• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Mikrospínač pátých dveří

Připojím se jako nováček s tydenim kombikem 6. Mám dvě v jedno jestli to má souvislost nevím....kufr jde někdy otevřít někdy ne většinou když odemču auto otevru i kufr...kdyz sedim v autě a někdo chce otevřít tak problém,a druhá věc nejde zamčit dálkovým pouze klíčem může souviset?ovladač jsem poslal do opravny prej opravy za 600....jsem zvědav....díky za rady
 
Pokud jsi uvnitř nastartovaného auta a někdo druhý chce otevřít kufr, musíš mít zataženou ruční brzdu, pak by měl jít otevřít. Pokud ne, je problém zřejmě někde jinde, ale to už bude muset poradit někdo zkušenější.. ;)
 
Zdravim, mam problem. Roztrhla se mi guma na tlacitku na otevirani 5. dveri a ted v zime (nejspis kkombinace vlhkosti a mrazu) uz se nedostanu do kufru..Potrebuji ho vymenit, ma nekdo original treba z bouracky nebo z auta na ND? Pripadne to prebastlit na jiny typ - ale to bych prosil nekoho zkuseneho s montazi, sam to neumim. Klidne nekam dojedu a zaplatim, to je jasny. Mam GH combi 2009 s kessy, takze na dalkaci tlacitko na kufr nemam..Dekuji
 
Jestli myslis Martina Snidala, tak o nem vim a prave, ze nema..Jinak jsem od Mlade Boleslavi
 
Já jsem koupil před 2 roky fungl nový kompletní origo spinač přímo v Mazdě za 1000 Kč.
 
přídávám tu fotodokumentaci výměny mikrospínače dveří, který jsem nahradil za třívývodový Panasonik

http://www.conrad.cz/ultraminiaturni-mikrospinac-panasonic-asq-asq10617j.k702264
A ty kablíky od mikrospínače jsi prestrihl a naletoval? Ono to vlastne ani jinak nelze. A ten od Panasonicu jsi pouzil jake kontakty. Jsou tam tři a já elektriku no! Proto mi při výměně ledky v kufru asi také odešel. Kdybych odpojil baterií tak se to možná nestalo. Kdo vi. A navíc jde ta ledka dat obráceně? Myslím jako přepólovat. A jak to poznám že jsem ji dal správně.
 
Normální ledka jen nebude svítit a nic víc se nestane. Ano, kdybys odpojil baterii, tak se to určitě nestalo :cool:
 
@Hector Kufr se da otevrit v Mazde 6 pri nastartovanem motoru jen pri zatazene rucni brzde. Pokud neni v DO vadny mikrospinac tak meni celou desku proto vetsinou 600 kc a vyse oprava.

@karl Nevim jak moc se lizi tlacitko hatchbacku od kombi. Nove se daji obejdnat bud primo v mazde nebo pres ebay. Starsi vypinac ze Mazdy 6 GH Hatchbacku mam doma takze muzu nabidnout.
 
Ahoj, mam 6 kombi GH 2009 uz pul roku mam prasklou prachovku na spinaci od kufru dneska jsem nakoupil, zavrel kufr a uz se do nej nedostanu. Nejde otevrit,nereaguje na nic nemam dalkove pres klic takze co jinyho nez spinac.. ? Bohuze manualne nejdou dvere otevrit ani ze vnitr ..Diky za odpoved
 
Ahoj, pokud nemas protrzenou gumicku na tlacitku tak vypinac vymen. Ale je to piplacka na rozebrani a pokud jsi nikdy nepajel tak to bude pro tebe obtizne. Jestli mas zajem mam tu jedno tlacitko z rozdelanych dveri ktere je funknci..
 
IMG_20190623_153612.jpg
Tak takhle vypadalo moje tlacitko kufru u sedanu po 10 letech. Fungovalo bez problemu, akurat jak asi vsichni trpim na nahodne spousteni alarmu. Tak snad toto byla pricina.
 
