• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Interiér - čištění, údržba, impregnace, plasty / kůže

Odporucam Dodo Juice set na kozu. Sealant nezanechava ziadne smuhy, ani lesklost. Iba cista matna koza. Pouzivam na vsetky nase auta s uplnou spokojnostou. Cistic nariedit 50/50 s destilovaniu vodou, inak mi pride silny. Skusit mozes aj Gyeon Leather Coat a ich cistic na kozu. Sealant bude vyzadovat vacsie usilie na dolestenie a vysledok bude jemne leskly.
 
Odporucam Dodo Juice set na kozu. Sealant nezanechava ziadne smuhy, ani lesklost. Iba cista matna koza. Pouzivam na vsetky nase auta s uplnou spokojnostou. Cistic nariedit 50/50 s destilovaniu vodou, inak mi pride silny. Skusit mozes aj Gyeon Leather Coat a ich cistic na kozu. Sealant bude vyzadovat vacsie usilie na dolestenie a vysledok bude jemne leskly.
dik rad by som to mal prave matne tak to asi skusim,a co auto finesse alebo chem guys?
 
Nemam skusenost tak nemozem hodnotit. Dodo Juice mi plne vyhovuje az na pach sealantu ale ten mu rad odpustim za vysledny efekt.
 
Máte někdo zkušenost z parním čištěním textilních sedadel v Mazdě. Mám konkrétně tyto, které mají dost zvláštní materiál a hodně prošití a mám obavy, aby se to nepoškodilo. Jde mi pouze o prventivní čištění po 3 letech.

20201118_140209.jpg
 
Ano, je to jako nové, ale u minulých aut jsem to preventivně parou nechal čistit (prach, bakterie).
Uplně netvrdím, že to budu řešit hned, ale bojím se těch sedadel tou parou dotýkat, pač jsou opravdu hojně prošitá a navíc mají takový sametový povrch. Aby to třeba neponičilo, tak mě zajímalo, jestli už je někdo čistil.
 
Ano, je to jako nové, ale u minulých aut jsem to preventivně parou nechal čistit (prach, bakterie).
Uplně netvrdím, že to budu řešit hned, ale bojím se těch sedadel tou parou dotýkat, pač jsou opravdu hojně prošitá a navíc mají takový sametový povrch. Aby to třeba neponičilo, tak mě zajímalo, jestli už je někdo čistil.
Jestli je to kuze, parni cisteni v zadnem pripade, cetl jsem na tohle tema fakt hodne, ver mi
 
Všude se řeší, jak vyčistit oleštěný volant, ale mě by zajímalo, čím otírat nový kožený volant, který je třeba jen ulepený od těch veder, co ho svíráte.
Bojím se tak trochu těch čistících ubrousků, aby mu nesebrali tu novotu.
 
Mýdlo s jelenem, stejně jako na ostatní kůži. Jinak čistící prostředky na kůži (ne 2 v 1, jen ty čistící) zpravidla na stejném principu.
 
Všude se řeší, jak vyčistit oleštěný volant, ale mě by zajímalo, čím otírat nový kožený volant, který je třeba jen ulepený od těch veder, co ho svíráte.
Bojím se tak trochu těch čistících ubrousků, aby mu nesebrali tu novotu.
Určitě ne takové ty ubrousky ze supermarketu nebo benzínek, ty volant možná vyčistí, ale pro samotnou kůži to není nic dobrého (kůži mohou dost vysušit). Použij jakýkoliv detailingový prostředek na čištění kůže, já mám dobrou zkušenost s tímto (https://www.vlesku.cz/cistic-kuze-angelwax-heaven-for-leather) - stačí nanést na mikrovláknovou utěrku a volant jednoduše otřít/vytřít. I na nový volant pak určitě doporučuji nějakou následnou ochranu v podobě sealantu (já používám toto https://www.vlesku.cz/sealant-na-kuzi-angelwax-hide-rate) nebo impregnace (třeba toto https://www.vlesku.cz/impregnace-na-kuzi-auto-finesse-hide-leather-conditioner). Kůži (a je jedno, jestli je na volantu nebo sedačkách) tímto "vyživíš" (na sedačkách zvláčníš) a bude i odolnější vůči dalšímu špinění a obecně mechanickému namáhání.
 
A prosba na vás. Nemá někdo ochotný z Prahy sealant na kůži? Chci se jen očistit volant a to mám ty ubrousky ale nechci kupovat na to jedno ošetření ten velký sealant, myšlen Dodo Juice leather sealant. Díky předem.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
ja na vsechno pouzivam pripravky od Doris, a jsem spokojenej ... na co nestacim/netroufnu si pouzivam @Natural :D ten kluk je genius ... sice se o auto pravidelne staram i zvenku (zase pripravky od Doris - detailer venku a kuze vevnitr ..kdyz je zadelany pouzivam autofinesse bug remover pred umyvanim) ale stejne se tesim az na podzim zase dovezu auto k Robinovi :)
 
shanim neco cim bych vycistil bilou kuzi. nechapu, jak je to mozny, ale jde o barvu z rukavu softshell bundy v miste, kde se loktem opiram o dvere. zkousel jsem lecos od mydla, jaru, octa, redidla atd. a proste nic a porad to je obarveny viz fotky. nejaky tip nekdo, co ty Robe @Natural ty mas rozhled dikes

IMG_20211114_145544.jpg IMG_20211114_145555.jpg IMG_20211114_145559.jpg
 
shanim neco cim bych vycistil bilou kuzi. nechapu, jak je to mozny, ale jde o barvu z rukavu softshell bundy v miste, kde se loktem opiram o dvere. zkousel jsem lecos od mydla, jaru, octa, redidla atd. a proste nic a porad to je obarveny viz fotky. nejaky tip nekdo, co ty Robe @Natural ty mas rozhled dikes

Zobrazit přílohu 37750 Zobrazit přílohu 37749 Zobrazit přílohu 37751
Na moje sedačky v Miatě používám toto
 
shanim neco cim bych vycistil bilou kuzi. nechapu, jak je to mozny, ale jde o barvu z rukavu softshell bundy v miste, kde se loktem opiram o dvere. zkousel jsem lecos od mydla, jaru, octa, redidla atd. a proste nic a porad to je obarveny viz fotky. nejaky tip nekdo, co ty Robe @Natural ty mas rozhled dikes

Zobrazit přílohu 37750 Zobrazit přílohu 37749 Zobrazit přílohu 37751
Doma na koženou bílou sedačku, ale i na černou kůži v Mazdě používám tohle. Čistí to výborně.

20211114_163057.jpg
 
Back
Top