• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Mikrospínač pátých dveří

Nezapomenout oddělat šroubek z plastoveho madla. Pak uz je oplastování volné. Jen tahem plastu od plechu poradnezaber a on vyskočí z plastových zácvaků.
 
Zdravim, na liftbacku hlavne v zlom počasí posledný mesiac nejde otvoriť kufor na prvý pokus niekedy na 3-4x. Cez DO sa otvorí vždy hneď. Niekedy sa zamkne/odomkne celé auto až na tretie stlačenie DO. Problém je mikrospinac alebo potrebujem celý nový gombík GS1M-56-8DXB?
 
Podivej se zda není praskla nebo poškozena Gumicka. Pokud ano je oxidovány nebo vadný spínače, tak možnost vyměnit mikrospinac (cena s opravou tak do 100 kc) a nebo pokud se ti nechce s tím nějak drbat tak koupit novy.
 
Vcera pri dazdi sa mi prvy krat stalo, ze po nastartovani ostalo svietit vnutorne osvetlenie a signalizacia otvorenych myslim si 5tych dveri (liftback), po chvili jazdy to blikalo chvilu otvorene chvilu zatvorene. Potom to zhaslo definitivne. Plus gombik na kufrovych dverach funguje tak 1 z 5 pokusov, ked je vlhko tak nefunguje. Som analfabet do elektriky, mam problem s gombikom na dverach, alebo je poskodeny zamok dveri? Popripade ake diely mam objednat na vymenu
 
Nezapomenout oddělat šroubek z plastoveho madla. Pak uz je oplastování volné. Jen tahem plastu od plechu poradnezaber a on vyskočí z plastových zácvaků.
Za ktorú časť si zabral? Ani za toho sa mi to nepodarilo vycvaknúť. Zabral som v časti kde je prístup k žiarovkám ale výsledkom bol jeden hliníkový klip vycvaknutý, druhý zlomený a nič viac nepovolilo. Mal som strach že to rozlámem kompletne tak som to vzdal.
 
Začal jsem u rohu, a ano pomahal jsem si taky oddělaním krytu kterým se dostaneš na otvor pro žárovky.
IMG_9644.jpeg

Staci jen částečně vycvaknout, poskytne to dost místa na práci. Nemusí se zcela demontovat.
IMG_6055_Original.jpeg
 
Poslední úprava moderátorem:
Ahoj , mohu poprosit o postup jak sundat plast zadních 5tých dveří kufru , hatchback Mazda 6 GH 2010 , nedaří se, drží to jak přibitý a nechci to rozlomit ....
Nejdříve demontuješ tahem plast který je zcela nahoře u strechy ve středu. (Jen tahem)
Pak se vrhneš na boční lišty. Rozebira se tak, že kuličku rozpůlíš, vytáhneš trn, a pak zbytek držáčku plata vytáhneš ve stejném směru. Zbytek oplastování už jde oddělat tahem od rámu okna opět ve stejném směru.
1699990324377.jpeg
jak oddelaš boční plastový panel, dostaneš se na dva plastove zacvaky, které drží hlavní velký plast víky kufru.
Zase první povytáhneš střed a pak jde ven celý.
1699990519774.jpeg

No a pak odděláš šroubek u madla kufru.

A tim je celý zadní panel volný k finálnímu škubnutí. Tahem vytáhneš
1699990658761.jpeg 1699990674900.jpeg
 
Poslední úprava moderátorem:
Krásny návod 👌.
Bojím sa toho ako čert kríža a vonkajšie teploty mi k tomu nepomáhajú.
Ešte dotaz, za čo si zabral? Len madlo, alebo madlo + otvor k žiarovke? Alebo postupne...
S mojím šťastím to tie plasty nedajú 😒
 
Začal jsem postupně od rohu spodní hrany k druhému rohu, tedy ano od otvoru pro výměnu žárovek k druhému.

Na fotce, kde je víko již dole lze vidět světlé body za které je to přicvaknuté do plechu. Tak zabírat asi co nejblíže k nim.
 
Ahoj, asi jsem si odpálil něco v RBCM jednotce při výměně žárovky v kufru, trochu mi to prsklo a jednotka si myslí že jsou páté dveře stále zavřené… Je skutečně závada v RBCM jednotce nebo mám hledat jinde??
Mazda 6 GH liftback
 
Ahoj, asi jsem si odpálil něco v RBCM jednotce při výměně žárovky v kufru, trochu mi to prsklo a jednotka si myslí že jsou páté dveře stále zavřené… Je skutečně závada v RBCM jednotce nebo mám hledat jinde??
Mazda 6 GH liftback
Příspěvek přesunut. Je to marný :) Ale bude se jednat o mikrospínač viz tohle téma ;)
 
@Stan_86 a ostatný, ďakujem v sobotu som konečne úspešne vymenil mikrospínač a nahodil led pásky do kufra. Všetko funguje a nič som nezlomil :laughing:
 
Back
Top