• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Mazda CX-5 - blikání levého předního LEDsvětla / nesvítí denní svícení DRL

Mazda se k tomuto problemu nehlasi. Delaji v tomto smeru mrtvyho brouka. Prosel jsem par chatu a na celem svete je to stejny. Dohodni si navstevu u Dobresvitime v Brne a mas vyreseno.
 
V aplikaci MY Mazda se mi objevila hláška o svolávací akci "Možné selhání světel pro denní svícení" kod AL006A. Jedu do Mazdy na roční prohlídku tak se budu informovat zda už něco budou podnikat s výměnou těch světel. Já jsem to řešil před STK výměnou celého světla.
 
Psal jsem do servisu ohledně této svolávací akce (AL006A). Odpověď: o této svolávací akci budou zákazníky informovat přímo dealeři Mazda. Nicméně, vždy čekáme s rozesíláním dopisů/emailů na pokyn přímo od importéra. Samozřejmě, pokud navštívíte jakýkoliv autorizovaný servis s nějakým jiným úkonem, vždy provedou svolávací akci. Můžete se samozřejmě objednat na provedení svolávací akce.....No, škoda, že mlčeli před tím, než jsem si díky blížící se technický prohlídce musel zajistit opravu sám za svý peníze. :-(
 
Včera jsem byl na roční prohlídce v Mazda Wágnerová Tábor. Se servisním technikem jsem mluvil o výšeuvedené svolávací akci a byl jsem ujištěn že akce se vztahuje na moje vozidlo a v rámci prohlídky by byla provedena oprava světel. Neměl jsem tolik času tak jsem se domluvil na jiném termínu, kdy bude provedena oprava nebo výměna světel( záleží na konkretním výrobním čísle světla a od toho se provádí servisní úkon), chtělo to více času a já chvátal. Jinak se jedná o závadu denního LEDosvětlení, která je způsobena vadným složením izolace k danému LED osvětlení, které způsobuje sulfinaci kalebu nebo kontaktů a tím světlo bliká nebo úplně přestane svítit.
 
Včera jsem byl na roční prohlídce v Mazda Wágnerová Tábor. Se servisním technikem jsem mluvil o výšeuvedené svolávací akci a byl jsem ujištěn že akce se vztahuje na moje vozidlo a v rámci prohlídky by byla provedena oprava světel. Neměl jsem tolik času tak jsem se domluvil na jiném termínu, kdy bude provedena oprava nebo výměna světel( záleží na konkretním výrobním čísle světla a od toho se provádí servisní úkon), chtělo to více času a já chvátal. Jinak se jedná o závadu denního LEDosvětlení, která je způsobena vadným složením izolace k danému LED osvětlení, které způsobuje sulfinaci kalebu nebo kontaktů a tím světlo bliká nebo úplně přestane svítit.
jj, to je přesně ono. Stejně mi to vysvětloval chlapík v Brně, když mi světlo opravoval.
 
Přidám také moji zkušenost. V pátek jsem si všiml problikávání levého i pravého LED denního svícení, ihned zavolal do servisu v Plzni (Aspekta) a po krátkém rozhovoru jsem ještě ten den zajel auto ukázat.
Závada uznána, dle VIN se na auto taky vztahuje svolávací akce. Domluvili jsme se, že si v pondělí zavoláme a dnes telefon, že světla jsou objednána. Do dvou týdnu by měli světla přijít. Moje první zkušenost s tímto servisem a velice příjemně jsem byl překvapen zejména jednáním a přístupem p. Strnada. Co je šílené je cena světel 58tis :eek:
 
Ahoj, mám KE, benzín, r.v. 2018, dovezeno z Německa, v ČR jsem dokoupil prodlouženou záruku - minulý týden jsem dostal předvolání ze servisu na svolávací akci ohledně světel denního svícení.
Během návštěvy servisu mi vysvětlili, že prý akce je pro přidání těsnící pásky někam u světel denního svícení. Bez toho může docházet k pronikání vlhkosti do světel a následně k poruše světel.
Třeba to může mít souvislost se zde Vámi uváděnými problémy se světly.
 
