• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Modelový rok 2022 a rozšířená konektivita

pantauleo

rodinný člen KLANu
777
Ahoj, rád bych se zeptal všech co již vlastní Mazdu 3, Mazdu CX-30 nebo Mazdu CX-5 modelového roku 2022, zda jim přes aplikaci MyMazda fungují služby plné konektivity? Tzn. přes aplikaci odemknout/zamknout auto, najít auto na mapě, zobrazit stav vozu, hlášení o spuštění alarmu, posílání cílů do navigace atd. Společně se členem Thram to řešíme (oba Mazdy 3) a ani jednomu to nefunguje a zatím ani dealeři nebo vedení Mazdy nedokážou pomoci.
Děkuji všem za info.
 
Čau, já mám sice MR2021, ale mám to tam. Fungovalo to loni někdy do začátku listopadu (myslím že do 8.11.2021), pak to úplně umřelo a naskočilo to až někdy před ježuchem. Pak asi 2 dny zase nic a od tý doby to chodí už korektně. Aktuálně funguje (u mě) : palivo, km, TMPS, dveře/kapota/kufr, varovné blinkry, GPS souřadnice a zamknout na dálku. V létě to šlo appkou i odemknout - to zmizelo po tom skoro 2 měsíčním výpadku. Jo a servisní protokoly tam ještě jsou.
 
Já budu zítra přebírat mazdu 3 g150. Tak mě to taky zajímá. Korn jak si Mazda účtuje za to 9500kč....
 
Těch 9500 Kč není za konektivitu, ale za přípravu auta k předání, což znamená dát do auta 2 pojistky. Aby tolik nezdaržovali, tak tam dali tento poplatek. Jinak dnes jsem byl v servisu a ta konektivita bude v provozu až od 25. ledna, tak jsem zvědav.
 
Ahoj, tak kupodivu jak slibovali, tak dnes již v aplikaci MyMazda začala rozšířená konektivita fungovat. Moc tam toho není, ale co jsem chtěl, tak tam zrovna je. Auto jde na dálku lokalizovat a zamknout. Ve stavu vozidla je info o stavu nádrže, dojezdu, počtu majetých km, tlaku v pneu a stavu dveří,kufru atd. Také lze do navigace v autě přes aplikaci poslat cíl cesty. V servisu je vidět datum další prohlídky, stav oleje a stav světel v autě.
Ještě by mělo fungovat poslaní notifikace při spuštění alarmu v autě, ale to musím teprve vyzkoušet.
To je asi tak vše. Uvidím, jestli tam začnou nějaké další funkce přidávat nebo to už bude vše. Za sebe jsem rád, že jde lokalizace auta, poslat přes aplikaci cíl do navigace v autě (pro manželku, která s navigací neumí) a docela dobré je stav nádrže, protože s autem moc nejezdím a manželka si stavu většinou nevšímá, tak nemusím běhat do auta kdy ho dotankovat.
Tři roky to má být zdarma a pak se za to má platit, ale nikdo ještě neví zda se bude a kolik. Zdarma si to nechám, ale za platbu to nestojí.

Jo a ještě výhoda je, že se v autě automaticky stahují aktualizace softwaru.

Screenshot_20220125_153653.jpg Screenshot_20220125_152521_com.interrait.mymazda.jpg Screenshot_20220125_152535_com.interrait.mymazda.jpg Screenshot_20220125_153046_com.interrait.mymazda.jpg
 
Tak jsem to vyzkoušel a můžu říct že to funguje... Poslání adresy do navigace jsem ještě nezkoušel. Ale zadávání v autě, když už indotaiment není dotykový je voprus, takže na to to může být dobré....
 
Ty notifikace fungují na víc věcí - zastavíš, chcípneš motor a zůstaneš sedět v autě - za chvíli přijde notifikace na odemčené dveře, chodí i na puštěný varovný blinkry, otevřený kufr, kapotu atd...za mě asi nejvíc ocením tu polohu - třeba někde to nechám ve větším městě, kde to neznám, tak to využiju, ostatní věci OK, ale určitě bych za to neplatil - co by bylo super, kdyby šlo na dálku zavřít/otevřit okna a hlavně to co tam původně i bylo - že to šlo na dálku i odemknout - často nevyužiješ, ale hodit by se to někdy mohlo, loni to šlo
 
Ještě by mě zajímalo na jakém principu se stahují aktualizace softwaru v autě. To je tam nějaké připojení k internetu od Mazdy nebo jak? V USA mají bezplatnou wifi na 6 měsíců od společnosti Verizon, ale tady nevím. Ani připojit nebo vytvořit hotspot se teď už nedá.
 
Tak notifikace o otevření/uzamčení dveří jsem už vypnul. Dnes mi už 4x přišla zpráva, že nějaké dveře nebo kufr nejsou zavřené nebo zamčené. Jak vylezeme z auta, tak klíčem od auta otevřeme barák a klíč necháme v zámku. Pak teprve vylézají děti nebo bereme nákup a v té době auto neregistruje klíč a hned pošle notifikaci, že je něco otevřené.
 
Ahoj, vyzkoušejte někdo prosím zda vám aplikace funguje. Já tam mám poslední záznam z auta ze včerejška a nejde aktualizovat. Tak zda je chyba u mě nebo mají zase problém s nějakým serverem. Dík
 
Back
Top