• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

novinářský test Mazda CX-3 1.5 Skyactiv-D vs. Škoda Yeti 2.0 TDI

shr3k

správce
Člen týmu
6 243
Svět Motorů porovnal v čísle 37/2015 Mazdu CX-3 1.5 Skyactiv-D se Škodou Yeti 2.0 TDI. V tomto tématu o porovnání můžete diskutovat.
 

Přílohy

  • mazda-cx3-sm-37-2015.pdf
    1,1 MB · Zobrazení: 53
Proletěl jsem to v rychlosti. Kromě toho, že je to opravdu srovnání nesrovnatelného, tak jinak výsledek nepřekvapí. Jak se ukázalo, jsou to opravdu různá auta a obě si získají své majitele. Někdo preferuje aby auto dojelo z bodu A do bodu B. A někdo dá přednost přepravení z místa na místo s určitým zážitkem. Atd...

Jo a překvapuje mě, že si nikdo s korektorů nevšiml, že na závěr v pořadí mají u Yetiho v + i - stejné poznámky :rolleyes::cool:
 
Yeti je na první pohled hranatější, takže bude i praktičtější, mazda má zase navrch v jiných věcech, výsledek je těsný, ale ve prospěch škodovky. Asi převážilo to, že je v ní víc místa. Ale motorově je lepší mazda.
 
Přijde mi, že Yeti je univerzální srovnávací auto - dřív to stavěli proti CX-5, teď srovnávají s CX-3, tak se třeba dočkáme i srovnání s CX-9 :D
 
A proč ne, je to škodovka, těch tady jezdí nejvíc. Ostatní kategorie aut zase srovnávají s fábií, s oktávkou nebo se superbem. Francouzský svět motorů zas bude srovnávat s peugeoty nebo citroeny, rumunský s daciemi, německý s VW...

Přece nevezmou jako srovnávací nějakého exota, kterého tu nikdy nikdo neviděl.
 
A proč ne, je to škodovka, těch tady jezdí nejvíc. Ostatní kategorie aut zase srovnávají s fábií, s oktávkou nebo se superbem. Francouzský svět motorů zas bude srovnávat s peugeoty nebo citroeny, rumunský s daciemi, německý s VW...

Přece nevezmou jako srovnávací nějakého exota, kterého tu nikdy nikdo neviděl.
To je právě ono, kategorie. Jednou Yetiho hodí mezi SUV , jindy zase mezi crossovery. Co teď přijde dřív, yeti vs cx-9 nebo yeti vs mx-5? A taky to neber úplně vážně, je potřeba se občas i zasmát.
 
Tak oni mají málo modelů, tož si musí nějak poradit. Co postavit proti MX-5? Těžko říct, když tohle už se nevyrábí ;) ... a když tohle je jenom koncept; asi to vyjde zase na yetiho ;)
Skoda_Funstar_prvni_sada_08_503_0.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
To nevím ... ale hezky se to čte :rolleyes:. A mimochodem, je to v souladu s testem autobildu po 100.000 km, kde auto rozeberou fakt do šroubku v nějaké laboratoři. Už je to staršího data, ale pro sichr: http://www.autobild.de/artikel/mazda-cx-5-dauertest-5564204.html
CX-5 je aktuálně v celkovém žebříčku, myslím, na 2. až 3. místě.
 
Zatím na svou první Mazdu v životě čekám (CX-3, únor), ale rozhodně by mě NEBAVILO, k Yetimu ráno chodit a koukat na něj.... :)
(To připravovaný Zodiaq, pokud se tak bude jmenovat a bude podobný nynějším fotkám, je jako nový superb, naprostá pecka!!!!)
 
Back
Top