Ahoj, mám KE, benzín, r.v. 2018, dovezeno z Německa, v ČR jsem dokoupil prodlouženou záruku - minulý týden jsem dostal předvolání ze servisu na svolávací akci ohledně světel denního svícení.
Během návštěvy servisu mi vysvětlili, že prý akce je pro přidání těsnící pásky někam u světel denního svícení. Bez toho může docházet k pronikání vlhkosti do světel a následně k poruše světel.
Třeba to může mít souvislost se zde Vámi uváděnými problémy se světly.
Nie náhodou KF , keď píšeš rok výroby 2018 ?
 
Jj, máš pravdu - napsal jsem chybu.
Správně má být: Rok výroby 2016, dovezeno 2018. Verze je opravdu KE.
Omlouvám se za zmatek.
 
Před měsícem jsem byl na 4-leté prohlídce a byl jsem na svolávací akci upozorněn. Byla provedena úprava světel. Teď jsem si na levém předních světle všiml podél spodní strany na vnitřku krytu světla "špinavé mapy" jako po nalepení nějaké pásky (zřetelný přechod po celé délce mezi čistou a špinavou částí). Nevíte, zda při dané úpravě deního svícení museli rozlepit světlo. Myslím, že před návštěvou servisu to tam nebylo, asi bych to nepřehlédl.
 
Nesetkal se někdo s modrou barvou denního svícení předního světla? V prosinci jsem absolvoval u levého předního světla opravu u Dobřesvítíme v Brně. Vše OK až do teď. ...Tedy ještě cca před měsícem jsem prošel svolávací akcí Mazda na LED světla :-( Včera jsem zjistil, že opravené světlo svítí v horní části modrou barvou. Tel. dotazem u Mazda servisu Spořilov, kde svolávací akci prováděli mi bylo řečeno, že tam nic nemohli pokazit, protože přetěsňovali a přidávali tam nějakej prášek v pytliku (nebo co to servisák mlel ?)..Chlapi v Brně mi do telefonu řekli abych sledoval, jestli se barva nezmění..pak případná záruka
IMG_8386.JPG IMG_8387.JPG
Pro porovnání připojuji foto : pravá strana (OK) a levá s modrým nádechem
 
Moje CX-5 KE r.v. 2015 se světlomety vadné série
V létě výměna těsnění v rámci svolávačky.
V listopadu mi však začalo problikávat LED denní svícení pravého světlometu, po dvou týdnech přestalo svítit úplně. Reklamoval jsem v Auto Palace Brno. Pan Dobrý slíbil se zeptat u dovozce na možnou výměnu obou světlometů zdarma. Což se povedlo a mám je tam. Doporučuji všem se stejným problémem zatlačit na svého prodejce a žádat rovněž výměnu zdarma, přestože auto je již po dvouleté záruce.
 
Tady není potřeba nijak tlačit ani být servisu vděčný, světlometů se týká svolávací akce AL006A: CX-5 (KE) – problém se světly pro denní svícení a servis je takové auto povinen opravit. Jinak z textu je vidno, že u mazdy nerezne jen trubka výfuku a BOSE reproduktory, ale i LED obvody. :D
Vážený majiteli vozidla Mazda,

Mazda Motor Corporation neustále monitoruje kvalitu vozidel Mazda i po jejich prodeji. Rozhodli jsme se pro realizaci svolávací akce AL006A pro určitá vozidla CX-5 vyráběná od 11. 12. 2014 do 8. 12. 2015 a vybavená předmětnými světlomety LED.

Pokud jste příjemcem tohoto oznámení, vaše vozidlo je zahrnuto do této kampaně.

O jaký problém se jedná?
V případě světlometů typu LED některých předmětných vozidel CX-5 může světlo pro denní svícení / obrysové světlo během jízdy blikat nebo se nemusí rozsvítit. Pokud se nerozsvítí světlo pro denní svícení / obrysové světlo jednoho nebo obou světlometů, může být viditelnost vozidla pro ostatní řidiče na silnici omezena, čímž se zvyšuje riziko nehody. V důsledku nevhodné specifikace materiálu těsnění na konektoru kabelu obrysového světla / světla pro denní svícení LED může těsnění uvolňovat síru, která může způsobovat korozi obvodu LED, který řídí světla pro denní svícení / obrysová světla. Pokud dojde ke korozi obvodu, může dojít ke ztrátě vodivosti a světla pro denní svícení / obrysová světla mohou během jízdy blikat a/nebo se nemusí rozsvítit. Touto závadou by mohlo být postiženo jedno nebo obě přední světla pro denní svícení / obrysová světla na dotčených vozidlech.

