• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Neoriginální rádio , reproduktory a zesilovač

no_hits

moderátor
Člen týmu
3 625
Zde se řeší:
- Montáž neoriginálního rádia (včetně Android) a problémy s tím vzniklé
- Zapojení parkovací kamery
- Výměny původních reproduktorů za neoriginální
- Nahrazení Bose zesilovače neoriginálním

Pokud řešíte problém s originálním rádiem nebo navigací, pokračujte ZDE
Pokud řešíte problém s originálním Bose systémem, pokračujte ZDE

Rádia Android:
- Rádio Sinosmart - ukázka montáže, až 8/128GB, pro Bose bez úpravy
- Rádio Seicane - až 8/128GB pro non-Bose
- Radio Junsun V1 Plus - EU sklad, až 8/256GB, pro Bose nutno upravit kabeláž
- Rádio Idoing - 4/64GB, nebo varianta s externí Wi-Fi anténou, dvě 4G anteny
- Rádio Nakamichi - 6/128GB nebo 2/32GB s optickým výstupem Toslink
- Rádio Eonon 9198 - už se nevyrábí
- Rádio Joying - už se nevyrábí


Montáž:
- Úprava kabeláže pro Bose systém
- Alternativní Canboxy (ovladačky) - pro ovládání volantu a info displeje
- Montáž parkovací kamery
- Umístění zesilovače

Výměna reproduktorů:
- Co je potřeba pro výměnu reproduktorů
- Protažení kabeláže ve předních dveřích
-------------------------------------------------------------
(původní příspěvek)

Eonon má teď letní akci na radia. Verze s 8 jádrem 4gb ram a Androidem 8 mají za 232$ (údajně zlevněno o 40%)
Edit
Tak po zadání české republiky vyskočila cena na 312€, ale je tam slevovej kupón na 57€, což není taková pecka, ale furt lepší jak nic. Dopravný 9.90€
 
Ahoj,
zrovna jsem se to dneska chystal řešit a teď koukám, že to tu zrovna jede. Koukám na ten Eonon, ale i těch 270EUR mi přijde dost... Nemá někdo zkušenost s produktama z aliexpressu apod.? Koukal jsem, že tam se dají sehnat mezi 3-5 tisíci... Chce to ale trefit na prodjece co má sklad někde v EU, aby se nemuselo platit clo a drahá doprava.
 
Ten Eonon mám, kupoval jsem ho na jaře a i s dopravou to vyšlo na 7000. Kvalita zpracování je docela slušná. Systém je rychlej, spuštění je hned. Kvalita příjmu signálu rádia je (stejně jako u všech číňanů) slabá, použitelný tak ve městě. Funguje i s BOSE, ale příjde mi, že s originálem to hrálo o něco líp. Ta dodávaná parkovací kamera má děsivý rozlišení :) Ovládání na volantu funguje, ale nejde přenastavit (přepínání skladeb funguje přesně obráceně :) ) Jinak jsem ale spokojenej, mám jedinej problém, a to že to má někde vazbu do repráků a v nižších otáčkách to píská. Žádnej autoelektrikář s tím nechce mít nic společnýho a sám tomu nerozumím. Pokud byste někdo měl tip, byl bych vděčný :)
 
@Paulus ten Eonon na rozdíl od levnějších funguje i s displejem uprostřed pod oknem navíc má 4gb ram ale cena je šílená pro usa stojí po slevě 232$ to je cca 5400... Trochu směšný že pro různý lokality je cena jiná
 
Vzhledem k tomu že to jde z EU skladu tak by se clo zboží týkat nemělo. Leda by si tam prodejce přihodil DPH (rozdíl odpovídá 21%)
 
Tak jsem napsal přímo na support Eonon, aby mi to nějak vysvětlili, proč mají rozdílné ceny a tady je jich vyjádření:

Dear customer,

Thanks for your time.
Our products are priced according to the local market, management costs, and transportation costs. Therefore, different markets will have different pricing. Many thanks for your trust and understanding.

More questions, please feel free to contact us.

Takže asi tak :)
 
Podobná odpověď jak na otázku proč fanta ve Španělsku má lepší chuť, obsahuje i dužinu a u nás nikoliv :D
 
To je s 4GB RAM 8, jádrem a Androidem 8.0 (nejvýkonnější verze) , ostatní - slabší verze jsou dražší protože mají android 8.1 nebo 9.0 což je k ničemu když mají 2gb ram

Tuším verze GA9198B
 
Zdravím, kupoval jsem teď díly z bourane mazdy a vyskytla se mi nabídka autorádia značky EONON. Nemáte s ním někdo nějakou zkušenost?
 
Ahoj, chtěl bych časem vyměnit rádio ve své GH před fl, za nějaké modernější, s displejem, navigací, parkovací kamerou atd. Mám Bose a chtěl bych nějakou s čudlíky, aby se to hodilo k interiéru auta.

Co se tak dívám, tak se rozhodují mezi dvěma: Eonon nebo Aliexpress. Eonon bych bral ten 4GB, ale u něj nepíší, že podporuje Bose (píší to jen u 2GB verze, ale bojím se aby se to nějak nesekalo). Lze připojit Eonon bez podpory Bose? Bude to mít na něco vliv? Nebo radši 2GB s podporou Bose?

Druhou variantou je Aliexpress viz foto. Parametry i vzhled super, údajně posílají přímo z ČR, ale opět asi nepodporuje Bose.

Je tu někdo kdo by mi s výběrem pomohl, aby to bylo co nejlepší? Případně máte někdo nějaký jiný tip s cenou do 10 tisíc? Moc díky za postřehy!

Screenshot_20191229_194938_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
 
To je jedno z nej rádií co jsou v Číně k dispozici. U výrobce stálo 6500-7000kc ale už jsou vyprodaný. Cena 12000 je nehoraznost. Koukni na alternativy jako je belsee nebo bez tlačítek s velkým displejem Sinosmart (ten navíc podporuje 4G SIM, takže nemusíš sdilet wifi z mobilu např pro waze). Cena je nižší než v cz shopech). Chce to minimálně 3GB RAM pokud bys koukal i po jiných
 
Jenže 4GB verzi nemají už přes půl roku a teď už ani ty 2GB verze . je tam pro EU dostupná snad ta nejslabší a zároveň nejdražší varianta
 
Back
Top