• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika LED denní svícení místo halogenu W21/5W

Taky mi to přišlo jako blbost. U auta za víc jak půl míče nemít LED denní svícení. Ale já mám Sky-X GT Plus, tak mě to netrápí. Svítí to parádně vpředu i vzadu ;)
 
Ja jsem to auto vzal, protoze to byl konkretni vuz s obrovskou slevou. Kdybych chtel cokoli jineho, zaplatim cenikovou cenu a tedy prijdu o fakt vyraznou slevu. Takze se neda nic delat. I v zakladu to sviti vyborne, jen ta estetika je horsi.
 
Ja jsem to auto vzal, protoze to byl konkretni vuz s obrovskou slevou. Kdybych chtel cokoli jineho, zaplatim cenikovou cenu a tedy prijdu o fakt vyraznou slevu. Takze se neda nic delat. I v zakladu to sviti vyborne, jen ta estetika je horsi.
..naprosto chápu..Ale jak píšu, stačí jen vyměnit ty přední potkávací halogeny za LED žárovky 1 odpory 5W a 20W a je to někde jinde )
 
Ne ani v noci nezhasnou, protože svítí stále 5W jako obrysová světla.
Jak dorazí dej vědět a dáme tam LED ;)
https://www.facebook.com/954824011233760/posts/2394738620575618/
Zdravím,nedávno jsem ti psal,že čekám na novou Mazdu 3 a chtěl bych vyměnit halogenové denní svícení za ledky.Mohl bych se s tebou spojit telefonicky (nemám facebook) a domluvit případně termín?Jedu do Prahy 12.února na svolávací akci.Předem děkuji za odpověď. Zdeněk.
 
Mám ji asi týden ( 3 sedan Skyaktiv Plus AT, Red crystal ) a ty potkávácí halogeny byly ..no klidně řeknu podpásovka . Na salonu byla sedan s LED denním svícením a byl jsem ujištěn, že mé objednané bude "vizuelně" stejné . Tohle by mne v dnešní době už nenapadlo..Když pominu , že je to všude foceno s LED světly vepředu i vzadu ( ..a i vzadu jsou místo dvou párů LED kroužků, nějací žebráci.. ) Čert vem absenci otvírání/ zavírání všech oken z klíče a klasika "šroubovací" víčko nádrže ... Jak jsem z auta nadšen, zejména se sladění motoru s tím mildhybridem ,automatem a asistenty ( hold brake, adapt.tempo atd) , impozantní interiér, kvalitní, ergonomický, tak ty halogeny mne vždy uzemní !.. ( A vyměnit to nejde !
Vyhodil jsem 600,- Kč za LED Osram premium ,jako náhradu za konvenční W21/5W ( ano vím , že to není schváleno) a po výměně, nejen že nesvíti, ale systém hlásí permanentní chybu osvětlení .A pro upřesnění - u sedanu musíš za "luxus" LED denního svícení objednat nejen Style paket, ale i Sound paket, bratru tedy LED denní svícení za 40 500,- Kč ! Jinak jsi "halogenový žebráček" )) ... Těch 40 500 ,- Kč , bych snad nějak skousl ,ale mít tam další věci , kdy zatmavené okna bytostně nesnáším, mraky chromu a lesku navíc,adaptivní LED pro mne nemají přidanou hodnotu ( mám je na jiném autě) ,audio hraje dobře, cedulku BOSE tam mít nemusím..
Mazdo ! tyhle halogeny, to se fákt dost nepovedlo a nebo je to snaha,pokud je prodejce kvalifikovaný a informovaný objednávat FULL paket ! ( oki - bez Safety a Luxury)

Ahoj, velmi podobnou ne-li stejnou zkušenost mám taky, kupoval jsem ale hatchback s 5tkm nájezdu, říkali mi jak je v plné palbě u autorizovaného bazaru Autopoint, full led a další číčoviny... ale zjistil jsem jako ty, že denní je obyč halogen, design full led vůbec neodpovídá (chápej čočka, místo krásně prosvětlených světel) .. je to sice celé jen "maličkost", ale zamrzí to, při ceně auta, navíc pro mě zbytečná 360° kamera, přední i zadní kamera, stačil by klasickej senzor - toto bych obětoval pro full led světla s dálkovými co vykrývají protijedoucí auto. Btw našel jsem, že se i full led prodávají na Mazdu 3 BP - teď jen otázka, jestli půjdou na Mazdu 3, která toto v základu vybavení nemá? cena je solidní cca 2,100 Zl takže x6 za jedno světlo + plus možnost prodat původní světlo do budoucna
 
To by mě docela taky zajímalo,už jsem si párkrát říkal,že by nebylo špatné to vyměnit za něco jiného.
 
Ano zkušenosti jsou bohužel bohaté viz. například: Předělání blinkrů do LED technologie :cool:

Ve zkratce bych si je nedovolil nikomu dát do vozu. Ale i přes přehřívání chvilku jistě svítit vydrží.
Navíc fungují v BP jen když je páčka v poloze AUTO. Při manuálním otočení páčky (přepnutí mezi DRL a obrysovým světlem) za jízdy nad 5 km/h vyhazují i led s canbusem chybovou hlášku, až do následovného zastavení a otočení páčky ovládání světel.
 
Ano zkušenosti jsou bohužel bohaté viz. například: Předělání blinkrů do LED technologie :cool:

Ve zkratce bych si je nedovolil nikomu dát do vozu. Ale i přes přehřívání chvilku jistě svítit vydrží.
Navíc fungují v BP jen když je páčka v poloze AUTO. Při manuálním otočení páčky (přepnutí mezi DRL a obrysovým světlem) za jízdy nad 5 km/h vyhazují i led s canbusem chybovou hlášku, až do následovného zastavení a otočení páčky ovládání světel.
Takže kašlat na to nechat to tak,jestli tomu rozumím.
 
Opravdu fungují bez problémů při přepínání páčkou za jízdy? (například teď když jsou mlhy a je třeba za jízdy zapnout / vypnout manuálně světla) ;)
 
Zdravím,
poptával jsem LED denní u FB stránky, která se na tohle specializuje, nicméně odepsali, že u trojky sedanu (2020) na LEDky nemění, kvůli přehřívání. Mám se s tím smířit, nebo je tady někdo, kdo má tip na konkrétní žárovky (cz obchod), případně je zasílá/montuje (Brno a okolí)?

Radši se zeptám aspoň na dvou místech, těžko se s tím halogenovým denním smiřuju, všechno ostatní je v ledkách ... :)
 
Poslední úprava:
Ja jsem v dubnu koupil na zaklade doporuceni kamose z USA tyto: https://www.aliexpress.com/item/32835285236.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.754d4c4disAgeb

Od dubna funguji bez jedineho problemu, veskere rezimy svetel funguji bez erroru a alespon na dotek na skla svetlometu se neprehrivaji.

Tak já je mám namontované zatím týden, zkoušeno při různých režimech a bez problému. Nijak zvlášť se nezahřívají.
Díky moc za ten link, opravdu jednoduché a levné řešení. Asi si objednám ještě jedny do zásoby.
 
Tak já je mám namontované zatím týden, zkoušeno při různých režimech a bez problému. Nijak zvlášť se nezahřívají.
Díky moc za ten link, opravdu jednoduché a levné řešení. Asi si objednám ještě jedny do zásoby.
Zapojení je jen nacvaknutí? Nemusí se nic pájet, nebo podobně? :)
 
Back
Top