• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nastavenie výšky predných svetiel

KllR007

člen KLANu
60
Ahojte mám taký problém že mi predné svetla svietia moc nízko, pár m pred auto. Mám silný pocit že toto ešte nedávno nerobilo, často som jazdil v noci a nemal som problém. Dnes som sadol a zdalo sa mi to nejako nízko, keď prisadol brat tak hneď že svietia zle do zeme.

Mám M3 s xenonmi a bez manuálneho interiérového nastavenia takže predpokladám že by sa mali nastavovať automaticky pri štarte. Nevšimol som si ale že by sa to pri štarte nejako hýbalo. Dá sa to nejako vynútiť aby spravilo kalibraciu?
 
Ahoj. Když nastartuješ a zapneš světla, tak by mělo být vidět (ve tmě), že se světla automaticky zvednou na nastavenou polohu. Pokud se tohle nestane nebo respektive světla svítí pořád dolů, tak to chce zkontrolovat ty nivelační tyčky na přední a zadní nápravě. Pokud jsou ty tyčky v pořádku a zároveň když třeba zatížíš kufr a světla se pohnou, tak by mělo stačit jen manuálně seřídit světla pomocí nivelačních šroubků přímo na světlech (ideálně v servisu kde mají regloskop).
 
Jestli máš forscan tak tam můžeš dát reset jednotky světel, ale to by nemělo být potřeba pokud se po nastartování ty světla pohnou.

Nevím co máš za auto, ale třeba u BM ta nivelační tyčka se senzorem na zadní nápravě vypadá takhle

Pokud je problém v tom že ty světla jsou mechanicky rozhozený (elektronika ale funguje), tak se musí nastavit manuálně pomocí seřizovacích šroubků přes regloskop.
Ale... Není dobrý je seřizovat přes tyhle šroubky pokud nevíš jestli ta elektronika je v pořádku.
 
Áno najskôr teda elektroniku.
FORScan mám kde to tam nájdem? po resete sa spraví kalibrácia?
A áno jedna sa o BM.

/// úprava
Tak som to tam našiel, prešiel som tým procesom a vyzerá že svietia už dobre?

IMG_9226.jpeg
 
Poslední úprava:
Back
Top