• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Motorky

za mě motorka :D a nemusí to být zmrzlina :D (SS) motorka není jen o rychlosti :) adrenalin dostaneš na našich silnicich pomalu v kazde zatačce, páč neviš co tě v idealní stopě čeka. Nějaká ta díra, ledabyle pohozená lopata písku a tak :D Něco málo mám najeto a pro mě je motorka cestovaní, poznávání a hlavně fakt srdcovka ;)
 
Tak pajáda, okolí je teda proti, ale já do toho stejně asi půjdu, přeci jen mám kolem sebe pár lidí, co se tomu věnují a je to pro ně jak říkáš srdcovka, takže já mám jasno.. Jen ještě dostat rozum, aby to nedopadlo špatně. :)
 
Základ je jezdit s respektem ne se strachem ;) a netlačit na pilu :) . Ideálně začit s někym, pro koho je důležité se i po projíždce vratit po sve ose a ne ve futralu :D Jinak zaklad všech zakladu je mit dobre kvalitní oblečeni. Přeci jen nejsi v oplechovanem aute s airbagama :D
 
Ve futralu :D no, jenže kolem se nemám nikoho, kdo by jezdil takhle.. Všichni jsou blázni :D a já nejsem blázen, já jsem letadlo :D
 
mnoo par litranku leteckyho benzinu by se hodilo :D jeden nikdy nevi ;) :D ... tak víš jak, těch bláznu jsou plny aleje :D ( neříkam, že si taky rad obcas nezataham :D ) ... ale po lonske zkušenosti jsem o něco opatrnější :) ... narazil jsem na manika, kterej trpel nejakym komplexem a očividne nesnašel motorkare. Dovolil jsem si ho predjizdet a tak mě pro jistotu vytlačil ze silnice a ujel ... i takovy jsou mezi nami :-(
 
Myslíš si, že umíš tak dobře krotit šestku? Potáhni ju někde na okrskách na dvojku, trojku s plným kotlem a max. otáčkách. Motorka je dneska sebevražedný koníček, i když to může mít člověk v ruce sebelíp, tak některé věci neovlivní a pak skončí v rakvi nebo na vozíku. Toť můj názor.
 
No ono to je hodně diskutabilni :D sebevražednej koniček je každej takovej, kde se pohybuješ na veřejných komunikacich :) ... viz.. proč jsem si daval kameru do auta :D ... ja obecne miluju řízeni :) a řidit auto a motorku je něco jineho :) a každe použivam k něčemu jinemu ;)
 
Tak na té motorce máš pravděpodobnost úrazu přecejenom větší :), než v autě.
 
Mildoo, já se Tě bojím :D
No, myslím, že to ..nevím, ale prostě už jsme jedna duše, tak právě myslím, že motorka by k tomu byla to pravé. Ale možná bych to mohla zkusit, abych si byla jistá. V mazlovi jsem si jistá.
 
Souhlas :) , ale třebas zase diky tomu, že jsou poměrně úzke, tak se leččemus da vyhnout, nebo mezi něčím projet :D ... ale jak říkaš, jsou veci co neovlivniš :) mužeš pouze předvidat a predpokladat. I když, kolikrat se necitim moc bezpečně ani v autě :D , hlavně když mě veze někdo o kom vím, že není kdovijaky řidič (ne že bych byl hvezda :D to ne... ale jsou dve skupiny lidi... co se naučí nebo nenaučí řidit :) )
 
Lady: Píšem si tě na seznam, když pojedem projet trati Ecce Homo :D Uvidíš, jak si budeš jistá :D
 
Šestka je dobře postavená, proto ti dává takový pocit jistoty :). Poslouchej rad starších ( Vitus) a na motorku se vykašli, jestli ti záleží na tvých blízkých, tak na to nesedej. Ano, věřím tomu, že to je jistě opojný pocit, ale mě stačilo 15 minut bezpečné jízdy na obyčejném skútru jako spolujezdec a už bych na to nesedl.
 
Je to tak, no...motorka ti oproti autu většinou tvoje chyby neodpustí...ale proti gustu...:) Taky jsem kolikrát uvažoval, že bych něco pořídil, ale když to člověk vidí pomalu každý den v TV, tak mě to docela odradilo...nehledě na to, že řidiči mašinu snadno přehlédnou a nedání přednosti je tu hned...taky by člověk neměl zapomínat na to, že tu má svou rodinu a pokud by se něco stalo, bude to ona, kdo tě bude muset identifikovat a věř mi, že to není hezkej pohled a to jsem v práci viděl ne jednu mrtvolku...;) Kup si 250ku krosku a vyraž do lesa nebo na pole :) adroše na tom zažiješ spousty ;)
 
Tak aktuálně ještě nějakou do u jsem majitelem Hondy Hornet 600 Naháč:)
Rok výroby 2001:) ale stojí v bazaru v benešově a čeká na nového majitele protože už na ni nemám čas:( tak kdyby někdo chtěl nebo o někom věděl stačí říct:)
 
@LadyDoubleEl Ahoj, s motorkama jsem začal už ve 12 letech, kdy to na vesnicích policije absolutně neřešila. V té době jsem si pěkně prošel od Pionýra -> Jawa 250 -> Jawa 350 -> Jawa 500 OHC (toto byly motorky, co se tak nějak dědily a půjčovaly v celé rodině, jak říkám před 18 - 14 lety to ještě šlo a v Branticích jediného policajta co tam byl potkalas v hospodě) potom přišlo ježdění legální cestou a začal jsem s Honda CBR 1000 RR ->Yamaha R1 -> Yamaha Dragstar (chtěl jsem si vyzkoušeti choppera). Celou dobu jsem měl služební auta, takže jsem mohl investovat do motorek - Mazdinka je vlastně moje první auto. Já musel jít touto zdlouhavou cestou od slabých k silným motorkám uričtě doporučuji tuto metodu, než hned sednout na 600ccm nebo litr. Dnes máš oproti mně tu výhodu, že si můžeš koupit škrtící sadu pro motorku - omezení výkonu motorky. Nebo přímo motorku s programovatelnýma mapama motoru. Kdybys chtěla ještě něco více o různých stylech motorek atd. výhody nevýhody tak písni. Jednak reaguju celkem pozdě a druhak nechci tady ostatní nutit číst moje zdlouhavé slohy :)
 
@LadyDoubleEl nenech se odradit. Motorka je nejen super adrenalin, ale neznám nic lepšího na vyčistění hlavy...O tom, že je to nebezpečné není pochyb, musíš myslet i za ty ostatní, vybírat si správné silnice, nepodcenit výbavu a nejlépe začít s někým, kdo Tě zasvětí do správného stylu, aby jsi neměla špatné návyky.
Držím palce...
 
Back
Top