• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Kontrolka motoru po nastartování přes kabely

pavel chroust

nový člen
Zprávy
16
Zdravím, neví někdo , jak se zbavit svítící kontrolky chyby motoru? Vybil jsem baterii - klíčky v zapalování několik dní. Přes kabely jsem nastartoval okamžitě, všechno šlape, jen svítí kontrolka motoru. Dá se jednoduše vypnout - zresetovat bez diagnostiky? Díky
 
Značí to nějakou větší chybu, sežen někoho s diag aspoň v mobilu a napiš sem kódy který to píše
 
Tak kontrolka sama zhasla. Najel jsem 100 km a stále svítila. Pak jsem znovu nastartoval po několika hodinách a chyba je pryč. Měl jsem za to, že to bude jen nějaká chyba na napětí baterie nebo něco podobného. Ale zkusím ještě načíst chybový kód.
 
Tak i podle kódu to je snad jen opravdu důsledek malého napětí na poloze plynového pedálu. Vypadá to ,že dneska už se ani nepočítá s takovou banalitou, jako je start přes kabely. Už i na to potřebuje člověk diagnostiku. Jsem zvědavý, co to napíše, až mi dojde voda v ostřikovači, nebo se zaplní popelník. :)
Kody: P2122, P2127

Screenshot_20200509-122153_Torque.png
 
Back
Top