• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Mazda AIO Tweaks

ahojte. Aku verziu AndroidAuto pouzivate? mam mzd: v59.00.502eu a AA v1.14b Tru_go 23rd June 2020, ale ked pouzivam waze tak mam strasne male ikonky (hlavne max rychlost alebo klavesnicu). nevite zda to jde nejak zvetsit? Je to vlastne chyba/vlastnost AA alebo Waze? mozna @GinBook by mohl znat odpoved? :)
diky za rady
 
ahojte. Aku verziu AndroidAuto pouzivate? mam mzd: v59.00.502eu a AA v1.14b Tru_go 23rd June 2020, ale ked pouzivam waze tak mam strasne male ikonky (hlavne max rychlost alebo klavesnicu). nevite zda to jde nejak zvetsit? Je to vlastne chyba/vlastnost AA alebo Waze? mozna @GinBook by mohl znat odpoved? :)
diky za rady
Ahoj, taky používám ty verze co máš ty a tak malou velikost těch ikon mám taky. Bohužel, jsem nepřišel zda se nechají zvětšit, i u starších verzí AA v1.14b Tru_go to bylo stejné. Jinak klávesnici nepoužívám na displeji v autě, ale pokaždé když něco chci vyhledat v AA, tak mi na telefonu vyskočí klávesnce a tam to nacvakám a potvrdím:)
 
Gratuluju.
Protože jsem kvůli tomu (Sériové propojení USB TTL > MZD) komunikoval už víckrát na soukromé konverzaci, posílám teď univerzál návod. Nevymyslel jsem ho sám, je to návod z https://mazdatweaks.com/serial/ jen mírně upravený podle osobních zkušeností a dotazů těch, kteří chtěli nějak poradit jak dál..

Sériový přístup CMU
Ve FW v59.00.502 a vyšších je CMU uzamčeno a uživatelé nemohou mít přístup k vlastním systémům a již nemohou instalovat vylepšení. V současné době je jediným způsobem, jak to obejít, vytvořit sériové připojení a velmi pečlivě dodržovat tyto pokyny. Tento proces vám umožní nadále spouštět úpravy AIO z USB.

:)

Ahoj, měl bych několik dotazů na ten postup, protože jsem to zkoušel a nějak mi to nefungovalo.
Předpokládám že je to možné i na verzi 70.00.352B kterou mám.
Na flashku hodil podle návodu poslední verzi MZD AIO 2.8.6, propojil notebook s modulem CP2102, nainstaloval prve Putty, a na to bych měl dotaz č.1, protože pustím Putty configuration, tam přepnu na serial a nastavím port com3 atd. a dole dám Open a předpokládám že by mělo otevřít okno? Protože se nic neděje.
Tak jsem nainstaloval SecureCRT 8.7, zadám novou konfiguraci, běží to v pohodě scroluje na obrazovce, potom jedu podle postupu, resnu NAV+MUTE a otevřu okno commands a tam zadávám příkazy prve user, pak jci a nakonec cp -r /tmp/mnt/sd*/XX/* /tmp/mnt/data_persist/dev/bin/; chmod +x /tmp/mnt/data_persist/dev/bin/autorun , pak vypnu dám do mazdy flashku a mělo by se začít insztalovat MZD AIO a ono nic, tak teď nevím kde je chyba. Můžeš mi někdo napsat jak a kam zadávat ty příkazy v
SecureCRT, nevím jestli to dělám dobře, ale tak jsem to pochopil.Díky:)
 
Ještě jsem našel na webu https://mazdatweaks.com/serial/ příkaz, pokud mám verzi V70.00.335+,
cp -r /mnt/sd*/XX/* /mnt/data_persist/dev/bin/; chmod +x /mnt/data_persist/dev/bin/autorun; /mnt/data_persist/dev/bin/autorun
tak to bude asi tím, zkusím.
 
Ahoj Borci,

předem se omlouvá, ale měl bych dotaz:

AIO jsem měl nainstalovaný na verzi 52.***, ale aktivní mechanik mi jej přeinstaloval na 70.00.335 EU N.

Byl jsem v klidu jelikož jsem si myslel, že jsem měl nasintalovat tzv. "backdoor" (SHH_bringback). Nyní jsem si udělal čas, abych si nainstaloval opět AIO 2.8.6 Android Auto, ale auto po zapnutí "START" do 1. polohy nic neudělá. Respektive Diplej zahlásí, že USB je připojeno a nic.

