• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika MZD Connect nově s Android Auto a Apple CarPlay

JJ...to už jsem četl - díky, ale asi se budu muset minout...stejně..mám auto od května a první na co mne při jeho převzetí upozorňovali byly tady ty tweaky - asi běžné mezi uživateli, ale v servisech po tom prý jdou a jedná se o neautorizovaný zásah a ztrátu záruky.
Já si tedy nemyslím, že se může něco stát a do takových věcí jsem vždy šel, ale věřím i tomu, že proč by se na to nevymluvili, když by mohli ušetřit na záruce.
Proto jsem uvedl před instalací CarPlay vše do původního stavu a ID7_Script servis nijak určitě nepozná. A že by to pom nějak šli se mi nechce věřit :confused:
 
Netuším a fakt nejsem ten, kdo by to nějak řešil - jak jsem psal, při převzetí auta jsem se ptal už na ten CarPlay a proto mi bylo řečeno to co jsem napsal.
 
Netuším a fakt nejsem ten, kdo by to nějak řešil - jak jsem psal, při převzetí auta jsem se ptal už na ten CarPlay a proto mi bylo řečeno to co jsem napsal.
Nechci podceňovat české servisy a dealery, ale podle mě jich tak 80% netuší, že nějaké tweaky existují.
 
Nechci podceňovat české servisy a dealery, ale podle mě jich tak 80% netuší, že nějaké tweaky existují.

Já bych to viděl spíš tak, že rozhodně nemá smysl je přeceňovat - 80% je podle mne určitě moc...a ti co vědí o co jde budou ti rozumnější - strach bych měl spíš z těch, kteří to nevědí a mají pouze nějaký diagnostický nástroj, který jim vyhodí přednastavenou chybu s vykřičníkem, že není něco v pořádku...jak to ale chodí ve skutečnosti fakt nevím:)
 
Ono spíš jde o to, že jim tam zákazníci vozí auta v záruce, do kterých si to neodborně nahráli/zmršili a dožadují se oprav v rámci reklamace. :) Záruka na to samozřejmě nepadá, ale pokud zmršenou jednotku nedokáže servis jednoduše opravit přehráním firmware za běžnou sazbu, je potřeba posílat zmršené jednotky do Holandska na přeflashování (výměnným způsobem - dojede nová-repasovaná, zákazník se přivolá, jednotka vymění a zpět pošlou zmršenou) a celý ten cirkus vyjde kolem 15000, pže Holanďan za málo nedělá, logistika, kurýr atp...
 
Poslední úprava:
:) Díky za fundovanou odpověď - bylo mi divný na co vše by padala záruka, ale člověk nikdy neví..
 
Záruka na to nepadá, jde o vratný zásah, ale za uvedení do továrního/funkčního stavu je třeba zaplatit (stejně jako třeba za výměnu oleje) a to už jsou pak k vidění protažené obličeje...
 
Záruka na to nepadá, jde o vratný zásah, ale za uvedení do továrního/funkčního stavu je třeba zaplatit (stejně jako třeba za výměnu oleje) a to už jsou pak k vidění protažené obličeje...
Každý si musí být vědom toho co dělá:)
 
...

Postup je jednoduchý.
1) Potřebuješ USB .... ;)
takze jestli to dobre chapu, tak si tento skript muzu nainstalovat do auta, nechat ho tam jak dlouho chci, a pak nekdy zaktualizovat jednotku/ nebo si nechat pri dalsi garancce udelat aktualizaci jednotky aniz by jsem se bal, ze se mi jednotka uzamkne pro dalsi upravy?
 
Též jsem to tak pochopil. A navíc už provedl. Snad správně. :)
Dál to budu chtít vysvětlit na nějakém minisrazu v Brně.
 
takze jestli to dobre chapu, tak si tento skript muzu nainstalovat do auta, nechat ho tam jak dlouho chci, a pak nekdy zaktualizovat jednotku/ nebo si nechat pri dalsi garancce udelat aktualizaci jednotky aniz by jsem se bal, ze se mi jednotka uzamkne pro dalsi upravy?
Ano, tak by to melo byt.
 
Taktiez som aktualizoval na 70.00.021A z 59.00.545A.. prebehlo to bez problemov.. nejaky rozdiel som zatial nespozoroval..
 
Já přidám pár poznatků o CarPlay, co jsem se dozvěděl na zahraničním fóru:

- pokud iPhone zapojíte do USB před nastartování auta, CarPlay se sputí automaticky. Pokud až po nastartování, je potřeba pro přepnutí na CarPlay dlouhý stisk tlačítka Home
- pokud jste v prostředí CarPlay, funguje tlačítko NAVI (spustí Apple Maps), tlačítko Hudba (spustí aktuálně přehrávané skladby - Apple Music nebo Spotify), ale funguje i tlačítko Zpět (vrací se o krok zpět, např. ve Spotify se ze seznamu skladeb dostanete na seznam playlistů atp.)
- tlačítko telefonu na volantu bohužel nedělá nic (nespustí se aplikace telefon, jak by bylo logické), ale dá se s tím aspoň přijmout nebo odmítnout hovor
- dají se kombinovat aplikace z CarPlay a MZD Connect, tzn. při puštěném FM rádiu fungují Apple Maps, nebo při nativní navigaci můžete poslouchat Spotify, Apple Music nebo Podcasty z Carplay
 
Už jsem i četl, se CP odemkne při jízdě ovládání přes obrazovku. ? Zatím to považuji za můj špatný překlad.
 
Už jsem i četl, se CP odemkne při jízdě ovládání přes obrazovku. ? Zatím to považuji za můj špatný překlad.
Nerozumím, co tím myslíš...

CP se spustí (myslím) třemi způsoby:
1) Připojíš iPhone a PAK nastartuješ
nebo
2) Jsi na MZD Connect obrazovce a uděláš dlouhý stisk Home
nebo
3) Jsi na MZD Connect obrazovce a vlevém horním rohu je malá ikonka Carplay, na tu ťukneš (když auto stojí a nebo máš tweak z AIO) nebo se tam asi půjde dostat joystickem, když auto jede
 
Že půjde částečně CP ovládat při jízdě přes dotykovou obrazovku. A nemusí být hack.
 
No dnes mají montovat předváděcí vůz a mám si zavolat do Zlina, tak uvidím. Estli jen neslibují. No to už jsme probrali o kousek zpět.
 
Takže se ve Zline nic nemontovalo, bo neměli vsechno co potřebovali. V úterý bude další telefonát. Teoreticky to rovnou objedná i pro mne....když bude skladem materiál....a otestují to u mne....když...MazdaPán dá... :p
 
Back
Top