• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Kvalitní autodíly

Carolus

nový člen
23
Zdravím. Mam mazdu CX-7 a rád bych se zeptal, jaké značky náhradních dílů by jste doporučili, jaké máte zkušenosti s určitými značkami a jejich kvalitou. Pokud budu něco na autě měnit, chtěl bych spolehlivé, prověřené, kvalitní díly co vydrží. Díky za radu.
 
Zdravím. Mam mazdu CX-7 a rád bych se zeptal, jaké značky náhradních dílů by jste doporučili, jaké máte zkušenosti s určitými značkami a jejich kvalitou. Pokud budu něco na autě měnit, chtěl bych spolehlivé, prověřené, kvalitní díly co vydrží. Díky za radu.
Ahoj, je to čistě můj názor, moje volba a nikomu tyhle výrobce nenutím (to je pro případný rejpaly):
Tlumiče - Kayaba/KYB, Bilstein (B6 nebo B8), Koni (FSD)
Brzdy (kotouče, destičky) - EBC (RedStuff, Yellowstuff, Turbogroove, USR), ATE
Klínový řemen - Gates
Kladky a ložiska - SKF, Gates
Filtr vzduchový - Mann
Filtr olejový - Mann
Filtr kabinový - to je buřt ale používám převážně Filtron
Ramena,zavěšení,stabilizace - u běžných dílů Moog ,Sidem
Svíčky - NGK, Denso je jedno kterou z nich
Různý těsnění - Victor Reinz
Spojka a okolí - Exedy, ACT, LUK (LUK jen v nouzi)
Voda do chladiče FL22 - Ravenol
Dílu je mraky. Pokud chceš tunit tak vyzkoušený firmy jsou Autoexe(JP), Corksport(USA), JBR(USA), Racingbeat(USA), MeganRacing(USA/JP), atd,atd...

Hlavně kontroluj originální číslo dílu,aby díl pasoval i když u CX7 moc záměn nehrozí. Ale kdyby jsi se nudil tak http://japancars.ru/index.php?route=catalog/mazda
Nahoře klikni na vlaječku angličtiny (pokud neumíš rusky), zadek VIN a OK. Potom můžeš brouzdat a zjišťovat čísla dílu.
 
Poslední úprava:
A máš nějaké zkušenosti se značkou Japanparts a Febest ?
Febest vyhledávám jen když není zbytí (ramena,silentblohy,části nápravy atd...). Mají docela velký výběr,takže se od nich dá sehnat věc, která už jinde není. Ale kvalita je taková průměrná až bych řekl "jak se zrovna vyspí". Třeba zadní ramena na víceprvek jsou z takovýho plechu "nic moc", ale jak říkám,když není zbytí...
Japanparts nepoužívám,protože není vůbec důvod a na některých dílech se ani nevyplatí šetřit. Kdyby měli nejlevnější stabilizační tyčky,tak OK, ale pokud by se jednalo třeba od čep řízení nebo něco co musí vydržet,tak používám lepší značky.
Tak jako tak je to pořád lepší než Starline...
 
Moc díky za radu.;) A ještě bych se tě rád zeptal na rozvody. Četl jsem od tebe článek, kde to rozepisujes a díval se v odkazu na ty origo díly na ebay, ale nejsem si jisty jestli ta sada bude vhodná na cx-7, benzín(2007r.v.), 2.3 disi turbo, 190kw a popřípadě co ostatního ještě koupit, abych to měl komplet v cajku, když už se to bude dělat. Díky.
 
Moc díky za radu.;) A ještě bych se tě rád zeptal na rozvody. Četl jsem od tebe článek, kde to rozepisujes a díval se v odkazu na ty origo díly na ebay, ale nejsem si jisty jestli ta sada bude vhodná na cx-7, benzín(2007r.v.), 2.3 disi turbo, 190kw a popřípadě co ostatního ještě koupit, abych to měl komplet v cajku, když už se to bude dělat. Díky.
Pokuď chceš poslat čísla dílů čistě jen na rozvody,tak mi raději pošli VIN auta aby to bylo 100%. Sice ty motory jsou stejný a z 99,99% budou sedět i čísla dílů,ale přeci jen jistota je jistota.
 
Poslední úprava:
Back
Top