• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Mazda 3 BL - android rádio

frtoxd

nový člen
13
Čaute,

Mám mazdu 3 BL (2009) a rozmýšlam nad výmenou origo rádia (bez BT) za Android rádio s BT. Sú tu staršie články kde sa spomína hlavne Eonon a Sinosmart, ale tieto rádia už niesú dostupné, Eonon už na slovensko nedodáva žiadne rádio pre Mazdu - písal som aj na support a už sú proste nedostupné pre SK trh. Tak sa na vás obraciam s radou aké rádio vybrať? Kludne aj nejaká čína z Ali, ale niečo čo máte overené. Vďaka za každú radu.
 
Aké parametre by to mať? V jednom videu hovorili, že aspoň 2 GB RAM, otázka je procesor a úložisko a výsledná cena za také rádio. Pozeral som teraz Sinosmart na Ali pre Mazdu 3 BL - začína to so 4 jadrovým procesorom, 2GB /32GB no Bose za 136€ + doprava, 8 jadro so 4GB/32GB stojí 241€ + doprava. Pozerám, že drahšia veria má RDS, DSP a wireless Android auto a Car play + farebné podsvietenie tlačidiel.
 
Ja riešim dilemu, či ísť do číny za 250 - 300 €, alebo kúpiť značkové, napr. JVC 6,8" displej s DAB, Android auto a Car play za 280€+ cca 100€ za rámik a káble.
Pre čínske rádio je plus nižšia cena, veľký displej a asi to vyzerá lepšie po inštalácii, no záruka tu nie je a ťažko povedať či to bude fungovať bez problémov.
Pre značkové rádio vidím plus v kvalite, záruke, no na druhú stranu, ako to bude vyzerať po osadení do toho redukčného rámčeku.
Neviem ako sú na tom čínske rádiá, ale na značkových sa dajú nastaviť (deformovať) trajektórie parkovacej kamery podľa miesta jej umiestnenia, ešte vo videách spomínali niečo s natavením hlasitosti zdrojov a tlmenie zvuku počas hovoru.
 
Ja osobne sa nebojím ísť do Číny, mám a ňou skúsenosti v iných autách a mám známeho ktorý má práve v rovnakej Mazde 3 BL rádio od Eononu. Má ho vyše pol roka a je s ním maximálne spokojný, funguje super. Len Eonon už ako som písal je nedostupný na SK. Za mňa je teraz favoritom ten Sinosmart, prioritne mám v pláne meniť na aute ešte iné veci, ale keď sa dostane na rad rádio pôjdem do Sinosmartu :) prípadne Eonon ak by obnovil predaj
 
Já měl Sinosmart 2 roky, teď jsem prodal a mám asi rok Nakamichi (kvůli optickýmu výstupu, jinak bych neměnil)
Navíc Android auto nebo Carplay není tak pohodlný jak když to jede přímo v radiu, zvlášť když máte v radiu sim s datama, tak je to úplně ideální
 
Poslední úprava:
Toto bolo z jedného videa, staré rádio bolo asi Pioneer do 7" a menil to za Čínu s androidom 9".
Bohužiaľ, to pôvodné radio nevyzerá moc pekne, také nasilu.

Screenshot_20240105_134814_YouTube.jpg Screenshot_20240105_134911_YouTube.jpg
 
Já měl Sinosmart 2 roky, teď jsem prodal a mám asi rok Nakamichi (kvůli optickýmu výstupu, jinak bych neměnil)
Navíc Android auto nebo Carplay není tak pohodlný jak když to jede přímo v radiu, zvlášť když máte v radiu sim s datama, tak je to úplně ideální
Mám otázku, majú tieto rádiá aj nejaký nočný režim (keď zapnem svetlá), resp. dá sa vypnúť displej?
 
Nevim jak jiný mazdy ale u GH to nejde napojit na podsvětlení, protože se nesnižuje napětí 12V směrem dolů ale zvyšuje se GND např na 2V atd (offset), takže by se musel udělat nějakej převodník resp oddělovací traficko a jeno výstup usměrnit, napojit na gnd a pak do radia. Ale já to měním posuvníkem v liště a neřeším to
 
U moji varianty sinosmartu se při zapnutí světel sníží podsvícení z "denního" na "noční" režim. Oba režimy mají nezávislé nastavení podsvitu. Navíc v horní stahovací roletce jde přidat zástupce "screen saver". Po stisku obrazovka zčerná a svítí v prostředku jen hodiny.

Picture1.png
 
No to jo ale vzhledem k tomu že svítit máš pořád, to ztrácí smysl a nereaguje to na intenzitu podsvětlení v autě, která jde regulovat
 
Jelikož mám německou verzi tak mi senzor světla přepíná pouze intenzitu vnitřního podsvícení a s tim i intenzitu displaye rádia. Za mě to funguje dobře.

Odesláno z mého SM-G970F pomocí Tapatalk
 
Jo tak. Já to beru podle sebe že zapomínám světla, a myslel jsem že u varianty se stálým svícením to na tu zmenu nereaguje
 

Podobná vlákna

Back
Top