• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Malá účinnost katalyzátoru

janec007

člen KLANu
49
Mazdar
Prosím o radu a zkušenosti
Malá účinnost katalyzátoru ,řešil někdo už nový kat?Nebo nechat zrepasovat ?díky moc
 
předpokládám že repas katu co je ve svodech nikdo nedělá, náhrada jen OEM pokud bude vůbec někde skladem, ale cena nebude malá
 
No jednak je to klasicky polský - za až moc příznivou cenu, a jednak je to nedostupný
 
je to original diel ale aku vlozku tam daju je otazne ,su tam moznosti zo svojim katom alebo bez , ak im posles svoj kat by ti to mohli zrepasovat ,ale polsko to su taky spekulanti
 
Dalsi moznost je vyzkouset aditivum do paliva na cisteni katalyzatoru, napr. zde nekdo doporucuje od BG, nebo BlueChem. Vybiral bych podle recenezi a bohuzel asi i dostupnosti i mezi dalsimi znackami. Nekomu to pomuze hned, nekomu treba po dvou nadrzich, nekomu vubec.

Pokud bude katalyzator jen zaneseny, tak je sance, ze to bude fungovat. Pokud je po nem, tak asi jen svecena voda a kadidlo :)
 
Dalsi moznost je vyzkouset aditivum do paliva na cisteni katalyzatoru, napr. zde nekdo doporucuje od BG, nebo BlueChem. Vybiral bych podle recenezi a bohuzel asi i dostupnosti i mezi dalsimi znackami. Nekomu to pomuze hned, nekomu treba po dvou nadrzich, nekomu vubec.

Pokud bude katalyzator jen zaneseny, tak je sance, ze to bude fungovat. Pokud je po nem, tak asi jen svecena voda a kadidlo :)
U GH2.5 většinou dojde ke spálení pláství/materiálu prvního katu a tam pomůže jen výměna.
 
A jaký kat by jste doporučili ,a cena ?díky za odpověď ,vyměnil jsem tu lambdu před katem,ta byla taky na diagnostice a ještě je jedna za katem,ta je furt origo Mazda ,nemůže to dělat ještě ona ?
 
Vypnout P0421 v řídící jednotce motoru a hotovo. Stejně ten přeřazený katalyzátor má funkci, jen když se motor zahřívá.
A jak se tohle vypnutí projeví na emisich? Pozná to technik? Jinak mám taky problém s katem. Po výměně 1. lambdy mi bylo na emisich naměřeno hodně co2 tuším. Je možné, že když jsem jezdil asi dva týdny s tou vadnou lambdou, že jsem odpálil kat? Nemá někdo praktickou zkušenost, jestli v takovém případě pomůže ten přípravek na čištění katu?
 
Pokud ohřáté auto neplní emise z důvodu CO (=oxid uhelnatý, ne oxid uhličitý), tak tomu nic už nepomůže. Pokud jsi jezdil s vadnou lambdou před katalyzátorem (=AFR senzor), je to možné. Pokud byla špatná lambda za katalyzátorem (=HO2S senzor), tak to možné není. A teď vidím, že máš LF, tam je katalyzátor jen jeden.
L8, LF
am6zzn00000035.png
L5
am6zzn00000036.png

Řešení je vrakáč nebo
 
Poslední úprava:
Mám s tým osobnú skúsenosť, rozsvecovalo sa P0421 čo 200-300km, tj. znížená účinnosť zahrevneho katalyzátora. Po návšteve @shr3k v Zline a vymazaní kódu z pamäte DTC chýb už nič nesvieti a na emisiách bolo auto v poriadku. Jediná podmienka je teda nerobiť EK s úplne studeným motorom :D
 
Mazdar
Chci se zeptat ,Mazda 6 2009,2.5 GTA,combi,166tkm
Vyměnil jsem obě lambdy
Kontrolka se asi po ujetí 200 km opět rožla,nechce se mi věřit ,že by byl kat mrtvej ,máte někdo nakou podobnou zkušenost
 
asi by nebylo od veci napichnout na diagnostiku a vycist nejaky chybovy kody...
 
To sem samo udělala
Malá účinnost katalyzatoru,
Zajímavý je že dokud sem s tím jezdil tak nějak slušně tak cajk až když sem pořádně seslapl pedál plynu a trochu to roztáhl tak se to rozlo
 
Back
Top