• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Kontrolka oleje

david299

nový člen
7
Zdravím všechny,

byl jsem se podívat na jednu mazdu 3 2017 Skyactiv-g 88kw, testovací jízda byla bez problému, diagnostika kromě istopu neukázala žádnou chybu, ale při kontrole oleje tam skoro nebyl žádný, po vyndání tyčky byla uplně suchá. Jak je to možné že auto neupozorní na nízký stav oleje? Auto je rok po garančce, cca 19k KM, bez výměny, měl jsem i auto v servisu kde mi řekli že olej nikde neteče ....

Díky.
 
Žádná Mazda nemá kontrolku hladiny oleje.Jen tlakové čidlo a měrku oleje.Jako stará Škoda
120
 
U benzínu až nový 2.5ky mají čidlo hladiny. Jinak jak psal Míra, tak pouze klasika tlakový čidlo, který když zahlásí, tak už je pozdě. Proto je pod kapotou pořád měrka.
 
A je to normáljí že po 19k KM to vyžralo téměř veškerý olej? Zvažuji že si to auto koupím, zatím jsem nenašel žádnou závadu až na ten olej, tak váhám.
 
Já bych dal od toho ruce pryč. Bůh ví jak dlouho to jezdilo s takhle málo oleje a kolik škody už to stihlo uvnitř motoru napáchat.

Normálně tyhle motory olej nežerou, ale pokud je tam závada nebo je použijete eko olej (acea A5)+ ten nesmyslnej interval na výměnu 20000km tak ho to sežrat může.
 
Mám přístup do elek. servisní knížky, poslední garančka minulý rok (14.10.2021), auto mělo najeto 69k KM, teď má cca 89k a v systému mi to hlásí že mám jet na garančku příští měsíc nebo při 89+-k KM, tak asi máš pravdu s tím eko olejem. Auto mám na 10dní pro test, v servisu mi to zkontrolovali a nic nenašli + tam dolili 1L valvolin 5w30

img01.png img02.png img03.png img4.png
 
Back
Top