• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Náhlé zabrzdění

kloky 3

výkonný člen KLANu
Zprávy
162
Ahoj všem,
před dvěma dny se mi stala zvláštní věc. Dobržďoval jsem u červené na semaforu za kolonou aut a najednou auto samo prudce zastavilo, v pravém okénku na palubce se červeně rozsvítilo něco jako SBDC či co a automatické brzdění aktivováno..už si nevzpomenu, zda jsem musel znovu startovat či ne, myslím ale že ne.
Nějaká auta mě objela, ale během chvíle jsem se mohl opět rozjet a od té doby nic.
Jel jsem nějakou dobu opatrně, kdyby náhodou se to opakovalo, ale nic.

Zkouším hledat na netu a zatím nic...

Nemáte někdo zkušenost, co by to mohlo být?

Podotýkám, že takovou výbavu, tedy nějaké automatické brzdění, nebo adaptivní tempomat, který by to možná mohl způsobit, na autě nemám.
Děkuji mnohokrát.
 
Podotýkám, že takovou výbavu, tedy nějaké automatické brzdění, nebo adaptivní tempomat, který by to možná mohl způsobit, na autě nemám.
Dear @kloky 3, vůbec netušíme, co za výbavu na autě máš, z jakého roku, můžeme jen doufat, že se jedná o Mazdu 3. Takže pokud je pravdou to, co píšeš v citaci, tak mám jediné vysvětlení a to takové, že máš asi nově automatickou převodovku a přišlápl sis omylem levou nohou brzdu :oops: Ujišťuji tě, že mně se to povedlo. Naštěstí mi to došlo :D Ale to je pro případ starší M3, ty nové s automatem zcela jistě automatické brzdění mají. Tam mohlo být příčinou něco dalšího.
Ale takto ti těžko někdo poradí víc...
 
Ahoj všem,
omlouvám se..
Mám samozřejmě Mazdu :)..Mazda 3, 2015, 2.0, 88 kW, Skyactive, benzin..
Automatickou převodovku na 100% nemám :)...
 
Nikdy předtím se mi to nestalo..myslel jsem nejdřív, že mě někdo naboural, protože co si vzpomínám, byl v tom pravém okénku na palubce obrázek autíčka s křížkem myslím vpředu..takže zřejmě jakože náraz, ale nic se nestalo...na 120%...určitě kdybych naboural, byť lehce, toho přede mnou, určitě by se nerozjel na zelenou, když by cítil, že jsem se mu naložil do kufru :)
 
@Vitus
Manuál jsem četl, ale možná ne dosti pozorně..takže provedu...ale stejně mi to vrtá hlavou..občas se mi podařily různé "divočiny", ale nikdy to nouzově nebrzdilo, až teď, v teoreticky "neškodné" situaci..
No uvidím...prostuduji Manuál...

Díky moc !!!
 
mě to nejčastěji hamtne na brzdu, když přijedu k závoře moc blízko ...
 
Tohle nebyla závora, ale dvouproudová silnice v Pirně, přede mnou, za mnou, kolem mě auta...nikdy se to nestalo a takovouhle situaci mám vždy, když jedu autem kamkoliv...tak se ptám, proč předtím ne a teď ano..
Ale zkusím si pročíst Manuál..
 
Asi brzdíš s oblibou na poslední chvíli.
A jinak návod, jak zjistit, jestli máš automatické brzdění: Jeď proti stojícímu autu či překážce, aniž bys měl přišlápnutou brzdu, s tím, že v bezpečné vzdálenosti před ním uhneš do strany. Uvidíš, jestli něco naskočí na displeji nebo to dokonce samo začne brzdit. Já to mám skoro na denním pořádku, protože jezdíme ve dvousměrce, kde se ale proti sobě dvě auta nevyhnou, tak ten v protisměru na rozšířené části čeká. Tudíž proti němu jedu asi 40 km/h a cca 8 m před ním uhnu. Ale pokud máš jen lehce přišlápnutou brzdu, tak si systém myslí, že to máš pod kontrolou a bude hrozit později.
 
Pokud je systém SCBS ve výbavě, měla by být i možnost přes infotaiment nastavení. Alespoň u mé verze to tak je. Dá se potom nastavit vzdálenost - Blízká, Střední a Vzdálená nebo to celé vypnout.
 
Nebrzdím na poslední chvíli, ale občas se tomu člověk nevyhne, sami určitě víte, jak to na silnicích vypadá..
@ Michal P - vyzkouším to při nejbližší vhodné příležitosti
@Vajny - SCBS ve výbavě mám, zkusím se tím prokousat..

Dám vědět, jak jsem dopadl...

Jinak Mazda jezdí bez problémů...
 
Back
Top