• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Značka oleje a olejového filtru

:D @Agsor a teď vidíš proč se neshodneme na značce, jen na specifikaci. :D
Ja jsem asi udelal chybu (snad ne uplne zasadni), ale nakonec jsem vzal origo Mazda 5w30 ultra, ktery tam byl od autorizaku dodavan doposud a MANN filtr 6018, s tim, ze budu menit cca po 7k a s autem jezdit “normalne”. 🤣 Vsem moc dekuju za tipy.
 
Žádnou chybu jsi neudělal, vzal jsi normální olej, se kterým ti motor vydrž stejně jako s Ravenolem, Castrolem či jakýmkoli jiným slušným olejem. Taky ho používám. Ty oleje jsou všechny dostačující, a každý bere značku, které věří. Nic víc než víra v tom není. Někteří sice porovnávají jednotlivé parametry, ale ty stejně nevíš, jestli to pak v provozu poznáš. To si povíme až po letech, komu motor víc vydržel. Já teda ohledně výdrže fixluju, a do Mazda oleje přidávám Ekolube, protože tomu věřím, i když mnoho lidí si tu myslí, že to dělám blbě. Tak časem uvidíme.
Jen k tomu filtru: někde tu psali, že pro Skyactiv má být bez zpětné klapky, nebo tak nějak. Je tu o tom někde dlouhé pojednání.
 
Žádnou chybu jsi neudělal, vzal jsi normální olej, se kterým ti motor vydrž stejně jako s Ravenolem, Castrolem či jakýmkoli jiným slušným olejem. Taky ho používám. Ty oleje jsou všechny dostačující, a každý bere značku, které věří. Nic víc než víra v tom není. Někteří sice porovnávají jednotlivé parametry, ale ty stejně nevíš, jestli to pak v provozu poznáš. To si povíme až po letech, komu motor víc vydržel. Já teda ohledně výdrže fixluju, a do Mazda oleje přidávám Ekolube, protože tomu věřím, i když mnoho lidí si tu myslí, že to dělám blbě. Tak časem uvidíme.
Jen k tomu filtru: někde tu psali, že pro Skyactiv má být bez zpětné klapky, nebo tak nějak. Je tu o tom někde dlouhé pojednání.
Dobre, jj MANN 6018 by mel byt prave bez zpetne klapky, pokud jsem dobre cetl a porozumel. Zaroven jsem objednal i filtr vzduchovy stejne znacky :)
 
Back
Top