• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Jak sundat znak a nápis Mazda ?

TomT

rodinný člen KLANu
597
Netuší někdo, jak šetrně sundat znak mazda a nápis CX-3 na zadních dveřích? Chtěl bych si to zase trošku přestříknout, protože už to má něco za sebou a už to není tak hezké. Jsem to koumal a vypadá to, že to je přilepené přes 3m pásku. Tak by mě zajímalo, jak to nejlíp oddělat aniž by došlo k nějakému poškození. Je na to nějaká finta?
 
Možná by pomohlo nahřátí horkovzduškou, pak to lepidlo změkne a půjde to sundat, tedy snad.
 
Poslední úprava:
Jaj. Tak při mém štěstí bych si dopálil asi i lak. sakra...
 
Netuší někdo, jak šetrně sundat znak mazda a nápis CX-3 na zadních dveřích? Chtěl bych si to zase trošku přestříknout, protože už to má něco za sebou a už to není tak hezké. Jsem to koumal a vypadá to, že to je přilepené přes 3m pásku. Tak by mě zajímalo, jak to nejlíp oddělat aniž by došlo k nějakému poškození. Je na to nějaká finta?
Nápis je jen přilepený, takže lehce nahřát a opatrně sundat (pozor při nahřívání na ten lak/nelak). A emblem je taky přilepený, ale zevnitř kufru ho ještě drží a zároveň centrují dva špunty, tak na to koukni a opatrně sundej. Kdyby jsi je zničil, tak na internetu je jich hafo novejch a levnejch z Číny, jen u nich koukej na velikosti ať koupíš správnou (tyhle čínský většinou nemají ty centrovací špunty zezadu)
 
Díky za info @Max6 . Ale jelikož nemám horkovzdušnou pistolku, myslíš, že to půjde nahřát normálním fénem?
 
Ok. zkusím. Přítelkyně má nějakého tajfuna v šupleti, tak ho aspoň pořádně otestuju :)
 
dost dobře na to funguje plastová škrabka/dloubák ..... hlavně bacha na lak :)
 
Netuší někdo, jak šetrně sundat znak mazda a nápis CX-3 na zadních dveřích? Chtěl bych si to zase trošku přestříknout, protože už to má něco za sebou a už to není tak hezké. Jsem to koumal a vypadá to, že to je přilepené přes 3m pásku. Tak by mě zajímalo, jak to nejlíp oddělat aniž by došlo k nějakému poškození. Je na to nějaká finta?
No pokiaľ je ten nápis prilepený len páskou tak uplne jednoducho. Možno vieš niekedy sú balíky previazané takou tou plastovou páskou tak ju na to použi. Odstrihni si aspoň 30cm po jednej strane ju pozastrihuj nožnicami a potom to normálne vlož pod ten znak a ťahaj ako keby si rezal. Takto sme niekedy v robote odlepovali zrkadlá zo skríň.
 
Ja som to robil klasicky ..zubná niť...podložiš pod znak a "čistíš" :D ...to lepidlo čo ostalo som odstránil pomocou odstraňovača asfaltu..chce to len trpezlivosť a dať si na čas
 
Inak na asfalt na laku mi poradili chalani so servisu skvarenu bravcovu mast... najprv som si myslel, ze je to kravina, ale ide to tym perfektne dole... nalozit na handricku a kruzivymi pohybmi stierat ;)
 
Kenny..ja by som neskúšal take “triky” :Dna laku určite nie odstranovač asfaltu stojí 2-3€ a je presne na to na čo treba ..môj názor
 
Back
Top