• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika LED denní svícení místo halogenu W21/5W

Bohužel, jenom H4 a H7.Nevím v čem je problém, schválit i jiné, to by mělo být v obchodním zájmu výrobců. Tak tam budu zatím dávat číňana, ale teda je fakt že už je tam mám skoro dva roky a fungují. navíc si myslím že jsou levnější než Philips.
Taky můžu potvrdit.Já je tam mám pomalu tři a bez sebemenšího problému.👍
 
Jj kdyby byla nějaká W21/5W homologovaná tak bych ji tam dal hned a nemusel bych pak řešit jestli je před technickou vyměnit - kdyby tam nebyl tak blbej přístup tak je to skoro fuk ale takhle….
 
Jj kdyby byla nějaká W21/5W homologovaná tak bych ji tam dal hned a nemusel bych pak řešit jestli je před technickou vyměnit - kdyby tam nebyl tak blbej přístup tak je to skoro fuk ale takhle….
Tak rozhodně by to bylo jednodušší.Přijeď a já tě ten výměny chvat naučím.😄
 
Ok a naučíš mě to na svým autě? Jsem šikovnej určitě ti tam nic nezlomím 😂😂😂

Tyjo já ani nevím na co tam šahám, pokud nahmátnu tu žárovku kam kroutit, nebo tahat či je tam nějaká ,,pojistka” a td no prostě paráda a představa, že si něco ulomím na světlometu za 40-50 tisíc se mi moc nelíbí.

PS: odkud jsi?
 
Ok a naučíš mě to na svým autě? Jsem šikovnej určitě ti tam nic nezlomím 😂😂😂

Tyjo já ani nevím na co tam šahám, pokud nahmátnu tu žárovku kam kroutit, nebo tahat či je tam nějaká ,,pojistka” a td no prostě paráda a představa, že si něco ulomím na světlometu za 40-50 tisíc se mi moc nelíbí.

PS: odkud jsi?
A když budeš chtít, tak ti ukážu výměnu přes podběh, nic na tom není. Jinak jsem z Moravy, Kroměříž.žádná pojistka tam není, je to bajonet, pootočíš o cca 1/4 otáčky zpět zacvakneš. Tak třeba budeš mít do 2 let čas na výlet na Moravu. Nebo se někomu podaří homologovat i tyhle žárovky.
 
Vidíš zrovna před tydnem jsem byl na Moravě (U Těšína).
Jo tak až bude někdy cesta kolem - Hm pootocim jakým směrem? Z motorového prostoru po směru hodinových ručiček nebo naopak?
Z podběhu? To ale musí jít na zvedák ne?

Zatím to není nutné technickou mám ještě na rok a půl.
 
Ok a naučíš mě to na svým autě? Jsem šikovnej určitě ti tam nic nezlomím 😂😂😂

Tyjo já ani nevím na co tam šahám, pokud nahmátnu tu žárovku kam kroutit, nebo tahat či je tam nějaká ,,pojistka” a td no prostě paráda a představa, že si něco ulomím na světlometu za 40-50 tisíc se mi moc nelíbí.

PS: odkud jsi?
Veselí nad Moravou
Je to jednoduché,na konektoru je závlačka která se musí odjistit.Podáhne se asi o půl průměru konektoru do boku.Pak vytáhneš konektor,otočíš paticí o 45°tuším doprava s pohledu směru jízdy a vytáhneš patici i s žárovkou.
 
Veselí nad Moravou
Je to jednoduché,na konektoru je závlačka která se musí odjistit.Podáhne se asi o půl průměru konektoru do boku.Pak vytáhneš konektor,otočíš paticí o 45°tuším doprava s pohledu směru jízdy a vytáhneš patici i s žárovkou.
Závlačka? To ani nevím že tam je něco takovýho. Prvně mi to dělal servisák v autorizáku, jen tak mimo.Tak sem se pozorně díval jak to dělá, ale žádnou závlačku nevytahoval, enem pootočil držák žárovky a zároveň konektor v jednom a vyměnil obě žárovky. Já to dělám stejně jak on. pootočím o čtvrt otáčky ten držák-konektor směrem do motorového prostoru (obě strany) a vyměním.No a přes podběh na straně spolujezdce, vytočím kolo dovnitř, vezmu malej plochej šroubovák a vycvaknu a vytáhnu 5ks zásvaků.víc jich tam není.nazvedbnu plast, strčím tam ruku, pootočím a z motorovýho prostoru přehodím a přes podběh zas zacvaknu-pootočím zpět.
 
Zde foto těch mejch osobně mi nijak nevadí s slouží pěkně za ty 2 stovky nebo kolik za to Yari tehdy chtěl ale je fakt ze by si toho na STK všiml asi i slepej.
Díky za návody.

IMG_2023.jpeg
 
Závlačka? To ani nevím že tam je něco takovýho. Prvně mi to dělal servisák v autorizáku, jen tak mimo.Tak sem se pozorně díval jak to dělá, ale žádnou závlačku nevytahoval, enem pootočil držák žárovky a zároveň konektor v jednom a vyměnil obě žárovky. Já to dělám stejně jak on. pootočím o čtvrt otáčky ten držák-konektor směrem do motorového prostoru (obě strany) a vyměním.No a přes podběh na straně spolujezdce, vytočím kolo dovnitř, vezmu malej plochej šroubovák a vycvaknu a vytáhnu 5ks zásvaků.víc jich tam není.nazvedbnu plast, strčím tam ruku, pootočím a z motorovýho prostoru přehodím a přes podběh zas zacvaknu-pootočím zpět.
Otázka jestli vytahuješ patici i s konektorem(v tomto případě jsi limitovaný kabelem, který tě drží).Já konektor odpojují a vytáhnu jenom patici s žárovkou.na konektoru je takový plastový půlkruh,který se musí odjistit,aby se dal konektor z patice vytáhnout.Alespoň tak to dělám já.😁
 
Otázka jestli vytahuješ patici i s konektorem(v tomto případě jsi limitovaný kabelem, který tě drží).Já konektor odpojují a vytáhnu jenom patici s žárovkou.na konektoru je takový plastový půlkruh,který se musí odjistit,aby se dal konektor z patice vytáhnout.Alespoň tak to dělám já.😁
Jo tak to vytahuju aji s konektorem, sem si ho ani nevšiml.délka kablíku s konektorem stačí na výměnu.Jo když ho odpojíš, tak je to pohodlnější výměna, každý máme svůj styl ;)
 
Back
Top