• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Jaký zvolit motor

U Mazdy je to celkem snadné. M3 je ideální do města a okresky a především pro dva lidi a M6 je koráb na dálnice ale udělá radost i na okresce a hodně odveze. U Mazdy vždy jedině benzín a cena cca o 100t Kč více než M3.
Já původně chtěl M6 kvůli praktičnosti ale do půl milionu na téměř novou nebyla moc šance ale M3 je též skvělá. Na dálnici uvitas tichost v kabině a v tom jsou Mazdy spíše podprumer. Třeba dnes letím 190km v hodině v mé M3... o motoru téměř nevím a kola taky celkem fajn na hladkém povrchu ale vítr kolem oken fak hučí hodně. M6 má od určitého roku dvojitá okna.. Super věc.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Díky moc za rady. Rozpočet můžu navýšit na 350k. Škoda že se benzínu Mazda 6 prodává tak málo.
Nevíte jak je to se spotřebou Mazdy 6 benzin na dálnici? Setkal jsem se názorem že o proti naftě to bude rozdíl třeba 4l/100

Jo a ještě se zeptám jaky máte názor na stáří těch aut? Mě nějak nejde přes srdce že za 350 000 koupim auto z roku 2014...
Co si o tom myslíte?
 
Podívej já jezdím celkem nadoraz a průměrnou spotřebu mám 8,5.
Blbý pro tebe je, že ojetiny jdou teď s cenou nahoru ?. U benzinových Mazd to platilo vždycky, ale teď se drží a lezou nahoru víc než jindy
 
Za 350 tisíc bych já osobně neřešil M6. Koupíš leda starý kus co má už celkem najeto. Zároveň tyhle auta při dobré údržbě nepotřebuji žádné investice. Ale za 350 tisíc nekoupis ani žádnou extra M3. Já mám skoro v plné výbavě M3 2018 a ta vychází po bazarech na 450tisic. Mazda si drží vyšší ceny. Asi bych hledal zdejší klanove auto na prodej. Lidi zde se o auto starají a mají ho jako koníček.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Nevíte jak je to se spotřebou Mazdy 6 benzin na dálnici? Setkal jsem se názorem že o proti naftě to bude rozdíl třeba 4l/100
Jednak je tu přímo vlákno na spotřebu, tak si přečti. Jinak GH 2.0 165 k M/T a GL 2.5 192 k A/T mi jen s řidičem při 135 km/h brala/bere za dobrých podmínek (rovina, bezvětří) kolem 8 l . Diesel asi těžko veme jen 4 l, že?
Za 350 tisíc bych já osobně neřešil M6. Koupíš leda starý kus co má už celkem najeto.
Nerozumím... Každý má jiné relace a očekávání. Proč by se nedala koupit za tu cenu slušná M6 stará 6 - 8 let s nájezdem mezi 100 - 170 tkm? Pro mnoho řidičů zcela vyhovující nájezd a ještě dlouho poslouží. Ale jistě platí, že zdejší kousky, když je někdo nabídne, budou nadprůměrně udržované. Nebo klidně, byť s opatrností, i z DE nebo AT.
 
Díky všem za diskuzi. Po všech komentářích jsem usoudil že jako první Mazdu chci mít M3. Už jsem ji projel po dálnici a moje očekávání to splnilo (už jen proto že jsem přesedal ze starý popelnice) :D
Nakonec jsem koupil toto:
zkontrolováno přes VIN a vše v pořádku ( i Německu kde bylo auto pořízeno)

Mazda1.JPG
 
Dobrá volba. Za mě určitě facelift co jsi vybral. Těch drobnich změn je tam celkem dost.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Back
Top