze EJ mu blbnul .. ale mam jen pocit ze si asi vytahl cernyho petra.. i ten pan se fakt divil a rikal ze 8/10 auto maj EJ a je to proste zaruka kvality .. samozrejme se muze stat ze neco blbne (to je se vsim ale) ... jak rikam, uvidim :) dam vedet
 
V cem by mel byt problemu EJ? Mam Westfalii +EJ u ne-Mazdy a bez problemu.
To jsem psal já. Relátko u EJ při puštěných blinkrech cvakalo jako blázen – bylo zhruba stejně hlasité jako "originál" zvuk blinkru. V servisu mi tvrdili, že pro jiný značky relátko takhle hlasitý není. Každopádně i jiný kus pro mazdu 3 cvakal jako o život, takže to nejspíš vadný kus nebyl. Nebo jsem prostě citlivka a nesnesu slyšet každé bliknutí třikrát (zvuk blinkru z mazdy, zvuk sepnutí relátka, zvuk rozepnutí relátka) kdykoliv někam odbočuju.
 
Ahoj,
Tak nakonec jsem se objednal na montáž do Olomouce do Monti-Zet a nechám namontovat Westfaliu s typovou elektronikou od Jager Automotive (ConWys AG nebo Hak-system, výrobce má různé názvy pro východní a západní trhy). Ptal jsem se na cvakání, prý u tohoto výrobce problém není, protože neobsahuje relé, ale něco jiného. Jak budu mít namontováno a vyzkoušeno, tak dám referenci.
 
Chtel bych namontovat tazne (ne original) na moji M6, mam nemeckou SPZ. Podle Nemcu nepotrebuji zanest tazne do TP, pokud ma EU homologaci.
Vite nekdo, jak vypadaji ty papiry pro EU homologaci tazneho zarizeni? Popr. muzete postnout foto, at vim co mam pozadovat?
Diky
 
myslis typovy list? homologaci jsem k taznemu nedostal.. jen certifikaci te firmy ze to muze delat a typovy list
 
sorry jsem na to nejak zapomnel :)) @celebrex mohlo by to byt to s tou smernici mozna
IMG_5170.jpeg
 
Poslední úprava moderátorem:
Ahoj,
Tak nakonec jsem se objednal na montáž do Olomouce do Monti-Zet a nechám namontovat Westfaliu s typovou elektronikou od Jager Automotive (ConWys AG nebo Hak-system, výrobce má různé názvy pro východní a západní trhy). Ptal jsem se na cvakání, prý u tohoto výrobce problém není, protože neobsahuje relé, ale něco jiného. Jak budu mít namontováno a vyzkoušeno, tak dám referenci.
Ahoj,
tažné úspěšně namontováno. Westfalia má teď prý nějaký dlouhodobější výpadek o posunuje termín dodání, tak jsem nakonec nechal namontovat Oris. Kvalitativně jsou prý tyto značky prakticky stejné.
Firmu můžu doporučit, komunikace byla fajn, majitel mi dopředu volal kvůli dostupnosti materiálu a domluvili jsme se na řešení, samotná montáž zabrala den včetně zápisu do TP.
 
Montoval jsem M6 i CX5 sam. Koupeno brink na tazne.cz a elektrika original Mazda na mazdashopu. V obou pripadech jsem zajel na technickou - kontrola spravnosti montaze a pak na urade zapsat do TP. Montaz byla jednoducha a krome rozebirani jednoho mega konektoru pro pridavani pinu to bylo v pohode. Mam 13 pin.
 
Zdravím,vím,že už to tady bylo.Chtěl bych si nechat namontovat tažné zařízení na mou 6 2.2 diesel r.v. 2017.V autorizáku přes 18 tisíc.Nemáte někdo tip na levnější nebo rovnou firmu v okrese Přerov,která mi to namontuje?Nebo aspoň kód pro koupi tažného?Díky Honza
 
Back
Top