• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Mikrospínač pátých dveří

Takze jsi pouze odsrouboval ty matky a pak to cele vytlacil, vyndal v kuse? Nebo jsi potom zamackaval ty plastove koliky a az pak to sundal, ty koliky me prave moc neposouchaji a nechci je vylomit.
 
Pokud někdo ma zájem o tlačítko do brzdového světla u patych dveří tak tu mam jedno k dispozici. Staci napsat zprávu.
 
njn ale oříšek je v tom že kufr na dotyk otevírá normálně s tím není problém...jen to osvětlení, to může ten mikrospínač ovlivnit světlo?
 
To není oříšek, ale je běžný průběh závady viz. tohle téma. Auto si myslí, že jsou páté dveře stále zavřené - světlo nesvítí a indikace otevřených dveří na palubovce také ne.
Vše jinak normálně funguje - je rozdíl mezi špatným tlačítkem otevírání kufru a mikrospínačem.
 
Caute,
to, ze mi nesviti osvetleni kufru muze byt spusobeny spinacem?
Kabel se zda v poradku, konektor taky a pojistky jsem prochazel a kontroloval.
diky
 
Ahoj,
tak už mám také za sebou výměnu mikrospínače. Projevy jsou takové že vám při otevřeném kufru nesvítí lampička a na budících nesvítí kontrolka otevřených dveří. Jako náhradní vypínač jsem použil ten samý co uvedl @proton odkaz spínač.
Pasuje tam perfektně, jen se musí od vypínače jeden vývod ucvaknout. Plast kufru šel sundat dobře a i když jsem to dělal včera kdy nebylo moc teplo nic neprasklo. Je dobré vědět že původní spínač je v nezmáčknutém stavu sepnutý (zmáčkne se pří zavření kufru). Tudíž u nového vypínače jsem ucvaknul bílý vodič a použil pouze černý a červený. Pak už stačí jen připájet nový spínač, otestovat funkčnost a připevnit zpět. Trvalo mi to asi hodinku a to jsem se dost loudal.
upload_2020-11-9_9-1-27.jpeg upload_2020-11-9_9-2-11.jpeg
 
Poslední úprava moderátorem:
Objednano, musím řešit to samé s mikrospínačem. Alespoň se naučím pájet.

Zajímalo by mě, co se vlastně stane s mikrospínačem, že přestane fungovat, když se nainstaluje LEDkova žárovka do kufru místo halogenové. Nějaké šílené proudy tam netečou, proto se divím, že ten spínač to nezvládne.

Dotaz: Když tam bude nový mikrospínač a vyměním LED žárovku bez odpojení baterie, tak ten nový mikrospínač odejde znovu?

A jelikož nejsem elektrikář vznesu ještě jeden tupý dotaz. Jak se bude demontovat puvodni mikrospinac a následně na vodiče pájet novy, je nutnost odpojit baterku?

Diky
 
Poslední úprava:
Asi tak zalezi na odberu LED zarovky. V kufru je žárovka na 12V s odběrem do 5W to znamená ze mikrospínač musí zvladnou kolem 0,3 A.
Bohužel některé vykoná LEd si jsou schopny vzít i 12W takže vci jak dvojnásobek co tento mikrospínač nezvládne. Takže bud andimenzovat mikrosmpinac na dany proud nebo resit spinami pres rele kde mikrospínač slouží jako ovládací prvek.
 
Zajimavé. Takže co popisuješ by měl být permanentně přetížený pracovní stav. Jak tomu pomůže dočasné odpojení autobaterie? LEDka, kterou jsem tam dal mela 2x cree LEDku s vykonem 3W
 
Popsal jsme co vim o mikrospisnacich. Jsem Elektrikar takže bych musel někde dohledat zda ten mikrospínač spina rele nebo to rovnou na drsno Mazda vrzla na sepnuti okruhu (vůbec by jsme se nedivil) Podle toho co jsi tam dala je spotřeba 6w coz by mel rozhodne vydržet. Zalezi ale co skutečně LED odebírá.
 
Schema pro předfl zde
IMG_20221002_094701.jpgIMG_20221002_094615.jpg

Jen je zajímavý že samostatnej spínač se 2 vyvody by měl mít kombik a liftback by měl mít modul se 4 spínači a 5 vývody díky softclose.... Podle fotek výše by se mělo jednat o kombi ale @adnafcz má dle foto lift... Zajímavý)
 
Poslední úprava:
Ahoj,
tak už mám také za sebou výměnu mikrospínače. Projevy jsou takové že vám při otevřeném kufru nesvítí lampička a na budících nesvítí kontrolka otevřených dveří. Jako náhradní vypínač jsem použil ten samý co uvedl @proton odkaz spínač.
Pasuje tam perfektně, jen se musí od vypínače jeden vývod ucvaknout. Plast kufru šel sundat dobře a i když jsem to dělal včera kdy nebylo moc teplo nic neprasklo. Je dobré vědět že původní spínač je v nezmáčknutém stavu sepnutý (zmáčkne se pří zavření kufru). Tudíž u nového vypínače jsem ucvaknul bílý vodič a použil pouze černý a červený. Pak už stačí jen připájet nový spínač, otestovat funkčnost a připevnit zpět. Trvalo mi to asi hodinku a to jsem se dost loudal.
Zobrazit přílohu 31431 Zobrazit přílohu 31432
Díky, následoval jsem stejné řešení a vše funguje jak má.
 
Ahoj , mohu poprosit o postup jak sundat plast zadních 5tých dveří kufru , hatchback Mazda 6 GH 2010 , nedaří se, drží to jak přibitý a nechci to rozlomit ....
 
Back
Top