• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Interiér - čištění, údržba, impregnace, plasty / kůže

Přesně tak. A na venkovní plasty používám přípravek od Doris. Taktéž nemá chybu.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Ahoj, čím čistíte ten výklopný štítek (HUD) před řidičem? 5 let jsem na to nesáhl a už by to asi chtělo.
 
Ahoj, čím čistíte ten výklopný štítek (HUD) před řidičem? 5 let jsem na to nesáhl a už by to asi chtělo.
Aktivní pěna na sklo od Wurth a jemný hadřík.. žádná jaderná fyzika je to jenom sklo. myslim, že by postačil i obyčejný Iron.. důležitější je ten hadřík, tam použít třeba ty jemné na brýle
 
Je to sklo? Pusobi jako plast :eek:. Navic jsem se obaval, aby na tom nebyla nejaka ochranna vrstva, ktera by sla za pouzuti chemie dolu...
 
Podle mě je to plast. Já ho čistím jen jemnou utěrkou. Vlastně to v té uterce oboustranně zmoulam do čistá

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Je to sklo? Pusobi jako plast :eek:. Navic jsem se obaval, aby na tom nebyla nejaka ochranna vrstva, ktera by sla za pouzuti chemie dolu...
já když čistím jednou ročně okna zevnitř tou pěnou na sklo, tak potom vezmu i jemný hadřík pěnou ho navlhčím a otřu z obou stran to sklíčko (nebo plexi nevim). nestříkám tu pěnu přímo na něj. funguje pořád stejně a vyčistí to pěkně.
 
Tak jsem se na to vcera vrhnul, koupil jsem si nejakej cistic za par korun, presmudlal jsem to a najednou nemam mlecne "sklo", ale je pres to vidět...zazrak!
 
já se zase vracím k tomu volantu. Ještě jsem nenašel odvahu to šmudlat. Volant je měněn za nový v rámci záruky a stále má krásně matný povrch, ale i tak ho šmudlám v rukách už třetím rokem, takže v místech, kde se většinu času drží je už nepatrně lepivý a nějaká špína a pot asi bude. Koupil jsem tehdy od Dodo Juice ten čistící ubrousek na kůži, ale občas se tu psalo, že to dost žere i barvu kůže a že to navíc je třeba poté ošetřit sealantem? Mám obavy, abych volant zbytečně nezkur..... Ono je něco jiného čistit starý oleštěný volant, kde bude vždy zaručeně lepší výsledek než na pohled stále nový a matný volant.
 
Ja to bral soupravou od DoDo (cistic na kuzi + sealant) a malym kartackem urcenym na kuzi. Pripadne muzes pouzit jemny kartacek na zuby treba. Kartackem vycistis i ruzne prohlubne a zahyby (napojeni kuze, svy, apod.) coz obrouskem rozhodne nezvladnes. Cili posmudlas cisticem, setres mikrovlaknem a nechas proschnout. Ja jsem pak dal sealant (nekteri to ale nedoporucuji). Chvilku jsem mel strach, nebot ten povrch na nekterych mistech furt dost lepil, ale do druheho dne vse v poradku. Mikrovlakno a volant jsem kontroloval, barvu to nepoustelo. Fleky po aplikaci na volantu nejsou. A pekne zmatnel.
 
já se zase vracím k tomu volantu. Ještě jsem nenašel odvahu to šmudlat. Volant je měněn za nový v rámci záruky a stále má krásně matný povrch, ale i tak ho šmudlám v rukách už třetím rokem, takže v místech, kde se většinu času drží je už nepatrně lepivý a nějaká špína a pot asi bude. Koupil jsem tehdy od Dodo Juice ten čistící ubrousek na kůži, ale občas se tu psalo, že to dost žere i barvu kůže a že to navíc je třeba poté ošetřit sealantem? Mám obavy, abych volant zbytečně nezkur..... Ono je něco jiného čistit starý oleštěný volant, kde bude vždy zaručeně lepší výsledek než na pohled stále nový a matný volJá mám volant měněný taky v záruce před pár týdny a na jaře to udělám tímhle
Já mám volant taky měněný v záruce před pár týdny a na jaře to ošetřím tímhle snad to bude OK
 
Odporucam cistic nariedit 1:1 s destilovanou vodou. Na mojej GH sedacky pustili farbu s tymto cisticom - ale maju hodne odzite a predsa len nie su nove.
 
Taky používám. Na sedačky jsem ještě mezi cleanerem a sealantem aplikoval Sloní tuk.
Fénem jsem opatrně nahřál kůži a pres igelitovej sáček vmasíroval do kůže, nechal pres noc působit a ráno vysušil mikrovláknem. A potom ten sealant. Ale dělal jsem to později na jaře jak bylo i přes noc docela teplo
 
Odporucam cistic nariedit 1:1 s destilovanou vodou. Na mojej GH sedacky pustili farbu s tymto cisticom - ale maju hodne odzite a predsa len nie su nove.
já to ještě komplet nedělal - chystám se na jaře, jen jsem měl na sedáku u řidiče nějaký flíček, co nešel dolů a šlo to krásně sundat tímhle a barvu to našteští nepouštělo
 
Back
Top