• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace - podle čeho jezdíte?

Dříve jsem používal Sygic hlavně kvůli navádění do pruhů, což už umí i Waze. V dobách Nokie n8 na symbianu bez datových služeb v zahraničí byla offline navigace největší výhodou :)
Za poslední roky jsem začal používat Waze i v zahraničí, ovšem offline Sygic se stále hodí do zemí mimo EU.
Jednu výhodu Sygicu ovšem mám. Ukazuje na mapě už s předstihem, kde začíná rychlostní omezení a tak člověk dokáže jet daleko plynuleji na cestách, které nezná :cool:
 

Uvažuju, jestli to může být ono. Starší verzi máš, ale nevím jestli tu část changelogu „Only version 59.00.544“ nechápat tak, že to opravuje tenhle problém jenom pokud se vyskytnul v 59.00.544. Na druhou stranu se tě ty nastavení fakt neukládají a jestli se nepletu, tak tvoje šestka paměť na pozici sedadla má.
Být tebou, tak bych zkusil udělat update, ať už přes servis nebo vlastnoručně.
 
Uvažuju, jestli to může být ono. Starší verzi máš, ale nevím jestli tu část changelogu „Only version 59.00.544“ nechápat tak, že to opravuje tenhle problém jenom pokud se vyskytnul v 59.00.544. Na druhou stranu se tě ty nastavení fakt neukládají a jestli se nepletu, tak tvoje šestka paměť na pozici sedadla má.
Být tebou, tak bych zkusil udělat update, ať už přes servis nebo vlastnoručně.
Paměť sedačka samozřejmě má a funguje. Sám se do toho update rozhodně pouštět nebudu, kolik si za to cca říká servis?
 
Paměť sedačka samozřejmě má a funguje. Sám se do toho update rozhodně pouštět nebudu, kolik si za to cca říká servis?

Mě sice v servisu dělali update dvakrát, ale kolik to stojí když tam s tím člověk přijde samostatně nevím. Jednou to bylo zadarmo v rámci záruky, protože se zasekávala navigace na upozornění na radar (ještě třeba půl hodiny co pět sekund opakovala, ať zpomalím a to i po zastavení a vypnutí/zapnutí motoru). Po druhé to bylo v rámci instalace Android auto.
 
Mě sice v servisu dělali update dvakrát, ale kolik to stojí když tam s tím člověk přijde samostatně nevím. Jednou to bylo zadarmo v rámci záruky, protože se zasekávala navigace na upozornění na radar (ještě třeba půl hodiny co pět sekund opakovala, ať zpomalím a to i po zastavení a vypnutí/zapnutí motoru). Po druhé to bylo v rámci instalace Android auto.
Docela by mne zajímalo, zda nejnovější update bude podporovat i bezdrátové Android Auto. Očekávám, že do konce roku budu konečně mít zaktualizovaný Android v mobilu na verzi 11, která má již wireless AA podporovat. Pokud to bude kompatibilní a nebude potřeba čekat na další update Mazda Connect, určitě bych si to nechal udělat. Ačkoli se obávám, aby se zase neobjevil jiný problém. Když jsem před pár lety sám aktualizoval infotainment svého Citroënu C5, přestaly mi hrát některé vypálené CD, které dříve přehrát šly. V CD už sice dávno nejedu, ale tenkrát jsem si spíše pohoršil. Tak aby to nedopadlo podobně...
 
Nejde na originální navigaci nastavit že když dám navigaci tak musím pokaždé ručně schovat lištu. Nikde jsem to nenašel.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Bych řekl že to nejde, jde nastavit je že se vypnou ty nápovědy ... jinak se to nezobrazí vždy, pak si to už pamatuje, jen po nastartování, když si ji dám znovu zobrazit, tak to opět vyskočí.
 
Tady na fóru jsem loni stáhnul mapy pro NB1 verze 1060 i s návodem jak postupovat. Teď už tu diskuzi nějak nemůžu najít. Chci se zeptat, zda nejsou k dispozici novější mapy, případně kde je stáhnout ? Díky
 
aha, tak tady je problém : Pro zobrazení této stránky nebo provedení této akce nemáte oprávnění.
Předtím to asi šlo. Holt jenom pro vyvolené :-(
 
Předtím to asi šlo. Holt jenom pro vyvolené :-(
 
Tento týden mě na dovolené po Čechách hodně zklamali Google maps. Jednak vodící čára je dost nepřehledná a často musím zkoumat v obrazovce kam vlastně jet a dále naviguje do zákazu nebo do zakázaného odbočení vpravo nebo úplně vypustila uzavirku na hradecké před Poděbrady apod. Waze mi nevyhovuje tak zkusit jedině ty mapy.cz ale rozhodně original mazda mě naopak překvapila.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Já se osobně se peru ze všemi navigacemi (Apple, Google, Mapy.cz, Sygic, Waze.) Hlavním důvodem je, že jsou alespoň pro mě velmi těžce ovladatelné přes ovladač na tunelu. Originál mapy nainstalované v Mazdě jsou tomuto ovládání přizpůsobené. Pro mě je velmi důležité a intuitivní, když otočím kolečkem a mapa změní měřítko (oddálí se, nebo se přiblíží). To u výše jmenovaných navigací přes CarPlay nelze. Mnohokrát jsem zažil, že například Waze hnala do ,,horoucích pekel"... U Originál navigace otočím kolečkem, mapu oddálím a vidím, kde mě navigace chce hnát. Budu vděčný za radu, pokud to jde stejně ovládat i u jiných navigací přes středové kolečko jen otočením a ne přes X kroků!
 
Apple android carplay, Ahoj chlapi potřeboval bych od Vas poradit,. 2 roky jsem jezdil s cx3jkou v ni jsem Apple android carplay neměl, pár dní zpátky jsem si koupil novou cx5 homuru 2021, ve specifikaci atd by měla umět carplay ale ani za boha nevím jak, jestli přes kablik nebo přes Bluetooth, u 2x USB přípojek není obrázek tel.,jak u starších modelu. Klasické Bluetooth normálne funguje hovory. Prosím o pomoc. Děkuji...
 
Poslední úprava:
Za mě každopádně vede Mazda navigace. Pro mě je přehledná a hlavně vede kudy má. Včera opět několik chyb v Google maps jako vedení do zákazu odbočení, ignorance uzavřené komunikace a vrchol byl zkrácení cesty přes cyklostezku se zákazem motorových vozidel kdy objetí tohoto úseku přidalo dalších půl hodiny. Waze se chová částečně podobně a navíc ještě umí že kvůli 30 vteřinam mě tahá pomalu přes pole. Android auto zatím valím doma na stole a montovat to budu až příští rok.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
S WAZE na věcné časy a nikdy nijak! Proč jezdit jak blbec po hlavních cestách, když to můžu vzít přírodou, kochat se na roztřískaných silnicích taktak pro 1 auto, poslouchat zpěv ptáků, rytmické bubnování tlumičů a jako bonus ušetřit krásných 1-2 minuty času.

Za mě WAZE dobré do města na vyvedení z kolony, jinak velký špatný (opakovaně !)

IMG_20210906_103115.jpg IMG_20210906_102937.jpg
 
Toto sa mi už tiež stalo, odvtedy vždy váham, či odbočiť z prvej triedy niekde medzi domy.

Inak sa mi stáva aj že neodbočím a pokračujem a klesne aj čas aj vzdialenosť.
 
Back
Top