• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Litá kola aftermarket - jiný ET, jiná šířka

Typový list dostane, ale spíš jde o podmínky, které je potřeba splnit.. Asi nikdo neřešil 😅
Kdyz je vydany typac, tak uz se s tim nikdo podle me nezabyva. Proto se divim, ze nekdo vydal typac na ET40, kdyz tento parametr sam vyrobce bez uprav nepovoluje. Ale tak ma to zapsane, ma, takze v klidu.

Ty Conti jsem ted bral na auto manzelce (235/50/18) a maji uplne super ochranu rafku.
 
Kdyz je vydany typac, tak uz se s tim nikdo podle me nezabyva. Proto se divim, ze nekdo vydal typac na ET40, kdyz tento parametr sam vyrobce bez uprav nepovoluje. Ale tak ma to zapsane, ma, takze v klidu.
Řeknu ti to tak, prodejce kol neřeší úpravy na autě, ten ti typový list vystaví, když si o něj řekneš nebo si ho zaplatíš.. Ale otázkou je, jestli ti ho pak na STK potvrdí - protože na STK mají řešit soulad s podmínkami v TUV nebo KBA..
 
Tak to by mel prodejce dostat po prstech. Ja jsem teda asi narazil jen na "poctive" prodejce, kteri to zkoumali...

A s tou STK mas asi pravdu.

Coz me privadi k myslence, ze me to vlastne se.e, jak to v tehle bananove republice chodi.
 
Tak to by mel prodejce dostat po prstech. Ja jsem teda asi narazil jen na "poctive" prodejce, kteri to zkoumali...

A s tou STK mas asi pravdu.

Coz me privadi k myslence, ze me to vlastne se.e, jak to v tehle bananove republice chodi.
Ono je to napříč sférou u nás...

Potvrzuje se mi to i v práci... každý celní úřad v rámci republiky jiné podmínky, každý celník v rámci jednoho celního úřadu jiné podmínky... A tak stejně to funguje na jiných úřadech, STK.. vlastně kdekoliv..

Takže co jeden má nějaké zkušenosti se zápisem, druhý má zase jiné 😅
 
Je třeba vybrat levnější STK. Tu evidenční kontrolu dělají i za 500kč.
Přidám zkušenost se zápisem : pokud je auto dovezené z ciziny a děláte dovozove STK tak vám zapišou jakékoliv kola které na tom autě v tu chvíli budou i bez typového listu.
 
Tak konečně přišly kola :party:. Nakonec jsem to risknul a vzal jsem ET 40 a není s tím žádný problém, dokonce vzadu jsou pořád o nějaký ten milimetr zalezlé. Jsou to konkrétně Borbet Y 8x18" 5x114,3 ET40 s gumou Continental SportContact 7 225/40 R18. Při zápisu nebyl žádný problém, jen mě teda překvapilo že si na STK řekli 800 😅
Zobrazit přílohu 51490Zobrazit přílohu 51491
Přiznám se, že pokud bych nebral 18" černé originály, byl by pro mě Borbet Y (v černé) horký favorit. Na M3 vypadají dost dobře 👍 a ne jen na ní, viděl jsem je obuté na Vitaře S a taky super.
 
Poslední úprava:
Doporučil by mi někdo prosím rozměr pneu na 17" 7j ??
Přemýšlím že si koupím 17" Tomasony Tn1 a nevím jestli nechat profil 215/45 akorát tedy jen R17...

Díky předem
 
Doporučil by mi někdo prosím rozměr pneu na 17" 7j ??
Přemýšlím že si koupím 17" Tomasony Tn1 a nevím jestli nechat profil 215/45 akorát tedy jen R17...

Díky předem
Tak jsem našel, že vhodný rozměr na ty elektrony je 205/50 R17...
Jakmile budou za nějaké 2 měsíce nasazené, uvidím jestli dokoupit i eibach a snížit.

- nemá tu někdo zkušenost s tímto rozměrem?
- případně obecně se 17" liťákama ?

Jinak myslím že to vypadá vkusně a decentně... :)

1715063292389.png
 
Doporučil by mi někdo prosím rozměr pneu na 17" 7j ??
Přemýšlím že si koupím 17" Tomasony Tn1 a nevím jestli nechat profil 215/45 akorát tedy jen R17...

Díky předem
No neviem isto, ale podľa mňa nemôžeš ten istý profil na menší disk. Čím menší disk, tým väčší profil, aby celkovo priemer kolesa bol +- rovnaký. Takto budeš mať to koleso menšie v podbehu.
 
Pořád nad tím ještě přemýšlím... Pokud by bylo potom moc místa v podběhu zapřemýšlel bych nad snížením, ale 3cm je pro mě moc..
Pak je tedy ještě možnost zůstat u 18" ale tam ta váha asi nebude o moc lepší než u origo - za málo peněz*...

No jak říkám, ještě přemýšlím :)
 
Pořád nad tím ještě přemýšlím... Pokud by bylo potom moc místa v podběhu zapřemýšlel bych nad snížením, ale 3cm je pro mě moc..
Pak je tedy ještě možnost zůstat u 18" ale tam ta váha asi nebude o moc lepší než u origo - za málo peněz*...

No jak říkám, ještě přemýšlím :)
Taky jsem si myslela, že 3 cm budou moc, a teď naopak brečím, že je to málo, protože s novými tlumiči se to ještě spíš zvedlo - tady samozřejmě záleží, jaké si člověk zrovna vybere 😅 takže ve výsledku jsem níže možná tak o 1,5 cm, na srazu jsem schytala trochu posměch😅
Co jsem viděla, tak s adaptivními Koni to sedí víc dole, stejně tak s Bilstein B8, a vypadá to lépe, oproti mým Bilstein B4.
Takže úplně bych tu myšlenku nezahazovala.
DSC00918.jpg
 
Opravujem sa, trochu som počítal a v prípade rozmeru 225/45 na 17' disku by mal celkový priemer zostať +- rovnaký ako v prípade origo rozmeru pneu 215/45 na 18' disku. Snáď som to spočítal dobre 😀
 
Hlavně tím snížení výrazně trpí všechny komponenty na podvozku. Taky jsem o tom uvažoval..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 

Podobná vlákna

Back
Top