• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Mazda LED vs. Xenony, zkušenosti, ALH, i-ACTIVSENSE

Tak si dnes jedu vecer domu a dojel jsem skupinku nejakych aut. Predjel jsem je, protoze jela nejak pomalu a pak jsem pochopil proc. Najednou jsem nevedel, jestli jeste vubec jedu po silnici. Jak chumelil mokry snih, vsechno se lesklo, auta v protismeru, proti chumelenice a ja netusil, kde je vubec silnice. Tak jsem jel zhruba kousel vpravo od tech v protismeru :D a rikal jsem si, jestli na tom neco neni (na tech stiznostech na jizdu v desti a snehu). Ale pak jsem zjistil duvod ...
Zobrazit přílohu 4721

Ta hromadka na zemi spadla ze znaku Mazda, nez jsem vyfotil (po natankovani a zaplaceni). To, ze nefunguje radar hlasilo uz v Praze, pak po ceste to obcas vypravelo, ze nevidi senzor na hlidani pruhu. Pri prijezdu na benzinku nefungovaly predni senzory vubec a ohledne kvality osvetleni viz. vyse :D.
Zalepené halogeny je nemoc LED - včera jsem jel z Chemnizu - němci vůbec nesolili, silnice byla fantastická ale všichni jeli jak posraný, ... snad si někdo z těch šneků všiml že kolem nich prolítla Mazda :D
 
Mate niekto v CX5 LED adaptivne svetla ?
Ake mate skusenosti ?
Ako ste spokojní s nimi ?

Vcera vecer som stretol na ceste CX5 s LED kami a "sakra" dobre, ostro bielym svetlom mi svietila do oci. :eek:
Ake to je z pohladu za volantom CX5 ?
=====
Dnes pre zmenu sa za mnou trmacal, najnovsi hit slovenskych ciest, novy Tucson s LED -kami a jeho LEDsvetla svietili, ako xenony na konci svojej zivotnosti - fialovo. o_O
 
Novú CX5 mám cca 2 mesiace a s pohľadu šoféra sa nemôžem sťažovať.Po tme kde nieje žiadne osvetlenie je skutočne na široko všetko pekne osvietené.Len neviem ako sa to páči proti idúcim autám pretože asi dva krát na mňa blikli , s tým že im to asi svieti do očí , ale nech som sa akokoľvek snažil v nastavení som nenašiel nič , čo by som zmenil aby som ich asi toľko neosvetloval. Pýtal som sa na túto vec aj dealera , ale ten ma ubezpečil že je to OK. Inak sa výrobca snažil , pretože ak to všetko funguje tak sa svetlá natáčajú smerom hore a dole (do strán to neviem) a samé sa prepínajú. Jedine čo mi trochu chýba , že nie je možné dať svetelný signál s diaľkovými svetlami.
 
CX5 ktoru som si vsimol oproti v noci, ani nie tak oslňovala , ale akoby vysielala ostrejšie-studenšie biele svetlo, ako iné auta s LED.
U mna to bol skor taky moment prekvapenia, ako oslnenie.
 
Asi som prisiel na pricinu preco LED svetlomety nemaju, nemozu mat ostrekovace na omyvanie.
V nedelu som jazdil v mrznucej hmle, cca 120 km.
Na svietiace xenony namraza nenamrzala, ale cely predok mazdy, bola sama namraza, vratane LED DRL.
Na druhy den rano som zapol DRL a namraza ani necekla, namraza sa neroztopila, musel som ju skrabat dole.
LED svetla su pravdepodobne, tak studene svetla (moje DRL LED urcite), ze kvapalina z ostrekovacov, by hadam aj namrzla na ich povrchu.
Ani xenony nie su moc teple svetla, ale aku-taku teplotu prtiamo nad projketorovu sosovku, predsa len vyzaruju.

Mate uz s tym niekto skusenosti, jazdu v mrznucom mrholeni, v mrznucej hmle so svietiacimi LED hlavnymi svetlami ?
 

Muj prispevek s fotkou nebyl dost vymluvny? ;)

Tak si dnes jedu vecer domu a dojel jsem skupinku nejakych aut. Predjel jsem je, protoze jela nejak pomalu a pak jsem pochopil proc. Najednou jsem nevedel, jestli jeste vubec jedu po silnici. Jak chumelil mokry snih, vsechno se lesklo, auta v protismeru, proti chumelenice a ja netusil, kde je vubec silnice. Tak jsem jel zhruba kousel vpravo od tech v protismeru :D a rikal jsem si, jestli na tom neco neni (na tech stiznostech na jizdu v desti a snehu). Ale pak jsem zjistil duvod ...
Zobrazit přílohu 4721

Ta hromadka na zemi spadla ze znaku Mazda, nez jsem vyfotil (po natankovani a zaplaceni). To, ze nefunguje radar hlasilo uz v Praze, pak po ceste to obcas vypravelo, ze nevidi senzor na hlidani pruhu. Pri prijezdu na benzinku nefungovaly predni senzory vubec a ohledne kvality osvetleni viz. vyse :D.
 
Asi som prisiel na pricinu preco LED svetlomety nemaju, nemozu mat ostrekovace na omyvanie.
Pokud mají méně než 2000 lm, tak nemusí. Např. Passat se dělá se dvěma typy LED, slabší a levnější nemají ostřikovače, dražší silnější, co mají regulaci intenzity svitu dálkových světel podle rychlosti a přisvícení do zatáček, tak ty ostřikovače mají.
 
