• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Neoriginální kola pro BP (vyhovující TP)

Ještě ohledně vzhledu 16" a 18" - pokaždé když jdu k autu s 18" disky, tak mě zaujme, jak v nich brzdové kotouče vypadají malé. Zatímco v 16" discích jsou ty kotouče akorát :)

Prostě máme obyčejné cestovní auta a žádné sporťáky, velikost brzd tomu odpovídá a ty 18" kola jsou pak prázdné.
 
Dík, dej vědět pro zajímavost a jak to vypadá na autě.
Tak dneska jsem konečně nechal přezout na zmiňované Brock 32 R16 s pneu Continental WinterContact TS 870 P. Nasazení bez problémů, šrouby použité z originálních R18, TPMS ventilky originální (vypadá, že se hned sesynchronizovaly).

Jsem taky toho názoru, že to nevypadá úplně špatně. Jel jsem zatím jen ze servisu, ale hned je to o poznání měkčí svezení (předtím jsem nikdy na autě neměl různé rozměry, takže pro mě novinka).

1668780445895.jpg
 
Tak dneska jsem konečně nechal přezout na zmiňované Brock 32 R16 s pneu Continental WinterContact TS 870 P. Nasazení bez problémů, šrouby použité z originálních R18, TPMS ventilky originální (vypadá, že se hned sesynchronizovaly).

Jsem taky toho názoru, že to nevypadá úplně špatně. Jel jsem zatím jen ze servisu, ale hned je to o poznání měkčí svezení (předtím jsem nikdy na autě neměl různé rozměry, takže pro mě novinka).

Zobrazit přílohu 43299
Ještě, že máš černé ty kola, jinak bychom si je nepoznali čí je čí ?
Ale kromě toho, že je to měkčí, tak u mě o poznání tišší. po přezutí mi došlo, jak jsou ty Bridgestony hlučné...
Originální tpms se chytají samy, nemusíš načítat, prostě nic.
 
Tak dneska jsem konečně nechal přezout na zmiňované Brock 32 R16 s pneu Continental WinterContact TS 870 P. Nasazení bez problémů, šrouby použité z originálních R18, TPMS ventilky originální (vypadá, že se hned sesynchronizovaly).

Jsem taky toho názoru, že to nevypadá úplně špatně. Jel jsem zatím jen ze servisu, ale hned je to o poznání měkčí svezení (předtím jsem nikdy na autě neměl různé rozměry, takže pro mě novinka).

Zobrazit přílohu 43299
Vypadaj fakt dobře. Snad ty co jsem koupil nebudou o moc horší. Objednal jsem tyhle kola v 16" na Azpneu, kde mi následně volali, že na auto nejdou dát. Čekal jsem teda na tebe co napíšeš. Nelenil jsem a napsal i do Německa výrobci. Ten tak neurčitě odpověděl, že tenhle typ Brock RC32 na mazdu 3 BPE jen ve velikosti 18 a 19 palců. Když jsem se ptal na důvod, když mají stejný parametry jak oficiální disky, tak mě fákli a nikdo se se mnou už nebavil. Což mě nasralo a nechtěl jsem je podporovat.

Vybral jsem jiný kola Rial Astorga 16", eshop opět, že na auto nejdou dát, že mám moc velké brzdy a nevejdou se. Oslovil jsem výrobce v Německu s nímž mám několikanásobnou dobrou zkušenost, kdy o svých discích vědí fakt všechno. Ten potvrdil, že bude vše ok. Přeposílam eshopu společně s TP a eshop nesouhlasí.

Tak jsem objednal jinde a kola samozřejmě sedí brzdy se normálně s rezervou vejdou. Jen to ještě nemám obutý.
 
Zdravím,

během příštího týdne mám převzít M3 G122Plus a vzhledem k tomu, jaké venku teď panuje počasí(neočekávané sněhánky) bych rád přezul co nejrychleji na zimní. U dealera mi přes jinak vstřícné a férové jednání nabídli nesmyslnou cenu za přezutí, tak se chci zeptat jaké přesně rozměry disků jsou zapsané v techničáku u G122 a jaké neoriginální 18"(popř.16" pokud jsou v techničáku) by jste mi doporučili?

Předem díky za odpověď.
 
Zdravím,

během příštího týdne mám převzít M3 G122Plus a vzhledem k tomu, jaké venku teď panuje počasí(neočekávané sněhánky) bych rád přezul co nejrychleji na zimní. U dealera mi přes jinak vstřícné a férové jednání nabídli nesmyslnou cenu za přezutí, tak se chci zeptat jaké přesně rozměry disků jsou zapsané v techničáku u G122 a jaké neoriginální 18"(popř.16" pokud jsou v techničáku) by jste mi doporučili?

Předem díky za odpověď.
Já jezdim16"CMS C22 již třetí zimu a v pohodě.Foto ve vlakně víše.

IMG20221119180938.jpg IMG20221119180941.jpg
 
Děkuji za rychlou odpověď. Vypadají pěkně a k autu se hodí, jen mě zajímalo, jestli je rozměr zapsán do TP standartně, nebo je to "variabilní provedení" "zásluhou" prodejce nebo to tam mají všichni.
 
To ti úplně nedokážu říct.Mám dojem, že se to tu řešilo a někdo to tam měl a někdo ne.Já měl oba rozměry a na základě toho jsem objednával kola.Každopádně bych doporučil originál čidla.Fungují výborně a jsou už nakalibrované.
 
Děkuji za rychlou odpověď. Vypadají pěkně a k autu se hodí, jen mě zajímalo, jestli je rozměr zapsán do TP standartně, nebo je to "variabilní provedení" "zásluhou" prodejce nebo to tam mají všichni.
Ty 16" v TP zapsány nebyly. Dopsali mi je na evidenci na základě potvrzení od importéra. Tak ho od svého prodejce vyžaduj a neměl by být problém.
 
Rial Astorga 6.5x16 et45. Nevypadá to zle. Osmnáctky by na zvhled byly lepší, ale tatíkovi co s tím jezdí bude hnedle 70 a na ten vzhled už tolik nedáme. Dají se normálně použít originální matice, ale k diskům byla celá nová sada, tak jsem použil tu.
20221124_125312.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Stejně jako nechápu módu SUV, tak nechápu módu černých kol. Mi to přijde, jako když si někdo nedá poklice na černé plecháče. Ale proti gustu...
 
Stejně jako nechápu módu SUV, tak nechápu módu černých kol. Mi to přijde, jako když si někdo nedá poklice na černé plecháče. Ale proti gustu...
Fanda SUV taky nejsem, ale nikomu nepíšu, že nechápu, že si to koupil... Černá kola se mi líbí. Stejně jako se každému líbí něco jiného. A na zimu je chci proto, aby tolik nebyla vidět špína jako na stříbrných. Matné nebo tmavě šedé jsem se správnými rozměry neorigo nenašel.

Pěkný den
 
Back
Top