• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Značka oleje a olejového filtru

Agsor

nový člen
7
Dobry den, predem se omlouvam za typ dotazu, nicmene nedavno jsem vymenil svuj vuz za Mazdu, je to muj uplne prvni Japonec. Chtel bych se zeptat, jakou znacku olejoveho filtru pouzit pri vymene, jaky typ oleje a v posledni rade, kde obecne kupovat nahradni autodily, mate dobre zkusenosti s nejakym internetovym portalem? Dekuji mnohokrat za odpovedi a zkusenosti. Mazda 3 BN, 2.0 88 kw Skyactiv.
 
Dobry den, predem se omlouvam za typ dotazu, nicmene nedavno jsem vymenil svuj vuz za Mazdu, je to muj uplne prvni Japonec. Chtel bych se zeptat, jakou znacku olejoveho filtru pouzit pri vymene, jaky typ oleje a v posledni rade, kde obecne kupovat nahradni autodily, mate dobre zkusenosti s nejakym internetovym portalem? Dekuji mnohokrat za odpovedi a zkusenosti. Mazda 3 BN, 2.0 88 kw Skyactiv.
Ahoj a vítej. Na fóru jde najít vše co hledáš. Stačí použít funkci hledání v horní liště. Je fulltextové, takže vyber klíčová slova a hurá na to.
Značky se pak řeší v konkrétních vláknech, bude třeba je pročíst např motorové oleje a fitry se řeší tam, jak ti posílal odkaz @M3grey.
Nicméně na jedné značce se tu neshodneme snad nikdy, kromě Mazdy :D
 
Dekuju za odpovedi, popravde mi ale prijde ze se nazory ponekud rozchazeji a nebo spatne hledam. Nejcasteji se ve vlaknech objevoval jako vhodny olej FST 0W - 30 od Castrolu, nekteri ale zminovali take 5w 30, popripade 5w 40, tak nevim 🫣Nerad bych neco podcenil.

 
Po druhej garančke a 2 rokoch v Mazde po cca 23 000km som si už ďalšie výmeny olejov a filtrov robil sám. Dnes mám 90 000km a 9 rokov motor si pradie, olej nežere. Niekto ma nejaké predsudky a Castrol nedáva ale ja iba ten. Filtre Mann všade. Je to dobrá kvalita za dobrý peniaz.

M3 olej motorový..jpg M3 Filtre.jpg
 
Poslední úprava:
Dekuju za odpovedi, popravde mi ale prijde ze se nazory ponekud rozchazeji a nebo spatne hledam. Nejcasteji se ve vlaknech objevoval jako vhodny olej FST 0W - 30 od Castrolu, nekteri ale zminovali take 5w 30, popripade 5w 40, tak nevim 🫣Nerad bych neco podcenil.

Myslím, že značku vybrat jednu z těch doporučených, s tim chybu neuděláš. Hlavně dodržet intervaly. Co se týče specifikace to je taky v tom vlakně popsané, chce to bohužel pročíst. 5w30 je hádám to co by ti nalili v autorizáku - aspoň do mojí BM. Jiné specifikace se pak vybírají dle předpokládaného provozu. Ale to se tam dočteš, myslím že na pár prvních stranách. Já mám pro ostravské podmínky 0w30 od castrolu taky.
 
Castrol vetsina nedava ne proto, ze by mel predsudky, ale ze to je mozna nejvice padelana znacka.
 
Neverím že by si niekto v dnešnej dobe dovolil predávať fejkové oleje. Každý z velkých e-shopoch ktorý predáva oleje by tým pádom skončil.
 
Bejvalky:

Opel Corsa 1,2 - 2004 - 202000 km.
Nissan Almera 1,5 - 2002 - 105000 km

Všetko kŕmrné olejom Castrol doteraz jazdiace v rodine.

Tie predsudky musíš vyliečiť kámo :)
 
Bejvalky:

Opel Corsa 1,2 - 2004 - 202000 km.
Nissan Almera 1,5 - 2002 - 105000 km

Všetko kŕmrné olejom Castrol doteraz jazdiace v rodine.

Tie predsudky musíš vyliečiť kámo :)

Tak jo, zajtra vypustim hned ked pridem z prace Ravenol, a prejdem na Castrol Magnatec…twl.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
 
Srandista veliký :) . Ravenol je určite vynikajúci olej ja ho nespochybňujem tak ake aj iné renomované značky. Syn napríklad dal teraz do toho Nissanu Liqui Moly 5W - 30 a ide to tiež ako na Castrol.

Bolo masívne zmedializované že ten tvoj "obľúbený" Castrol Magnetec bol prebalovaný a nie originál. Tak to nechalo negatívnu stopu a niektorých to tak zdeptalo že už všetky oleje Castrol sú zlé. Tak ako keď kupuješ kurčatá z Lidlu zo Slovenskou vlajkou a máš dobrý pocit a pri tom je to prebalené Polsko.

Ten Castrol kupujem v Rakúsku v kamennej predajni a také že by to nebol originál si tam nemôžu dovoliť predávať a myslím že už ani u nás. Je to minulosť. Tak ako koncernové VW a ich emisná aféra. Stalo sa a VW sa kupujú ďalej.

Good Luck.

 
Back
Top