• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Neoriginální kola pro BP (vyhovující TP)

Jsem ze Šumavy a těch 18'' na zimu se celkem bojím :)
Ale možná to sezónu zkusim a uvidim.
 
A čeho se bojíš? To kolo ať 16 tak 18 ti zabere stejně jediný význam na 16 bych viděl v tom ze chceš jezdit polnacky k chalupě ale upřímně - výška M3 fakt není na polnacky takže tady bych nehledal problém v kolech.

Ten profil je stále dost vysoký. Ale jestli si to chceš levně porovnat jak sem psal jedny obute 16 v šedé barvě tu nabízím 😂
 
Neboj se toho. M3 na 18 kolech je úplně pohoda. Rozhodně víc než škoda nebo kia co jsem jezdil. Mazda naopak překvapivě pohodlná. 16 hnus. Mám též 18 léto i zima.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Není to BP, ale třeba černá opticky splyne s větší masou gumy a 16" byly na pohodu.
To jen abych trochu rozbil ten kult velkých kol ;)

20230210_142111.jpg
 
Pro srovnání černý 18... Zobrazit přílohu 47621

Samsung S22 256GB Tapatalk
Trochu ti ty kola na té fotce splývají 😁
IMG_3094.jpg

Ano, na 18" vypadá trojka vždycky dospěleji.

Jak tu bylo řečeno, na zimu se to dá na těch 16" ještě přežít, ale celoročně bych je na auto nedávala, je to škoda.
BP ty 18" vyloženě sluší, oproti 16" (měla jsem tu možnost vidět BP na 18 i 16 na živo).
Navíc, komfort na 18", pokud jsou pneu v origo rozměru, je úplně v pohodě. Na 16" je to auto mnohem méně čitelné, hlavně v zatáčkách nebo při rychlejší jízdě, je to takové máslo.

Ale ano, je to dost individuální, každému prostě vyhovuje něco jiného. 🙂
 
Tady 18 vs 16 sice blbě nafocene ale lepší nemám.
IMG_0870.jpeg

Tady pak 16 z blízká fuj fuj fuj - pozor slabé povahy a kardiaci ať se nekoukají ;)

A dále na 18. IMG_0874.jpeg IMG_1024.jpeg
 
Trochu mimo, ale tohle jsem vyfotil pro tu skupinu "velkých" :)
Nový Q8 hybrid (někde na ulici), snad 2.6 tuny či co, ale to jen na okraj.

20230905_130606.jpg
 
Kámoš jezdí po Praze na tomhle R20 - za mne je to přehnané, ale on tvrdí že je to Ok a pohodlné - samo ještě sníženy podvozek.

71025795587__0EA701E6-CDC9-4AD7-9E53-959A9EE4AB3D.jpeg
 
Komu se zdá 16" málo 18" moc, nechť si nechá zapsat do TP 17". Já jsem si nechal zapsat na zimu pro M6 GL 18". Ovšem musím přiznat, že poslední roky se mi na to špatně shání zimní pneu s profilem 50. Na standardních 19" je profil 45.
 
pokud by byl zájem můžu nabídnout zimní 16" originál kola ve stříbrné barvě jezdil jsem je jednu zimu
případné foto dodám později
 
Podívej já ti to neberu ale je to tvůj názor a podle mě debilita. Mě se černý kola prostě líbí a rozhodně i z větší vzdálenosti. Žádný plechace v tom nevidím. Ještě se mi líbí jeden typ v bronzu na tuhle modrou ale určitě nepobezim prodat pod cenou tyhle černé a kupovat za draho nové...

@Katka_S ty tvá kola mají fakt skvělý design. Škoda že nejsou ET50... Ale stejně bych to nekoupil. Příští rok musím koupit pneu za dvacet litrů..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Podívej já ti to neberu ale je to tvůj názor a podle mě debilita. Mě se černý kola prostě líbí a rozhodně i z větší vzdálenosti. Žádný plechace v tom nevidím. Ještě se mi líbí jeden typ v bronzu na tuhle modrou ale určitě nepobezim prodat pod cenou tyhle černé a kupovat za draho nové...

@Katka_S ty tvá kola mají fakt skvělý design. Škoda že nejsou ET50... Ale stejně bych to nekoupil. Příští rok musím koupit pneu za dvacet litrů..

Samsung S22 256GB Tapatalk
Že černá kola splývají s pneu není pochyb.Mám je taky, právě z tohoto důvodu.Ale jak říkáš je to o pohledu každého z nás.Mě by se na to tvoje zrovna líbili ty antracitový z BP.Jezdím jak 16",tak 18"a zásadnější rozdíl tam nevidím.A to nemám srovnání stejných gum v různém rozměru.A nač jebat v zimě pěkné disky? Nehledě, že guma v 16"bude alespoň o litr levnější.Přiznejme si, že ty naše Mazdy nejsou žadné závoďáky a málo kdo jezdí takovou pilu,aby to nějak poznal.Je to jenom o tom vzhledu a finančních preferencích.Důležité je,aby na autě byly kola,které tam mají být a hlavně kvalitní pneu,ať už v takovém,či makovém rozměru.Hlavně ne žádné nesmysly.Toť můj názor myšlený naprosto v dobrém.😉
 
Podívej já ti to neberu ale je to tvůj názor a podle mě debilita. Mě se černý kola prostě líbí a rozhodně i z větší vzdálenosti. Žádný plechace v tom nevidím. Ještě se mi líbí jeden typ v bronzu na tuhle modrou ale určitě nepobezim prodat pod cenou tyhle černé a kupovat za draho nové...

@Katka_S ty tvá kola mají fakt skvělý design. Škoda že nejsou ET50... Ale stejně bych to nekoupil. Příští rok musím koupit pneu za dvacet litrů..

Samsung S22 256GB Tapatalk
Mám stejný názor na černá kola jako @99luftbalons . K červené, případně bílé barvě ještě jakž takž, ale k jiným barvám mi černá kola prostě nesedí. Obzvláště u tebe, který se o auto tak staráš a leštíš ho, ty kola u té nablýskané modré úplně zapadají, a to i z pár metrů podle té fotky. Já mám letní v šedé a uvažuji, že je vyměním za světlejší protože se mi k modré tmavá kola moc nelíbí..
 
Mám stejný názor na černá kola jako @99luftbalons . K červené, případně bílé barvě ještě jakž takž, ale k jiným barvám mi černá kola prostě nesedí. Obzvláště u tebe, který se o auto tak staráš a leštíš ho, ty kola u té nablýskané modré úplně zapadají, a to i z pár metrů podle té fotky. Já mám letní v šedé a uvažuji, že je vyměním za světlejší protože se mi k modré tmavá kola moc nelíbí..
Ten rozdíl je právě krásně vidět na té mé fotce.
 
Back
Top