• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Interiér - čištění, údržba, impregnace, plasty / kůže

koupil jsem i nejakou cistici penu a nic. tak dam sanci vasemu tipu, snad nebudu kupovat x drahych pripravku a vysledek nula nula nic. potrebuji vylozene cistic, krem na osetreni mam.
 
Poslední úprava:
Já bych zkusil parní tepovač, třeba ty na myčkach jsou velmi účinné a pak tu kosmetiku z Ahifi,sada na kůži Dodo Juice. Tahle kombinace zafunguje.

Mazda 3 BN
 
tak jsem objednal Finesse Hide údajně to umí vyčistit i barvu např. z džínů na kůži a odolné skvrny od barvy, tak se nechám překvapit :)
 
Sada z Ahifi funguje slušně na vyčištění, pak bych ještě doporučil "sloní tuk" - výživu pro kůži. Kůže po něm znatelně změkla a je pružnější. Jen to chce dávat pozor ať kůžu při aplikaci nespálíte ;)
 
Objednal jsem v ahifi tu sadu 2.0 od Dodo Juice a chystám se trochu pověnovat interiéru...dnes jsem skoro po roce ježdění :) zjistil, že pokud mě zrak nešálí, tak i celá palubovka je potažená kůží...nepletu se? Takže nejen sedačky, opěrky, výplně dveří, ale i palubku ošetřím přípravkem na kůži...?
 
Cim by sa dali vylestit tie leskele plasty, imitacia klaviroveho laku v BN? Je to magnet na skrabance.
 
Ničím, vůbec na to nesahat, větší nesmysl nemohli do těch aut dát , zkoušel jsem to kdysi rozleštit, drobný celkem šly ,hlubší ne. za chvíli to bylo zpět. jedině polepit folii,třeba z aliexpresu.
 
Objednal jsem v ahifi tu sadu 2.0 od Dodo Juice a chystám se trochu pověnovat interiéru...dnes jsem skoro po roce ježdění :) zjistil, že pokud mě zrak nešálí, tak i celá palubovka je potažená kůží...nepletu se? Takže nejen sedačky, opěrky, výplně dveří, ale i palubku ošetřím přípravkem na kůži...?
Ty máš 100years limitku, nejsem si jistej, jak to máš tam, ale standardně kůže na palubce není, byť to tak vypadá. Bude to něco syntetického, takže na to je ten Dodo zbytečný. Možná tak ještě loketní opěrka nebo madla a výplň dveří, i když i tam mám podezření, že je to již nějaký vinil ;) Každopádně na sedačky ti to bude fungovat skvěle, mám s tím zkušeností, i když dnes již používám toto (ten Dodo se jednu dobu špatně sháněl):

https://www.vlesku.cz/cistic-kuze-angelwax-heaven-for-leather a https://www.vlesku.cz/sealant-na-kuzi-angelwax-hide-rate

Každopádně doporučuji po vyčištění aplikovat i sealant, existuje i k tomu Dodo čističi.

Cim by sa dali vylestit tie leskele plasty, imitacia klaviroveho laku v BN? Je to magnet na skrabance.
Jak píše @mastif , nejlepší je na to vůbec nešahat a neutírat to raději ničím :p . I to nejjemnější mikrovlákno ti tam může a většinou i udělá mikroškrábance. Tahle rada platí hlavně jako prevence, aby sis žádné škrábance nevyrobil. Pokud už tam ale škrábance máš a máš nervy na to se pustit do leštění, mohu doporučit toto: https://www.carmedia.cz/meguiars-plastx-lestenka-na-cire-plasty-296-ml/ Ale doporučuji to nejdříve vyzkoušet "někde bokem", třeba na vnějšku Bčkových sloupků, které jsou často také v tomto klavírním lesku. Je to větší plocha, tak jako tak už je máš určitě poškrábané, tam už se tedy nic nezkazí ;) Pokud se ti podaří něco rozleštit tam, tak pak si můžeš troufnout na ten interiér. Mám to vyzkoušené, jde to, ale chce to trochu cviku a hlavně velkou trpělivost :cool: . BTW, já na čištění (možná lépe řečeno oprašování) těhlech lesklých a měkkých ploch (stejně tak jako třeba na plexy v kapličce přístrojovky - ale bacha, to je ještě náchylnější na poškrábání!!!) používám tento ultra jemný štěteček/prachovku: https://www.maxshine.cz/detailing-stetec-ess-ultra-hd-jemny/ (je to jemnější, než má manželka na make-up ?)
 
