• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunkční stěrače

Quariss

nový člen
20
Dobrý večer, dnes mi při jízdě po dálnici z ničeho nic přestali fungovat přední stěrače, nefunguje ani jedna poloha. Na páce teď dokážu zapnout pouze zadní stěrač a ostřikovače. Mám M3 BN vyrobenou v roce 8/2017, aktuálně najeto kolem 93k km. Nemáte s tím někdo zkušenost? Vůbec nevím co s tím.
 
Já nic neplatil. Zajeď do mazda servisu a oni dle vin kódu zjistí, jestli tvé vozidlo spadá do kategorie postihnutých onou závadou. Pokud ano,v rámci svolávací akce zdarma vymění. Snad nemáš někde jiný problém. Ale dle všeho se jedná o vadné relátko/modul,kdy přední stěrače selžou.
 
Nejspíš nemáš problematické relé stěračů. Mně to měnili v servise v rámci pravidelné roční prohlídky. Technik mě informoval,že mé vozidlo spadá do kategorie s vadným dílem. Co jsem tak nějak pochopil,že asi podle vin zjišťují onu závadu nebo dle výrobce/čísla vadné součástky? Asi byla v některých vozech z výroby namontovaná vadná série relé stěračů. Proto se to týká jen některý kusů.

Odesláno z mého SM-S918B pomocí Tapatalk
 
Já nic neplatil. Zajeď do mazda servisu a oni dle vin kódu zjistí, jestli tvé vozidlo spadá do kategorie postihnutých onou závadou. Pokud ano,v rámci svolávací akce zdarma vymění. Snad nemáš někde jiný problém. Ale dle všeho se jedná o vadné relátko/modul,kdy přední stěrače selžou.
Dobrý den. Nevíte PROSÍM náhodou jestli je možné že by měla ten samý problém M CX5 2017 ? Mě se před týdnem totiž stalo úplně to samé. S rodinou jsme se vraceli z Polska a ve 130km/h na dálnici za deště najednou přestali stěrače fungovat. Nikdy by mě to nenapadlo a jen štěstí že jsme se nezabili celá rodina. Vše funguje normálně. Ostřikovače přední, zadní a zadní stěrač také. Motorek jsme měli venku a je funkční a páčka je také v pořádku po vyzkoušení v jiném autě a v Mazda mě po tel. řekli že na můj model svolávačka nebyla. Obávám se že je možné že se vadný F-BCM dostal i do M CX5. PORADÍTE MI PROSÍM NĚKDO?
 
Dobrý den. To jsem vážně jediný v republice kdo má M CX5 také vadný F-BCM
 
Ahoj
Zkusil bych tuto firmu
https://profiecu.cz nemám s ní osobní zkušenost , ale něco podobného jsme řešili u Renaultu a nějací kluci z Plzně jednotku opravili za 2000 na počkání a nová stala 20000.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobrý den, mám stejný model i rok výroby jako Vy. Včera se mi to stalo také, jak jste vyřešil? Díky
Dobrý den. Byl vadný modul přední karoserie. Nevim odkud jste ,ale opravil mi to jeden moc šikovný pan v Chrudimi Mercia Chrudim.

Dobrý den, mám stejný model i rok výroby jako Vy. Včera se mi to stalo také, jak jste vyřešil? Díky
Jinak mám Mazdu a vůbec japonské auto poprvé a z ochoty a servisu u zastupujících dealerů bych se poblil.

Vadný modul přední karoserie. Klidně mi zavolejte. 608183116
 
Dobrý den. Byl vadný modul přední karoserie. Nevim odkud jste ,ale opravil mi to jeden moc šikovný pan v Chrudimi Mercia Chrudim.


Jinak mám Mazdu a vůbec japonské auto poprvé a z ochoty a servisu u zastupujících dealerů bych se poblil.

Vadný modul přední karoserie. Klidně mi zavolejte. 608183116
Díky moc, už jsme to vyzkoumal na dignostice (píše že díl TK52-675X0-B). Bohužel jsem až z Chomutova. Asi budu muset vyrazit na výlet, uvidím co si v Mazdě řeknou
 
Díky moc, už jsme to vyzkoumal na dignostice (píše že díl TK52-675X0-B). Bohužel jsem až z Chomutova. Asi budu muset vyrazit na výlet, uvidím co si v Mazdě řeknou
Aha. Mě to číslo nic neříká. Musel bych se podívat do faktury. Celý modul stojí cca 20tis. Mě ten modul pán rozdělal a vyměnil v něm jen to špatně a celé to stalo 7tis. No tak hodně štěstí a byl bych moc rád kdyby jste dal vědět jak jste dopadl. Děkuji moc.
 
Back
Top