• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Motor po naštartovaní zhasne

sss5xxx

nový člen
23
Ahojte, tak dnes ráno ma čakalo nemilé prekvapenie na mojej Mazde.
Sadnem do auta, stačím štart a auto nabehne tak na sekundu a hned zdochne.
Skúsil som to niekoľkokrát, ale stále nič. Na plynový pedal nereaguje.
Proste to normálne natočí a v momente hneď zdochne.
Ponáhľal som sa do práce, tak som to musel nechal tak.
Nejaké predbežne tipy , čo by to mohlo byť ?
Mne napadá - imobilizér alebo palivové čerpadlo. Dúfam, že sa dnes dostanem k diagnostike..
Včera auto šlo bez problémov.
 
Skusal, nepomohlo....
Možno sa správa každé auto inak, ale napr. v mitsubishi keď som mal pokazený
imobilizér tak auto len točilo a nenaštartovalo. Fakt som zvedavý čo to môže byť.
Ešte mi napadli sviečky, ale to tiež nie celkom typický príznak na chybnú sviečku?
Sviečky som mál v pláne meniť teraz hneď po skončení zimy spolu s olejom majú cca 100 000 km.
 
Kdyby to byl imobilizér/bezklíčový start, tak u bezklíčovýho startování by to mělo hlásit že to nenalezlo klíč a vůbec by to ani nemělo naběhnout do režimu ON natož se pokusit o start. Tohle že to jen točí nebo nastartuje a hned chcípne sice vypadá jako imobilizér,ale spíš u aut který mají ještě klasický klíč do zapalování. Ještě můžeš zkusit nastartovat přímo zmáčknutím startovacího tlačítka klíčem.

Určitě bych ale zkusil diagnostiku, ta řekne víc a třeba to opravdu má něco společnýho s bezklíčovým startem/imobilizérem.

Svíčky/cívky bych vynechal. To auto je schopný jet i na 3 válce a pokus o nastartování by byl i na dva válce, ale auto by neuvěřitelně vibrovalo.

Pokud to nebude něco v elektronice (což řekne diagnostika), tak já bych se posléze zkusil zaměřit na palivo, protože to vypadá jako by ho to nestíhalo dávkovat (?vysokotlaký čerpadlo?)
 
Ešte to palivo dáva zmysel, práve včera som tankoval, prešiel zopár km a odparkoval. Možno náhoda.....
Určite dám vedieť čo povedala diagnostika
 
Tak sme auto napojili na diagnostiku a nič, žiadna chyba. Skúšali sme aj nejaké testy a všetko OK. Tak hovorím, sviečky mi treba tak či tak vymeniť
skúsme, mali ich dokonca skladom. Vzali sme NGK tie ako sú zamaskované originály MAZDA. Vymenili a bez zmeny. Tak sme skúšali zapaľovacie cievky, či hádže iskru a iskru hádzalo na všetkých štyroch, ale pri skúške sme zistli, že na tri valce auto naskoči a trochu aj pobeží, samozrejme chod bol katastrofálny, dym z vyfuku..... Divné.... Hovorím tak to bude váha vzduchu, medzi tým sme auto opäť napojili na diagnostiku a chybová hláška ohľadom váhy vzduchu.
Tým, že auto pri skúšaní sviečok nabehlo, tak jednotka zistila chybu, ktorú predtým nestihla detegovať z dôvodu, že auto zdochlo hneď po naštartovaní.
Odpojil som váhu a auto naskočilo, zapojil som váhu späť auto zdochlo. S odpojenou váhou auto ide aj do otáčok. Je jasné, že s odpojenou váhou kolíšu otáčky a všetko s tým spojené.
Tak dúfam, že to bude naozaj tá váha, niežeby to bola nejaká výhra, váha je celkom drahá, ale aspoň možno, dúfam a zároveň verím, že to bude "iba" táváha.
Nejaký tip na váhu v dobrej cene ?
 
Kdyby jsi byl z ČR, tak tu jednu originální použitou, ale funkční mám a dal bych jí třeba za 200Kč.
 
To by si mi neskutočne pomohol ak by sa to ku mne nejako dostalo. píšem spravu. Každopádne vďaka na stokrát
 
Týmto sa chcem @Max6 veľmi pekne poďakovať za pomoc a hlavne ochotu, že na úkor svojho voľného času bol ochotný mi váhu vzduchu zaslať a tým vyriešiť problém s naštartovaním. Po výmene ide auto tak ako má. ďakujem
 
Back
Top