...nejsem si jistej, jak to máš tam, ale standardně kůže na palubce není, byť to tak vypadá. Bude to něco syntetického, takže na to je ten Dodo zbytečný. Možná tak ještě loketní opěrka nebo madla a výplň dveří, i když i tam mám podezření, že je to již nějaký vinil...

Každopádně doporučuji po vyčištění aplikovat i sealant, existuje i k tomu Dodo čističi.
Já si právě taky u tý palubky nejsem jistý, jestli to kůže není, tak to je hodně věrohodný a je to i prošitý, ale těžko říct no...loketka a madla tam je kůže určitě...asi to raději udělám tím na kůži, snad tomu nic udělat nemůžu i kdyby to byla syntetika.

Jasně ten sealant mám taky k tomu, to byla sada jen se donutit to udělat a nechat auto chvíli stát aby to zasáklo :)
 
S Dodo se pracuje fakt super a výsledek je přesně co chci , ne8snáším klouzající kožku.
Neďelej to na slunci a na rozpálený kůži, ale to asi víš..;)
Mám k tomu i kartáč s koňskýma žíněma z chemical guys.
 
jj kartáč mám taky a vím, že ne na slunci, uvidím kdy se k tomu dostanu - snad brzy :)
 
Dívám se, že ty palubky Mazdy se tady celkem řeší. Nikdo pořádně neví, co je to za materiál, ani prodejce. Nakonec jsem objednal toto, tak uvidíme: https://www.ahifi.cz/poorboys-natural-look-473-ml.html

Zdravím,

čím čistíte palubní desku? Zkoušel jsem už několik přípravků a vždycky mi to zanechalo na té imitaci kuže stopy po aplikaci. Nikdy jsem nedokázal z toho dostat to, aby palubovka byla čistá bez žádných šmouh. Zjistil jsem, že když použiju přípravek na lesklý vzhled, tak mi to zanechá ještě větší šmouhy než ten bez lesku.

Díky za tipy.
Už jsi dospěl k nějakému konkrétnímu přípravku?
 
Já na palubku a všechny interiérové plasty používám dlouho tohle a spokojenost, žádné šmouhy, hlavně sem nechtěl nic co obsahuje silikon a co je lesklý. Důležitý je, nečistit horký plast nebo na přímém slunci, pak mi to dělalo šmouhy. Takže ve stínu.
No a alternativní a lepší produkt nabízí ahifi právě to, co jsem objednal :)
 
Dívám se, že ty palubky Mazdy se tady celkem řeší. Nikdo pořádně neví, co je to za materiál, ani prodejce. Nakonec jsem objednal toto, tak uvidíme: https://www.ahifi.cz/poorboys-natural-look-473-ml.html
Ano. Přesně tento přípravek je naprosto nejlepší na vnitřní plasty i palubní desku. Aplikovat na jemný pěnový aplikátor a důkladně rozetřete a následně vytrit do sucha jemnou mikrovlaknovou utěrkou též z ahifi. Vždy čistit ve stínu a nikdy ne na slunci nebo když je palubní deska horká.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tiež používam ten prípravok a zrazu interier je ako novy. Aplikujem ho aj na ten vonkajší plast na dverách ale keďže je to vonku tak to dlho nevydrží a treba to aplikovať častejšie ale potom je zas pekne čierny nie tak vyťahany slnkom.

Odoslané z SM-A528B pomocou Tapatalku
 
Back
Top