Otázka zní:
Jak poznám, že BACKDOOR je nainstalovný případně funkční? (třeba dělám něco blbě že..) -> Nerad bych demontoval displej a dělal "Sériový přístup CMU"
Děkuji
 
bojim se, ze se tomu nevyhnes.
Opravte me zda se pletu, ale.....
1. aby si mohl nainstalovat AIO u verzii MZD v59.00.502 a vyssich tak potrebujes mit nainstalovany ID_7. Ne SHH_bringback! - ten je jen k moznosti pripojit pc k MZD pres ssh.
2. ID_7 by ti u verze 70.00.335+ nepomohl... Tato verze ho smaze ze systemu.
takze ti zbyva uz jen Sériový přístup CMU.
 
Ještě jsem našel na webu https://mazdatweaks.com/serial/ příkaz, pokud mám verzi V70.00.335+,
cp -r /mnt/sd*/XX/* /mnt/data_persist/dev/bin/; chmod +x /mnt/data_persist/dev/bin/autorun; /mnt/data_persist/dev/bin/autorun
tak to bude asi tím, zkusím.
Ahoj, tak i s tím novým příkazem nic, poradí někdo?
Připojím probíhá komunikace, ale když zadám user a pak jci, tak napíše Login incorrect.
Zkoušeno snad 100x a nic. Díky.
 
Reálně jsem to nezkoušel, ale podle mě to nejde provést pokud už je V70.00.335+ nainstalovaná (protože se v ní už nějde přihlásit na konzoli přes user/jci). Je to nutné dělat v průběhu updatu na tu verzi nebo pustit reinstall firmware a před záverečným rebootem spustit ty příkazy (na flashce je nutné mít update firmware + XX adresář).

https://www.mazda3revolution.com/threads/id7-recovery-v2.234619/post-2453907
https://mazdatweaks.com/id7/

Ahoj, tak i s tím novým příkazem nic, poradí někdo?
Připojím probíhá komunikace, ale když zadám user a pak jci, tak napíše Login incorrect.
Zkoušeno snad 100x a nic. Díky.
 
Reálně jsem to nezkoušel, ale podle mě to nejde provést pokud už je V70.00.335+ nainstalovaná (protože se v ní už nějde přihlásit na konzoli přes user/jci). Je to nutné dělat v průběhu updatu na tu verzi nebo pustit reinstall firmware a před záverečným rebootem spustit ty příkazy (na flashce je nutné mít update firmware + XX adresář).

https://www.mazda3revolution.com/threads/id7-recovery-v2.234619/post-2453907
https://mazdatweaks.com/id7/
Dík zkusím, teď na to koukám, já nevědl právě co tím update.up myslí.
 
Ahoj, nejake zkusenosti s AIO na fw 70.00.352B? Zkousel jsi Android Auto? Jakou verzi? Je to stabilni?
Nainstaloval jsem to AIO v poslední verzi 2.8.6, postupně jsem ubíral nebo přidával funkce, nejdřív jsem jich dal jen pár a všechno v pohodě, pak jsem jich několik přidal a už celý systém šel hrozně pomale. Zase jsem některé ubral, ale rychlost se už nezměnila, tak to teď jde jak šnek. Pohyb v menu, atd, jako docela pěkné je barevné rozlišení senzorů - zeléné, oranžové, červené, ale ono i to je zabržděné, dost to snižuje použitelnost, když jedu na senzory a oni mají zpoždění. Zkoušel jsem i podle rad reset Nav + Mute na 10 sekund a moc to nepomohlo, někdy to jde OK a z toho, což je víc případů to jde pomale. AA jsem zkoušel, mám tam tu poslední verzi, zkoušel jsem i nějakou beta a funguje, i když pomale, rozjel jsem to bezdrátově, na kabel mi to nefunguje. Měl tam být problém se zvukem že na firmware 70+ nefunguje, to jsem ani nezkoušel, tak nevím, jen jsem to pustil jestli funguje Waze a to šlo. Někdo tu psal, že to rozjel i na HUD, tak nevím, za mě to asi odinstaluju, pokud to má jít tak pomale, nebo pokud někdo poradí který tweak to zpomaluje? Teď vyšla nová verze firmware 367A, tak mám chuť to tam dát a tím zrušit celé Tweak AIO, nevím jestli to zase nezablokuje přístup pro jeho nainstalování a znovu se mě to odemykat přes serial moc nechce.
 