A to jsem chtěl zkusit cvičně koupit LED H11 jestli to bude na večer lepší nebo horší než halogenka. :D
Ono fyzicky je to logický, že LED moc nehřejí, pokud to nejsou nějaký zmetky.

(plati aj na ostatné svetlá)
Tak např. halogen je teplý světlo (takže já s námrazou na světlech moc problém nemám), jenže ono celkově je večer poměrně prdlajs vidět.
 
Takže s LED svetlami na aute, v zimmnom nečase, radšej ostat doma :( (plati aj na ostatné svetlá)
To je tak, když se najde skulina v nařízeních, tak je z toho prostor pro další šetření. Navíc velikost nádobky na ostřikovací kapalinu také výrazně prošla redukcí. Například @Sikyl předělávkou na před FL nádobku získal hned cca o 2l více vody na oplach okna a nemusí zastavovat tak často na doplňování na cestách :)

@dJn3o je nesmysl srovnávat propracovávané LED systémy s výměnou LED zdroje za halogen ;) Odpovědi na tvoje otázky jsou v tématu o LEDkách. (Výměna žárovek za LED u Mazda6 GH) Btw. ledky hřejí a je potřeba je právě hodně chladit..
 
je nesmysl srovnávat propracovávané LED systémy s výměnou LED zdroje za halogen

Já to jakoby nesrovnávám, jen říkám jakej je tepelnej rozdíl mezi např. starou žárovkou/halogen/LED ... kde o žárovku sis klidně spálil ruku, ale světla nic moc v poměru na watty ... kdežto 10W LEDka svítí víc než dřívě 40W žárovka a nepopálíš se o tu LED. Spíš takhle jsem to myslel. :)
 
To je tak, když se najde skulina v nařízeních, tak je z toho prostor pro další šetření. Navíc velikost nádobky na ostřikovací kapalinu také výrazně prošla redukcí. Například @Sikyl předělávkou na před FL nádobku získal hned cca o 2l více vody na oplach okna a nemusí zastavovat tak často na doplňování na cestách :)

@dJn3o je nesmysl srovnávat propracovávané LED systémy s výměnou LED zdroje za halogen ;) Odpovědi na tvoje otázky jsou v tématu o LEDkách. (Výměna žárovek za LED u Mazda6 GH) Btw. ledky hřejí a je potřeba je právě hodně chladit..
LED ky hreju, ano, ale smerom dozadu, na pätici , nie v smere svietenia ...
 
LED ky hreju, ano, ale smerom dozadu, na pätici , nie v smere svietenia ...
to ano, já reagoval na Vladimíra ;) Každopádně xenony (originál) také dopředu zrovna nehřejí, tak proto ty ostřikovače. Navíc se světlo na špinavém plexi více láme. Jak psal výše @shr3k dle norem nemusí být ostřikovače světlometů, tak bohužel pro nás uživatele nejsou.
 
Kazdopadne ja jsem si dnes vsiml, ze vlastne uz asi tyden mi nejak nefunguje ALH a HBC. Prijde mi, ze v nastaveni je vse, jak ma byt (ostatne jsem tam zadne zmeny nedelal). Ale nesviti ani kontrolka, ani to v praxi nic nedela a dokonce se dalkovky pousti okamzite, jak je prepnu bez puvodni prodlevy. Zaroven na palubni desce neni zadne varovani o problemu FSC s viditelnosti (ostatne sledovani jizdnich pruhu asi funguje).

Tak jsem si z auta vyndal manual, ze si jeste poctu. Ale nevim, nemela by v tom byt veda o_O.
 
Tak zavada samozrejme na strane ridice, ikdyz nevime ktereho :D. Ono to funguje jenom, kdyz jsou svetla na AUTO. Nicmene zrejme jsme si nekdo (ja nebo manzelka) prepnuli svetla na manualni rozsviceni potkavacek a to pak ALH ani HBC nefunguje.

Zase na druhou stranu to, ze si musime manualne prepinat na potkavacky, kdyz je pres den mlha, je skoda. Protoze za dne v mlze auto nevyhodnoti nic zvlastniho a sviti jen DRL. Coz jednak znamena, ze v zadu nesviti vubec nic a zaroven nejdou pustit vubec mlhovky, ani predni ani zadni. Takze jedine si manualne prepnout z AUTO na rozsviceni a pak ...

Aspon, ze si clovek v tom manualu trosku osvezi pamet ;).
 
Mazda 3BM má LED denní svícení, které v případě rozsvícení xenonu sníží intenzitu a slouží asi jako obrysovky ( a zhasne kroužek ).
Na youtube koluje více videí, kde zůstanou obrysovky stejně intenzivní jako denní ( s kroužkem ) i když se rozsvítí xenon ( .
Napadá Vás náhodou jak na to?

 
Jsou to světla US verze, takže NExenony, v tom je ten rozdíl oproti Evropské verzi. Halogeny jsem takto viděl přestavěné na HID xenon sadu a proto i ty jinak svítící LED segmenty. K mání například i zde: https://www.aliexpress.com/item/One...2746786316.html?spm=2114.40010308.4.14.9UOBRB
One-Stop-Shopping-Styling-for-2014-2015-Mazda-3-LED-Headlights-New-Mazda3-LED-DRL-Lens (1).jpg One-Stop-Shopping-Styling-for-2014-2015-Mazda-3-LED-Headlights-New-Mazda3-LED-DRL-Lens.jpg

Přestavba místo halogenů by teda neměla být problém, ale xenonovou verzi bych určitě neměnil (nejspíš by to ani plug/play nešlo).
 
Back
Top