• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Interiér - čištění, údržba, impregnace, plasty / kůže

Zdravím
Nemůžete se někdo podělit s praktickými radami a zkušenostmi s údržbou kožených sedaček. Je třeba se o ně nějak postarat už při dovezení nového auta domů, nebo je to ošetřeno z výroby? písek u moře od dětí asi zabiják co?
sg
Edit Natural: Přesunuto do existujícího tématu
 
Poslední úprava moderátorem:
Osobně impregnuji hned od novoty. Stačí jednou za čas naimpregnovat vhodným přípravkem, který kůži nezamastí a neuzavře tak póry. Zbytek údržby je už potom na mokrém mikrovláknu.
V případě pravidelné péče potom nedochází k těmto rozdílovým fotkám :)
Naturalovy reference leštění / Vosk od Doris
20190123_122828.jpg
 
Jenom aby to treba nekoho nevydesilo. Ta @Natural-ova fotka zobrazuje moji sedacku. A i prestoze sedak je uplne novy (viz
vymena sedaku - Teryho prvni Mazda), tak vypada docela spinava, ze?

Nicmene to je zpusobene nosenim novych modrych dzin, ze kterych se jeste uplne nevyprala barva. To vite, kdyz chce clovek vrazet penize do aut, tak nezbyva, nez si kupovat obleceni v Tescu :D.
 
Zdravím všechny, jsem v očekávání nové Mazdy CX5 Revolution Top. Ve výbavě jsou kožená sedadla s odvětráváním. Tak tady zatím studuji jak je budu muset ošetřovat. Zatím jsem nenašel doporučení na nějaký konkrétní typ přípravku(na dotaz DORIS mě Google nic nenabídl) Může mě tedy někdo doporučit něco co je dobré a jednoduše se to aplikuje.
Předem dík za vaše doporučení.
 
Zdravím,

čím čistíte palubní desku? Zkoušel jsem už několik přípravků a vždycky mi to zanechalo na té imitaci kuže stopy po aplikaci. Nikdy jsem nedokázal z toho dostat to, aby palubovka byla čistá bez žádných šmouh. Zjistil jsem, že když použiju přípravek na lesklý vzhled, tak mi to zanechá ještě větší šmouhy než ten bez lesku.

Díky za tipy.
 
Díky za odpověď. V záruce už není, a byl už i měněný, aspoň dle slov minulého servisu Auto Spořilov. Takže asi jedině přešití, ale zatím to nemám tak hrozné, jak je vidět na obrázcích, je to jen sem tam...takže to nechám takzvaně uležet a obšití udělám později.
 
Rád bych se zeptal zda je nějaký rozdíl v pečování o kůži NAPPA oproti kůži v Revolution TOP. Nějalé zkušenosti? A zda připravek od Doris je vhodný i na kůži NAPPA.Děkuju za komentáře
 
Děkuju za odpověď
tak to je super o interier si myslím že se zvládnu postarat sám horší to bude s exteriérem.
 
Přípravek od Doris je špička, ale vzhledem k ceně s ním v Takumi plus dělám jen volant, šaltpáku a dveře, případně bočnice sedadel. Ten její balzám opravdu nádherně voní, krásně se vpíjí a zanechává matný vzhled.
Máte někdo zkušenost s dalšími přípravky na kůži (Meguiars, Chemical Guys, Koch, Auto Finesse apod.)?
A čím konzervujete tu broušenou kůži na přístrojovce a ve dveřích? Četl jsem, že se na to mají používat připravky na alcantaru, což je údajně textilie, nikoliv kůže, tak nevím.
 
Nejaké typy na ošetrenie a impregnaci koženych sedačiek?
Splnil som si sen konečne a mám cx5 2,5 rev.top 2017 a rad by som sa o tú kožu správne postaral..
 
Zalezi od toho, kolko chces do toho investovat a kolko mas casu.

Prehlad toho, co sa da pouzit napr tu: https://eshop.umyem.com/pece-o-kuzi/
+ oni maju aj dobry youtube kanal s info, urcite tam najdes vela aj o tom, ako sa starat o kozeny interier

Ja si vzdy robim takto prehlad toho, co existuje na detailing a potom uz vyhladavam konkretne produkty, co ma zaujali. Za mna osobne veci od Auto Finesse boli vzdy OK.
 
Diskutovalo se to tady mnohokrát, stačí pohledat ve fóru. Viz třeba zde začátek jednoho vlákna. Já na sedačky používám přípravky od Doris.
 
Back
Top