• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika LED denní svícení místo halogenu W21/5W

Ahoj,
jen tak pro oživení vlákna, dnes jsem byl na první STK a nebyl žádný problém s LED parkovačkama (Brno) ... jen tak mimo osvětlení, před STK jsem byl na servisu, konkrétně 4.ročním a jakože za 10tis.- mi to přišlo docela dost - máte někdo zkušenost se 4. letým servisem? dřívější byly v rozmezí cca 5-7tis.
 
Já se rozhodl ze na to asi prdím celkově.
Na garančku už nepojedu stejně bych ji měl mít až na jaře a to mi končí 3 letá záruka tak co už.
Raději si nechám vše měnit podle svého a mechanikova uvážení a ty ceny jsou jinde a vždy vidím jak je práce odvedená a jsem u auta.

Dává mi věci smysl těch ušetřených 50% někdy i dost víc investovat do včasnější výměny olejů a kapalin.
 
Já jsem za servis platil v Květnu necelé 4tisíce.Olej jsem měl svůj +cca 1400kč.

Zobrazit přílohu 49125
A tos byl v Autoefektu ve Zlíně nebo jinde? A teda po 4 letech,předpokládám. Kolik máš teď cca najeto ? Jedu právě koncem prosince taky na 4 prohlídku, a při objednání mi říklal technik, že se asi budou dělat brzdový desky, ale spíš až posouzení na místě. Mám necelých 80t.

Ahoj,
jen tak pro oživení vlákna, dnes jsem byl na první STK a nebyl žádný problém s LED parkovačkama (Brno) ... jen tak mimo osvětlení, před STK jsem byl na servisu, konkrétně 4.ročním a jakože za 10tis.- mi to přišlo docela dost - máte někdo zkušenost se 4. letým servisem? dřívější byly v rozmezí cca 5-7tis.
Takže máš teda vyměněný ty skleněný halogeny za LED, a v pohodě? nikdo si nevšiml a nekomentoval ? Já byl cca před měsícem, a radši sem vrátil enem na prohlídku halogeny. Tak to je dobrá zpráva že to prošlo, i když je to otázka na koho narazíš.
 
A tos byl v Autoefektu ve Zlíně nebo jinde? A teda po 4 letech,předpokládám. Kolik máš teď cca najeto ? Jedu právě koncem prosince taky na 4 prohlídku, a při objednání mi říklal technik, že se asi budou dělat brzdový desky, ale spíš až posouzení na místě. Mám necelých 80t.
Jo v Autoefektu.Najeto cca35000km.Na brzdy mám ještě čas.😁
 
Do peeeerde…e. Nastartuju auto a najednou mi to hlásí že obrysovky mají závadu. Vylezu ven a koukám u řidiče mi ta ledka nesvítí. Tak jsem vypl světla a znovu zapl a naskočila. Pak další dva starty a v pohodě.

Tak nevím….

Náhoda nebo mám rychle psát dopis Ježíškovi aby mě podaroval novými ledkami?
 
Do peeeerde…e. Nastartuju auto a najednou mi to hlásí že obrysovky mají závadu. Vylezu ven a koukám u řidiče mi ta ledka nesvítí. Tak jsem vypl světla a znovu zapl a naskočila. Pak další dva starty a v pohodě.

Tak nevím….

Náhoda nebo mám rychle psát dopis Ježíškovi aby mě podaroval novými ledkami?
Je na čase asi objednat nové ledky 😉
 
Do peeeerde…e. Nastartuju auto a najednou mi to hlásí že obrysovky mají závadu. Vylezu ven a koukám u řidiče mi ta ledka nesvítí. Tak jsem vypl světla a znovu zapl a naskočila. Pak další dva starty a v pohodě.

Tak nevím….

Náhoda nebo mám rychle psát dopis Ježíškovi aby mě podaroval novými ledkami?
Tohle se mě taky už jednou stalo.Asi před rokem a půl.Od té doby všechno OK.Další sada do rezervy určitě neuškodí.😉👍
 
Do peeeerde…e. Nastartuju auto a najednou mi to hlásí že obrysovky mají závadu. Vylezu ven a koukám u řidiče mi ta ledka nesvítí. Tak jsem vypl světla a znovu zapl a naskočila. Pak další dva starty a v pohodě.

Tak nevím….

Náhoda nebo mám rychle psát dopis Ježíškovi aby mě podaroval novými ledkami
Také mně to jednou zahlásilo, ale problém vyřešen stejně, po opětovném startu vše o.k. Náhradní vozím,včetně těch původních "hladogenových".
 
Poslední úprava moderátorem:
Pozdravpámbu, právě jsem objednal set z Ali a chci se zeptat, jestli je tu někde uveden i postup. Fórum jsem proklikal, ale asi málo :/
Děkuji předem za pomoc.
 
Pozdravpámbu, právě jsem objednal set z Ali a chci se zeptat, jestli je tu někde uveden i postup. Fórum jsem proklikal, ale asi málo :/
Děkuji předem za pomoc.
Pro jedince s úzkou rukou to jde z motorového prostoru.
1.na konektoru je plastová závlačka,tu povolit.Je to takový plastový kroužek, který se popotáhne cca o půl průměru konektoru.
2.konektor vytáhnou.
3.pootočit paticí o cca45° tuším do práva (bráno po směru jízdy).
4.pak už jenom vytáhnou patici i s žárovkou a vyměnit.
5.zpátky to samé,jenom opačný postup.
Někdo konektor neodporuje,ale to nemám vyzkoušené.Snad možná @mastif to tak dělal.
Někdo to dělal tuším i z podběhu,ale to už je moc práce.😄
Tak přeju dobré pořízení.👍
 
Moc děkuji, to jsem potřeboval! Přečetl jsem dost, ale takhle polopatě jsem to někde přehlédl. Ano, chystám se na variantu od motoru, ruce mám spíš drobné, tak doufám.
 
Tak hlásím, že mi jdou do prde….e.
Někdy před Vánoci mi auto zahlásilo problém a nesvítila ta u řidiče. Vypl jsem světla, zapl a běželo to. Mezi svátky to ale bohužel začlo znovu a teď už 3 dny prakticky každou chvíli. Někdy se vzpamatuje a svítí ale většinou blbne. Ta druhá bez problému.
Yari už mi objednal nové, ale ty cca 2 týdny nevím zda psychicky vydržím 😂

Jinak až doteď fungovali skvěle. Staří cca 2,5 roku a cca 60 000 km. Tak mají asi nárok.

Kdybych tam tu ruku dal tak si tam dám na ty dva týdny bludičky halogenový, ale výrobci to dělají naschvál tak aby to nešlo a já bych nerad něco omylem zlomil.
 
Back
Top