• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika LED denní svícení místo halogenu W21/5W

Jasně, četl jsem to, ale moc se mi do toho nechce, tak jsem nabídl pěknou věc na oplátku (mám zaměstnanecké ceny na pár sad ročně), abych se s tím nemusel trápit. Když se nikdo neozve, tak si to objednám sám a spolujezdce nasadí žena ?
Klidně bych ti to přehodil,ale Jižní Morava.? Samozřejmě tvůj štědrý benefit by se do budoucna určitě hodil.?Objednej podle odkazu v tomto vlákně a věřím, že to zvládneš.?
 
Poslední úprava:
TIP:
Špatně přístupné žárovička mě šla těžce povolit, ani manželce která má užší ruku, už jsme to chtěl dát servisákovi, ať si s tím pohraje.
Pak jsem zkusil druhou ruku, která se mi tam dostávala hůř než první, a podařilo se.
Když jsem obdobné řešil na dalším autě a nešlo to, vzpomněl jsem si, zkusil jsem to zas druhou rukou, opět úspěch.
Přemýšlel jsem jak je to možné, ale při takovém hrozném přístupu k žárovičce a odmontování doleva nejde páka síly přesně do osy, jde to nějak do zkrutu
a není to ono.
To zvládneš.
 
Jasně, četl jsem to, ale moc se mi do toho nechce, tak jsem nabídl pěknou věc na oplátku (mám zaměstnanecké ceny na pár sad ročně), abych se s tím nemusel trápit. Když se nikdo neozve, tak si to objednám sám a spolujezdce nasadí žena ?

Já bych tady rád pomohl, ale k Ostravě to mám cca 150 km :/ a je to otázka 10 minut výměny, opravdu nic složitého, když jsem to zvládnul i já :D
 
Tak nevím co berete jako dostatečnou vydrž ale budu na nich mít teď najeto 40 tisíc km a zatím bez problému.
Jako trochu lituji, že jsem si tehdy nevzal ještě jedny do zásoby ale mě by to bylo stejně na nic páč bych pak potřeboval stejně někoho kdo mi to vymění - já tam tu ruku nestrčím a když na nic nevidím a nevím kam s tím kroutit a než něco ulámat raději se do toho hrabat nikdy nebudu ;)
Doufám, že ještě dalších 40 tisíc km dají.
Tak se musím připojit, mám je ještě déle, i když mám ještě jedny v rezervě a zatím šlapou, nebo spíš svítí ???
 
Kdybych si tam dal tyhle LEDky, ma to nejaky dopad na zaruku auta? Resp. asi to neni homologovano, ze?
 
Hoši, díky za vlákno a doporučení, dnes proběhla výměna, mechanik si nelámal hlavu a zvedl auto, sundal kola a vyměnil přes podběhy kol.. každopádně výsledek super

mazdasvetla.jpg
 
Tak dnes som aj ja úspešne vymenil na mojej CX-30. Svetlo na vodičovej strane asi minútka, na spolujazdcovej som na to chvíľu pozeral a skúšal a nakoniec som sa postavil z boku auta pri spätné zrkadlo a ľavú ruku som tam prestrčil ako nič :) Takže viac menej to nebolo vôbec zložité.

Mám ale otázku, bol s tým už niekto na STK? (tak že tam nemal známeho :D ) Tie LEDky celkom bijú do očí či už svojou svietivosťou a tiež hlavne pri vypnutom stave, takže každému musí byť jasné že nie sú originál.
 
Mám ale otázku, bol s tým už niekto na STK? (tak že tam nemal známeho :D ) Tie LEDky celkom bijú do očí či už svojou svietivosťou a tiež hlavne pri vypnutom stave, takže každému musí byť jasné že nie sú originál.
Žena byla s naší 3 minulý týden.Jezdí pravidelně na STK s auty z práce a bylo jí doporučeno tam ty ledky při kontrole nenechávat.Tak jsem to před STK přehodil zas na halogeny.Je to chvilka a nechtělo se mě riskovat vyhazov z STK k vůli žárovkám.
 
Žena byla s naší 3 minulý týden.Jezdí pravidelně na STK s auty z práce a bylo jí doporučeno tam ty ledky při kontrole nenechávat.Tak jsem to před STK přehodil zas na halogeny.Je to chvilka a nechtělo se mě riskovat vyhazov z STK k vůli žárovkám.
To som si aj myslel 😀 ďakujem za odpoveď 😊
 
Jasně, četl jsem to, ale moc se mi do toho nechce, tak jsem nabídl pěknou věc na oplátku (mám zaměstnanecké ceny na pár sad ročně), abych se s tím nemusel trápit. Když se nikdo neozve, tak si to objednám sám a spolujezdce nasadí žena ?
Ahoj, pokud ještě nemáš vyměněno, tak se můžeme domluvit do Krnova nebo někdy Opava. Taky jsem měnil na CX-30 a fakt je to v pohodě.
 
Ahoj. Neměl by někdo jednu sadu ledek navíc? Budu objednávat ale nechce se mi čekat než přijdou. 😉👍
 
Ahoj všem.
Kdyby někdo chtěl mám doma dvě sady Ledek do denního svícení.
Já je nevyuziju mám nakonec adaptivní světla, takže za polovic pošlu dál.
 
Nemá někdo tyhle Philipsy? Vypadají pěkně nemuselo by to tak tlouct do očí.

Zajímavé, ale nenašel jsem zmínku o homologaci.
 
Bez odporů ti budou házet chybu.
A jsou i lepší nenápadnější varianty viz: https://www.mazdaklan.cz/threads/led-denni-sviceni-misto-halogenu-w21-5w.3680/page-2#post-71952
Aha no ty co mám od Yariho svítí pěkně, aktuálně 54000 km bez problému, ale vzhledově jsou hodně nápadné, tak kdyby se našlo něco co by nebylo potřeba bastlit s odpory a td a přitom to vypadalo víc jako klasická žárovečka s kulatým sklíčkem bylo by to fajn.
PS - ty na fotce vypadají dost futuristický 😂

Zajímavé, ale nenašel jsem zmínku o homologaci.
To snad nemají zatím žádné ne? Asi jen místo starých H4 a H7 dělají dnes homologované, ale místo W21/5W….?
 
To snad nemají zatím žádné ne? Asi jen místo starých H4 a H7 dělají dnes homologované, ale místo W21/5W….?
Bohužel, jenom H4 a H7.Nevím v čem je problém, schválit i jiné, to by mělo být v obchodním zájmu výrobců. Tak tam budu zatím dávat číňana, ale teda je fakt že už je tam mám skoro dva roky a fungují. navíc si myslím že jsou levnější než Philips.
 
Back
Top