• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Mazda 3 BP Hatchback a kočárek

jirin_

výkonný člen KLANu
330
Netradiční dotaz. Máte někdo odzkoušené, že se do M3 BP HB vejde kočárek (a jaký)? Plánujeme výhledově do roka nebo dvou mimčo, tak to potřebuju u ženy obhájit :cool: Díky
 
Nemám, zato mám dvě děti a vím, že je v podstatě jedno co máš za auto, protože když manželce/partnerce "rupne z mateřství v kouli" tak můžeš mít klidně Ford Transit v prodloužené verzi a stejně Ti ho zaplní naprosto "nezbytnými věcmi ".
Takže to zvaž - samozřejmě se Ti do M3 nevejdou všechny kočárky co např. do Octávky. Na druhou stranu hluboký kočárek budete mít tak rok nejdýl - pak Vás přestane bavit ho tahat a koupíte něco lehčího. Takže mě doporučení/ hodnocení: Sklopíte sedačku a vejdete se, ale pokud si pak pořídíte druhého sviště, budete mít problém s místem...

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
na druhou stranu kdo neplanuje planuje byt nepripraven :cool:
Podívej pokud se nepovedou hned dvou a vicercata...tak ja jsem sveho casu kdyz jsem mel prvni piskle vozil kocarek typu Liberta.
Proste velky kocar pro chlapa...v Opel Corse B...Bych se toho nebal a rekl bych ze by to melo jit i bez sklopenych sedacek
 
Ked som este jazdil na 3 BK, tak sa tam vosiel Bebetto Tito, co je relativne velky a tazky kociar, no dobre zlozitelny. Musel som ale davat dole kolesa, ked som tam daval aj vanicku, aby sa to voslo na vysku. Kufor bude asi podobny.
Odkedy mam GH, tak to neriesim
 
@jirin_ my taky vybirali kocarek podle auta, mame jen Mazdu2 a nasli jsme v pohode takovy, ktery se nam kompletne vesel do kufru bez sklapeni sedacek a zaroven se libil manzelce. Sklopeni sedacky nepripadalo v uvahu, protoze vzadu vozime jeste psa. Viz muj prispevek, kde jsem to popisoval.
https://www.mazdaklan.cz/threads/mazda-2-dj-obecne.896/page-5#post-54368
Takze do M3 v hatchbacku, ktera ma sice maly kufr kocarek strcis, kdyz se nam vlezl do M2 a jeste zbyde mistecko okolo na nejake ty nezbytnosti ;)
 
@jirin_ my taky vybirali kocarek podle auta, mame jen Mazdu2 a nasli jsme v pohode takovy, ktery se nam kompletne vesel do kufru bez sklapeni sedacek a zaroven se libil manzelce. Sklopeni sedacky nepripadalo v uvahu, protoze vzadu vozime jeste psa. Viz muj prispevek, kde jsem to popisoval.
https://www.mazdaklan.cz/threads/mazda-2-dj-obecne.896/page-5#post-54368
Takze do M3 v hatchbacku, ktera ma sice maly kufr kocarek strcis, kdyz se nam vlezl do M2 a jeste zbyde mistecko okolo na nejake ty nezbytnosti ;)
Diky moc, uz jsem klidnejsi :cool:
 
Mám 2 děti a nikdy jsem do auta nedával korbu - podvozek do kufru a jinak máš vajíčko. Sportovní nádstavba už je menší. Na foto týdenní dovolená s velkým sporťákem a cajk - BM má ale kousek větší kufr.

C7CC15C3-AB9D-4D78-A3BF-80733CA4027B.jpeg
 
Aktuálně máme 6 měsíčního prcka, takže jsem toto řešil cca před 7-8 měsíci. Po dlouhém vybírání (design, funkce, váha, skladnost) jsme pořídili kočár Mutsy Nio (holanská značka) a do kufru M3 BN se mi vešel podvozek i s korbou. Je pravda, že tam toho už moc dalšího pak nedáš, ale máš zase volno na sedačkách. Každopádně když potřebujeme vzít prcka i psa, tak stejně vždy vyhraje druhý vůz Superb Combi, kam se vejde do kufru komplet kočár i pes (labrador, 33kg), a uvnitř je pořád královsky místa. Mazda je víc pro zábavu, ale jako hlavní dopravní rodinný prostředek by konkrétně pro naše potřeby nestačila.
 
Aktuálně máme 6 měsíčního prcka, takže jsem toto řešil cca před 7-8 měsíci. Po dlouhém vybírání (design, funkce, váha, skladnost) jsme pořídili kočár Mutsy Nio (holanská značka) a do kufru M3 BN se mi vešel podvozek i s korbou. Je pravda, že tam toho už moc dalšího pak nedáš, ale máš zase volno na sedačkách. Každopádně když potřebujeme vzít prcka i psa, tak stejně vždy vyhraje druhý vůz Superb Combi, kam se vejde do kufru komplet kočár i pes (labrador, 33kg), a uvnitř je pořád královsky místa. Mazda je víc pro zábavu, ale jako hlavní dopravní rodinný prostředek by konkrétně pro naše potřeby nestačila.
Ten se mi zrovna moc líbí. Díky za tip!
 
Ahoj, zahlédl jsem vlákno, tak jsem si vzpomněl, že mě nedávno napadla myšlenka, jaký je rozdíl v reálné velikosti (plocha) u M3 BP a našeho starého auta Honda Civic 8G.
Honda Civic má psanou velikost kufru
415l - realně 107x82cm

Mazda 3 BP má psanou velikost kufru
334 - reálně 101x82cm
 
Mám už děti po kočárku, takže jsem si už mohl koupit M3 sedan. Osobně na jedno dítě se vlezete do čehokoliv, pokud by jsi chtěl M3 HB se dvěma dětmi a kočárem, tak to bude už hodně na hraně a bude to chtít spolupráci a pochopení manželky při balení. Já jsem 2 děti vozil v Octavii ii. Loni jsme na dovolenou dostali půjčenou M6 combi a manželka dostala pocit, že může sbalit cokoliv, takže posledních 10cm jsem musel dveřmi smačkávat věci. Takže ta manželka je asi nejdůležitější, aby jakýkoliv kufr byl dostatečný. Jinak hodně si lze dopomoci rakví, a dobře skládacím kočárem.
 
Já tu udělám trochu reklamu kočárku Nuna Mixx Next, který jsme nakonec vybrali. Po ČR ho jezdí ještě míň, než nových trojek, což je super. Je to designovka, do lehkého terénu, není už z výroby rozhrkaný, je super skladný (i korba se za zploštit) a vejde se do malého kufru M3 HB i včetně cestovní postýlky Nuna Sena. Už se těším, až budeme s malým jezdit. K tomu jsme vzali i vajíčko Nuna Arra, které se dá napolohovat i do lehu a je s otočnou isofixovou bází. Navíc na pokračující sedačku Nuna Todl není potřeba bázi měnit. Vřeje doporučuju. Nádherný produkt, stejně jako současné Mazdy :)

00_granite_Mixx_Next_2020_z1.jpg
 
Back
Top