Co udělá Mazda?
Váš autorizovaný opravce Mazda zkontroluje funkci světla pro denní svícení / obrysová světla vašeho vozidla CX-5. Pokud světlo pro denní svícení / obrysové světlo bliká nebo nesvítí, vadná jednotka(y) světlometu bude vyměněna za novou(é).

Pokud světlo pro denní svícení / obrysové světlo funguje normálně, data výroby jednotek světlometů budou zkontrolována z důvodu ověření, zda se jich týká svolávací akce.
Do dotčené jednotky / dotčených jednotek světlometu budou instalovány odsiřovací materiály a v případě potřeby budou těsnění vyměněna za vylepšená.
Kontrola a oprava budou provedeny bezplatně.

Jak dlouho to bude trvat?
Doba potřebná pro opravu bude záviset na kontrole. Pokud vaše vozidlo není vybaveno dotčenými jednotkami světlometů a je nutná pouze kontrola, bude pro dokončení kontroly zapotřebí přibližně půl hodiny. Pokud vaše vozidlo vyžaduje opravy, bude trvat přibližně dvě hodiny; nicméně váš opravce může potřebovat vaše vozidlo po delší dobu.

Co byste měli udělat?
Společnost Mazda se stará o vaši bezpečnost, a proto doporučujeme, abyste se obrátili na jakéhokoliv autorizovaného opravce Mazda ohledně naplánování schůzky za účelem co nejrychlejší kontroly/opravy vašeho vozidla CX-5. Toto oznámení nemusíte doručit opravci, ale může vám to pomoci při příjmu.

Přestěhovali jste se nebo již toto vozidlo nevlastníte?
Pokud jste se přestěhovali nebo již toto vozidlo Mazda nevlastníte, vyplňte a zašlete prosím co nejdříve přiložený korespondenční lístek „Změna adresy/vlastnictví“. To nám umožňuje aktualizovat naše záznamy a upozornit aktuálního majitele.

Pokud jste pronajímatel předmětného vozidla Mazda, důrazně doporučujeme předat toto oznámení o svolávací kampani nájemci, neboť je zásadní, aby byl stávající řidič vozidla o této svolávací kampani informován.
 
Poslední úprava:
Tady není potřeba nijak tlačit ani být servisu vděčný, světlometů se týká svolávací akce AL006A: CX-5 (KE) – problém se světly pro denní svícení a servis je takové auto povinen opravit. Jinak z textu je vidno, že u mazdy nerezne jen trubka výfuku a BOSE reproduktory, ale i LED obvody. :D
U mne to tak jednoznačné nebylo. Výměna těsnění přívodních kabelů v rámci svolávačky proběhla v létě 2020 a mělo být tedy tím z jejich strany vyřešeno. Začalo zlobit až v listopadu. Samozřejmě jsem měl silný argument, reklamoval jsem s reportem z Rapexu. Šlo mi ale hlavně o současnou výměnu i druhého světlomenu. Ten měnit nemuseli, stále fungoval.
Bohužel u nás také stále k zákazníkům přistupují všelijak, často z nás zkouší dělat blbce. Ne jako v Německu. Bohužel.
Tak jsem byl rád, že se v Auto Palace zachovali férově.
 
Nema prosim Vas nekdo zkusenost s zadosti o vraceni penez od Mazda dealera / orig. servisu, resp. Mazda importera v pripade, ze nastal problem s dennim svicenim pred spustenim svolavaci akce : AL006A, VIN: JMZ KE**** ** 400014 – 477205 kdy to zakaznik resil na vlastni naklady. Jde mi o to, ze Mazda uznala tento problem, ale nikde nevidim zadny krok ktery by stavajici klienty, ktery byli nuceni si tento problem resit vymenou svetla na vlastni naklady, nejak odskodnil. Z prispevku tady na foru to zatim nikdo nezminil.

Dejte prosim pripadne vedet Vas nazor. Dekuji.
 
Dobrý den,
chci se zeptat, zda má někdo problém s blikáním led denního svícení u Mazdy CX 5 a zda se musí vyměnit celé světlo nebo se to dá opravit.

Děkuji
 
Back
Top