• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Chyba P0421 u 2.5 LF-VE - záhřevný katalyzátor

No podľa Max je u mňa v prdeli katalyzátor. Zatiaľ len vymazal chybu. Ešte to podrobím ďalšiemu skúmaniu.
 
Nové je to, že po cca 2000km mi chyba vyskočila znovu, ja som to resetoval a zatiaľ drží. Vplyv na funkciu živočichára na to nemá a na STK idem až budúci rok, do tej doby to budem nejak sledovať. Max to napojil na diagnostiku a podľa nejakých parametrov sledoval čo sa tam deje.
 
Poprvé po 3 letech mi také zasvítil pomeranč.Kod chyby PO 134..Nesetkal se s tím někdo?Auto není v nouzovém režimu a jede naprosto v pořádku,volnoběh také OK.Co by mohla znamenat ta chyba,asi se bude týkat té regulační sondy?Chybu jsem vymazal,zatím nesvítí.Díky za názory
 
Mazdar, neměl by někdo z vás doma na prodej tu přední lambdu sondu za rozumný peníz ? Nebo nějaký odkaz kde se dá rozumně sehnat ? Dávat kolem 10k za origo je kokotina na entou...?!Byl bych moc rád za radu ( Mazda 6 GTA 2.5 125kw).
 
Zdravím, už jsem na to koukal dříve.. jen jsem neměl jistotu zda bude tato lambda fungovat jak má..navíc má oproti originálu jiné číslo..na konci označení dílu má písmenko B, kdežto origo má C. Nevyznám se v tom tak abych neobjednal něco jiného. Čerpám jen z tohho co mi řekl technik z kodecaru (mazda). Navíc mě strašil že se údajně velmi často stává při výměně přední lambdy že nejde povolit ze závitu a zničí se při demontáži (závit jestli jsem dobře pochopil)..takže pak je na výměnu i kat..což je docela brutus částka (cca 30tis.).Mikde jsem o tomhle problému ještě neslyšel ani nečetl na žádném fóru..ale technik říkal že se to stává vcelku často (50/50) a vyžadují i před výměnou lamdy podpis že zákazník o tom ví a je obeznámen s rizikem...
 
Koncová písmena jsou jen přípony tak, jak se originální díly postupně inovovaly nebo se měnil jejich dodavatel. Kde funguje -A, tam bude fungovat i -B a -C.
 
Super.. hned jsem o něco chytřejší :) A co to možné (časté?) poškození katu při výměně lambdy ? Setkal se s tím už někdo..?
 
Nevím jak u Mazdy, ale u mondea jsem kat dělal a lambda z něj šla. Ten zavít na katu byl navíc v části, která byla dovařená na plechové tělo katu. Neumím si představit, jak to zničit. Samotnou lambdu ano, ale i kdyby se tam zalomila, půjde odvrtat a závit obnovit...
Každopádně to je teorie a praxe dokáže mnohé...
 
Tak nezbývá mi stejně nic jiného než lambádu vyměnit takže musím doufat že mě technik strašil zbytečně a kat přežije bez újmy.. chtěl jsem jen zjistit zda se jedná o známý problém, nebo ne o_O Teď spíš najít kde mi to vymění a mají šikovné ruce (znají mazdy), kodekar mi zrovna kvalitou práce i rerencemi klidu nepřidal takže raději u někoho jiného.
 
Prístup k prednej lambde je dobrý, vymeníš si ju ľahko aj sám. Potrebuješ len očkový kľúč (už neviem koľkatku), ktorého oblúk narežeš, aby si tadiaľ prevliekol kábel.
 
Nevíte o někom z okolí Opavy/Ostravy (Hlučínsko) kdo by mi tu lambdu sondu vyměnil a nastavil výchozí hodnoty v řídící jednotce na tu novou lambdu ? Někdo už to dělal ? Můj servisák bude mít čas tak za cca 3-4 týdny, moc se mi nechce čekat. Práci si nechá samozdřejmě zaplatit ;)
 
Do palkovic sem odpoledne psal, uvidím co mi odepíšou a jak jsou na to s časem. Nevím jestli mi budou ochotni to udělat když budu mít lambdu svou ..a ne koupenou u nich. Potřebuji taky zjistit jestli to jde udělat na počkání, jelikož už nemám druhé auto do rezervy a musel bych řešit nějaký odvoz.
 
Do palkovic sem odpoledne psal, uvidím co mi odepíšou a jak jsou na to s časem. Nevím jestli mi budou ochotni to udělat když budu mít lambdu svou ..a ne koupenou u nich. Potřebuji taky zjistit jestli to jde udělat na počkání, jelikož už nemám druhé auto do rezervy a musel bych řešit nějaký odvoz.
V Palkovicích běžně půjčují náhradní vozidlo po dobu opravy. A nikdy mi za to nic neúčtovali. ;)
 
Chápu správně, že Mazdě dodává lambdy NGK, jak psal @Cimmi ? Vím, že svíčky od nich mi autorizák doporučil, takže bych nejraději sehnal originál. Samozřejmě ale ne za 17k, na kterých mi to nacenili přímo v Mazdě.
 
Back
Top