Nainstaloval jsem to AIO v poslední verzi 2.8.6, postupně jsem ubíral nebo přidával funkce, nejdřív jsem jich dal jen pár a všechno v pohodě, pak jsem jich několik přidal a už celý systém šel hrozně pomale. Zase jsem některé ubral, ale rychlost se už nezměnila, tak to teď jde jak šnek. Pohyb v menu, atd, jako docela pěkné je barevné rozlišení senzorů - zeléné, oranžové, červené, ale ono i to je zabržděné, dost to snižuje použitelnost, když jedu na senzory a oni mají zpoždění. Zkoušel jsem i podle rad reset Nav + Mute na 10 sekund a moc to nepomohlo, někdy to jde OK a z toho, což je víc případů to jde pomale. AA jsem zkoušel, mám tam tu poslední verzi, zkoušel jsem i nějakou beta a funguje, i když pomale, rozjel jsem to bezdrátově, na kabel mi to nefunguje. Měl tam být problém se zvukem že na firmware 70+ nefunguje, to jsem ani nezkoušel, tak nevím, jen jsem to pustil jestli funguje Waze a to šlo. Někdo tu psal, že to rozjel i na HUD, tak nevím, za mě to asi odinstaluju, pokud to má jít tak pomale, nebo pokud někdo poradí který tweak to zpomaluje? Teď vyšla nová verze firmware 367A, tak mám chuť to tam dát a tím zrušit celé Tweak AIO, nevím jestli to zase nezablokuje přístup pro jeho nainstalování a znovu se mě to odemykat přes serial moc nechce.
Diky za info. Asi to zkusim. Na ten novy fw367 bacha. Co jsem cetl, tak uz tam mazda blokuje seriovou linku a AIO uz tam nedostanes. Nemel by si ten predchozi fw352 ke stazeni? Nemuzu ho nikde najit.
 
Diky za info. Asi to zkusim. Na ten novy fw367 bacha. Co jsem cetl, tak uz tam mazda blokuje seriovou linku a AIO uz tam nedostanes. Nemel by si ten predchozi fw352 ke stazeni? Nemuzu ho nikde najit.
O tom blokování jsem něco čet, myslím že psali že pak ani nejde dát zpátky nižší verzi fw.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
 
ahojte už dva dni tu čítam príspevky lebo som "šťastný" majiteľ fw 59.502. Veľa sa tu píše o upgrade a o tom že akonáhle si dáte 502 tak nejaký it škriatok príde a vytrhá káble a už sa to nedá vrátiť späť a ty musíš rozobrať pol auta. Nesedí mi to resp. tomu nerozumiem. Veď u pc sa vždy dá downgrade urobiť. Myslím že aj keď si kúpiš pc s win 10 tak keď vieš ako na to tak si aj xp nainstaluješ. Čo ten upgrade na 502 vyššie vypáli kontakty alebo...? Zaujíma ma to lebo by som chcel ten downgrade spraviť. Diki
 
Ahoj, mozna blba otazka, ale nemate tu nekdo AIO tweaks kolem Ostravy? Rad bych se s nekym kdo uz to ma a pouziva pobavil a pripadne mrknul jak se to pouziva.
 
skusal niekto seriovym pristupom rozbehat AIO po nainstalovani AA modulu a FW 70+? ide mi v AIO hlavne o speedometer....
 
Poraďte prosím, v čem by mohl být problém.
Před aktualizací na 59.00. 502 jsem provedl instal ID7 a ještě jeho kontrolu, ukázalo se že OK.
Po aktualizaci zůstaly v systému některá nastavení jako dotyk za jízdy nebo bez informační hlášky při couvání. - divné instaloval se celý systém.
USB s tweaks soubory to nenačte. Přitom Autorun přes Dryrun Script zobrazí AUTORUN ACTIVATED.
V čem by mohl být problém ?

Připojení přes seriovou linku má háček, jednotka drží na kabelech a nejde vysunout z přístrojovky ( Mexiko ) .
 
Back
Top