Zobrazit přílohu 22938 Tak takhle vypadalo moje tlacitko kufru u sedanu po 10 letech. Fungovalo bez problemu, akurat jak asi vsichni trpim na nahodne spousteni alarmu. Tak snad toto byla pricina.

Jj Mazda trpi na tuhle pitomost, mam tlacitko objednane origos v Mazde a zatim nedorazilo. Stoji 1012 Kc. Taky je stara 10 let, tak jestli to neni naprogramovane ,aby kleklo po uplynuti teto doby .

Ahoj lidi, poradí mi někdo jak otevřít kufr u šestky GH? Motůrek běží ale kufr nevyskoční viz příloha. popřípadě co tam je špatně?
 
Alarm se mi pousti v teplem pocasi uz asi 5 let, takze pokud to byla pricina, je spatne uz dlouho. Poskozeni z venku nebylo videt, az po rozebrani. Z venku jsem si nedavno vsiml jenom male praskliny, kvuli ktere jsem menil. Uvidime casem.
 
Ahoj kluci,

mám M6 GH, 2009 liftback, tlačítko na otevírání kufru zatím sem tam funguje. Za slunných dnů není problém, když prší, kufr otevírám tak na 10. pokus.
Nestudoval jsem si tu návod, šel do toho. Výplň dveří nějak šla (jak jde vidět na foto, neobešlo se to bez škod), ale zasekl jsem se na tom, že mi tlačítko nešlo dostat ven, musel jsem vyjmout ten bílý plast, který kryje brzdové světlo zevnitř. No a to mi vůbec nešlo, jak ten bílý plast dáváte ven? Trápil jsem se s tím tak 2 hodiny, byl jsem hodný, hrubý a nic :-(

E6EA7981-BDF0-4D54-ACC5-185D07F833BC.jpeg
 
Ahoj kluci,

mám M6 GH, 2009 liftback, tlačítko na otevírání kufru zatím sem tam funguje. Za slunných dnů není problém, když prší, kufr otevírám tak na 10. pokus.
Nestudoval jsem si tu návod, šel do toho. Výplň dveří nějak šla (jak jde vidět na foto, neobešlo se to bez škod), ale zasekl jsem se na tom, že mi tlačítko nešlo dostat ven, musel jsem vyjmout ten bílý plast, který kryje brzdové světlo zevnitř. No a to mi vůbec nešlo, jak ten bílý plast dáváte ven? Trápil jsem se s tím tak 2 hodiny, byl jsem hodný, hrubý a nic :(

Zobrazit přílohu 23699

Taky se s tim ted drbu, jsou tam z kazde stany plastove hacky, ktere je treba zamacknout, akorat se bojim ze s ulomy, no uvidime
 
Taky se s tim ted drbu, jsou tam z kazde stany plastove hacky, ktere je treba zamacknout, akorat se bojim ze s ulomy, no uvidime
Pokud nejde otvirat kufr tlacitkem, tak do tlacitka natekls voda (je praskla gumicka co jo chrani) nebo je casem a mnozstvim otevreni jiz vymackane. Je nutne koupit origos v mazde za 1012 kc. Je to tlacitko s kabelem a konektorem. Potom prijde rozborka tapecirunku 5 dveri a nakonec vymena tlacitka. Na zadni svitilne uprostred kufru je pridelane na 2 matky 5 nebo 6 uz se nepamatuji. Potom opatrne vyndat celou stoplampu trochu tlakem z vnejsi strany protoze je prilepena paskou. Az cela vypadne tak teprve je to u cile. Potom se vymeni samotny spinac a vse nazpet. Delal jsem to poprve a trvalo mi to se vsim vsudy neco kolem pul hodky. Jen si vzpominam ze pri vyndavani lampy je treba s ni hybnout jako s jezkem v kleci.
 
Back
Top