• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Kolisanie volnobeznych otacok (teply motor)

susta123

člen KLANu
42
Ahojte,

na Mazde mx-5 nb rok vyroby 2002. Mam taky problem ze pri teplom motore kolisu volnobezne otacky. Myslel som si ze to bude falosny vzduch, skrtiaca klapka, vaha vzduchu alebo nieco take no uz nie som si isty. Preventivne som vycistil skrtiacu klapku a vymenil sviecky. (Boli aj menene rozvody, olej, olej filter po kupe auta). Nie som si isty pretoze som si vsimol ze to obcas pri zohriatom motore a skoro vzdy ked pride ku nejakej elektrickej zatazi napriklad naraz su rosvietene svetla a stahovanie okien. Auto vsak nikdy nezdochlo otacky padnu tak na 600rpm (no dnes zdocholo po pripojeni voltmetra).


Dnes som skusal odmerat bateriu ta ma po 12h jazdy 12.85V. Tak som skusal dnes aj natocit video o stave baterie.

1. video (studeny start po 12h) problem sa neprejavuje
1.1. 12.87V motor vypnuty
1.2. start motora (0:33m - 0:35m)
2. video po 20 minutovej jazde
cele toto video je pri zapnutom motore
1.1 po pripojeni volmetra klesli otacky
1.2 voltmeter pripojeny a auto zdochlo (0:10m)
1.3 start motora (0:21m)
1.4 potom meranie napatia pri otackach cca 2500rpm
1.5 vypnutie motora ale normalne vypnutie klucom (0:58)


Inac auto nema problem pri akceleracii, necuka, dynamika asi normalna. Viem ze toto je asi tazke radenie cez forum. No nenapada vas co pozriet a kde by mohol byt problem?
Pri stahovani okien otacky spadnu skoro vzdy ak je uz motor teply ale motor nikdy nezhasne akurat dnes zhasol pri zapojeni voltmetra na bateriu :D. Obcas otacky klesnu na 600 rpm no po chvili sa spamata (ked svietia svetla a stojim).
 
Neměnil jsi nedávno akumulátor? Takhle podobně se chová NC po výměně, než se "zaučí", třeba to bude podobné na NB, nevím, jen tak střílím od boku 🤷🏼‍♂️
 
Ahojte, ano skusal ale len cez elm327 bluetooth,aplikacia torque a car scanner. Tie nic nenasli. Dokonca sa to zhorsilo a motor aj za jazdy skapal a zacal skapinat aj na volnobehu a niekedy sa nepodari nastartovat. Ale kontrolka motora nesvieti. Tak som to odniesol do servisu no a ich diagnostika zahlasila ze je zly snimac klukoveho hriadela.
 
Back
Top