• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Neoriginální kola pro BP (vyhovující TP)

Chápu vás a vaše názory ale právě ty negativa jsou pro mě pozitivem pač čím více okata kola tím více na můj vkus tuning Felicia. Ty černá kola jsou decentní ale budí dravejsi dojem než o dost dražší letní metal Grey. Jak říkám. K modré za mě pasují bronz. Ale nebudu kvůli barvě kol vyhazovat 20 tisíc. Tehdy jsem koupil tyhle černé a vyhovují. Ale k původní myšlence. Za mě 18 spokojenost léto i zima. Je ta cena pneu Raději bych 225 než 215 ale....

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Takhle vypadají, samozřejmě na prodej budou úplně vyčištěné ošetřené pneu a na disku sealant
Jinak vzorek je cca 6,5 mm pneu falken
A cenu bych si představoval 16tis

IMG_4300.jpeg
 
Jj jsou z BP a v pohodě.
Stále platí pokud by měl někdo zájem jsou k dispozici.
Bez oderek jako nove
 
Tak úspešne som absolvoval procedúru so zápisom alternatívneho rozmeru diskov do veľkého techničáku. Auto som kupoval v auguste a s hrôzou som zistil, že mám zapísané len 18ky. Autorizovaný predajca mi v tejto veci moc nepomohol. Chcel som si u nich rovno kúpiť aj 16ky kolesá a teda nech mi dajú aj doklady potrebné k zápisu. Poslali mi TUV certifikát asi 20-stranový v nemčine, že si mám ísť na okresný úrad odkomunikovať, či mi to zapíšu. Jasná vec, že ochotná pani úradnička mi vysvetlila, že toto stačiť nebude a navyše by som to musel dať úradne preložiť. Na druhej strane som aj rád, lebo nakoniec som si kúpil u predajcu diskov v Nitre skoro o polovicu lacnejšie Dezenty, vybavil ma aj potrebnými papiermi k zápisu (protokol o typovom schválení a montáži) a zápis prebehol v pohode, až som bol sám prekvapený. Toť moja skúsenosť. Možno pomôže ďalším, čo majú v techničáku zapísaný len jeden rozmer.
 
A ty sis nechával zapsat 16 či jiný rozměr?
Docela by mě zajímali alternativní R18 pro M3 BP ale cca tak 7,5-8x18 místo 7x18 a taky jiné ET a teď otázka kam až by se s tím ET řekneme u 7,5x18 a pneu 215/45 R18 dalo zajít tak aby se stále dali použit sněhové řetězy - tuším origo je ET45 pokud si to správně pamatuji.
 
Vieš čo dával som si zapísať 16ky. Nechcel som v zime jazdiť na 18kach. Inak hral som sa v konfigurátore diskov, pozeral som konkrétne DEZENTy aké možné pasujú na BPčko.disky.jpg
 
Já pokud bych kupoval jiné tak bych chtěl aby vylezli trochu ven (jsou hodně utopeny) ale zároveň mám požadavek aby se mi tam vlezl řetěz.
 
Já na své BP kupoval 8x18 et 45 a gumy 225/40 kolo je asi 12 mm ven a myslím ze je to tak akorát. A hlavně normální/levnejsi pneu
 
To je pravda ze ta pneu stojí o litr mín, já jezdím celoročky tak se mi do širšího rozměru moc nechtělo - ale je Fajt ze někdo sem dával video kde se ukazovalo ze širší rozměr má prý minimální vliv na přilnavost na sněhu a jde hlavně o dezen.

A mas řetězy? Vejdou ti tam, neškrtají? Ještě jsem to nemeril ale odhadem tam vidím tak 2 cm prostor na ET tedy místo 45 tak 25 pokud by se zachovala pneu - ale zda tam pak půjdou i řetězy si už netroufnu tvrdit.
 
Já ten větší rozměr mám jen na letní. Zimní zatím na origo 16” ale chci je dat pryč a zůstat jen na 18”. A řetězy jsem nikdy nepoužíval a nepotřebuji je takže nevím
 
Hm by chtělo někoho z jihu Čech kdo tam dal něco jako ty - řetězy na test bych zapůjčil.
 
16" mám sice také zapsané, ale i když celý set vyjde nejspíš levněji. Počítám tak o třetinu, tak u nás ta zima není taková, aby to auto muselo dostat takovou vzhledovou újmu.
Takhle vypadají 18" CMS 27, které až na 0,1mm u s středové díře (což je mez tolerance) odpovídají specifikaci. (na středu samolepka a po jejím sundání bude střed stříbrný. Mě se to zatím takhle líbí. :cool:)
Byl to celkem oříšek nějaká najít. Ještě jsem zvažoval DEZENT AR 7x18 5x114,3 ET45, ale vzhledově to není takový rozdíl, cenově to jsou už 2 tisíce a na zimu to asi nemá cenu řešit.
20231128_135835.jpg
 
Tak ty jsou ovšem parádní, za mne hezčí jak originál.
Díky. Paradoxně jsou lehčí jak orginál. Nechápu z čeho je Mazda dělá. I 19" na BMW mi přišly lehčí. Navíc za ně Mazda chce 6900 což je 2x tolik co stojí tyhle. ( I když je očividně teď o pár stovek zdražili)
Mají celkem pěkný povrch na zimu. Zaoblený, takže by se nikde nemusely držet nečistoty.
 
Díky. Paradoxně jsou lehčí jak orginál. Nechápu z čeho je Mazda dělá. I 19" na BMW mi přišly lehčí. Navíc za ně Mazda chce 6900 což je 2x tolik co stojí tyhle. ( I když je očividně teď o pár stovek zdražili)
Mají celkem pěkný povrch na zimu. Zaoblený, takže by se nikde nemusely držet nečistoty.
CMS jsou v pohodě.Mám je taky na zimu.Jenom já mám 22.Ty tvoje jsou hezčí.👍 Bohužel když jsem je tenkrát kupoval,tak 27 ještě nebyly.Jinak bych si koupil ty.😉
 
Back
Top