• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Nezobrazování symbolu tankování při prázdné nádrži

Maty80

nový člen
Zprávy
5
Ahoj, mám fungl novou cx5 2021, ted najeto cca 3tis km a nezobrazuje se mi symbol nádrže ikdyz mam dojezd treba 25 km, jezdi s tim manzelka, tak jsem to zpozoroval az kdyz jsem do toho sednul… co s tim? Nevite kde je chyba? at nemusim jet zbytecne do servisu…. Diky

26E62877-D816-48D5-8B27-CE6ADF339785.jpeg DF17FC3F-AE55-4625-B01F-329320B06A70.jpeg
 
Ahoj, mám fungl novou cx5 2021, ted najeto cca 3tis km a nezobrazuje se mi symbol nádrže ikdyz mam dojezd treba 25 km, jezdi s tim manzelka, tak jsem to zpozoroval az kdyz jsem do toho sednul… co s tim? Nevite kde je chyba? at nemusim jet zbytecne do servisu…. Diky

Zobrazit přílohu 37050 Zobrazit přílohu 37051
Ahoj, zkus tu nádrž vyjet ještě víc až ručička na pravým budíku ukáže skoro nulu. Pak by se ten symbol pumpy měl zbarvit do žluta.

Ten ukazatel dojezdu v km v prostředním budíku ber opravdu jako informativní (ne směrodatný)
 
Ahoj, zkus tu nádrž vyjet ještě víc až ručička na pravým budíku ukáže skoro nulu. Pak by se ten symbol pumpy měl zbarvit do žluta.

Ten ukazatel dojezdu v km v prostředním budíku ber opravdu jako informativní (ne směrodatný)
Diky zkusim, ja s timto dojezdem dojel na ČS a natankoval 50 litru tak tam bylo jeste 6 l rezerva ale melo by to pry svitit kdyz klesne pod 9l ne?
 
Sorry
Diky zkusim, ja s timto dojezdem dojel na ČS a natankoval 50 litru tak tam bylo jeste 6 l rezerva ale melo by to pry svitit kdyz klesne pod 9l ne?
sorry za dotazy, mame mazdu mesic, jezdim volvem, kde to mam jinak…
 
tak to je jasný, když nesvítí pri startu, nebude svítit nikdy, vidím to na servis
 
Vždyť je ten displej plně digitální...nejsou tam ledky :)
Já můžu jet až na dojezd nula a pak ještě klidně dalších 20 km. Ne, že bych to dělal nějak často. Nicméně, upozornění na dotankování se zobrazuje myslím, když klesne dojezd pod 60 km.
 
No prave že to nikde nesvítí…. nemam nervy dojet do nuly…
já to hodně vyjel jen jednou a nejsem si úplně jistý, ale rozsvítilo se to snad až nějak kolem 20km dojezdu podle budíků...z čehož usuzuju, že tam pak ještě musí být nějaká rezerva...snad tedy :joy:
 
já to hodně vyjel jen jednou a nejsem si úplně jistý, ale rozsvítilo se to snad až nějak kolem 20km dojezdu podle budíků...z čehož usuzuju, že tam pak ještě musí být nějaká rezerva...snad tedy :joy:
Potvrzuju, že se to rozsvítí, když to ukazuje dojezd 20km, pár dní zpátky jsem to zkusil a po pravdě jsem byl už celkem nervózní, kdy se to rozsvítí. Je tedy otázkou, jestli to je fakt takhle na krev (bojím se kvůli ženě) nebo tam pak ještě nějaká rezerva je :D
 
Dojazd nie je pocitany na prazdnu nadrz, ale s nejakou rezervou (cca 9-10l). Mal som cx5 2017 a tam sa to varovanie rozsvecovalo ked zostavalo okolo 50km dojazdu (+ rezerva). Pred mesiacom som vymenil za rocnik 2021 a tam to mam tiez ako ste pisali, mne sa rozvietilo varovanie pri dojazde 19km a natankoval som asi 48l, takze zostavalo 8l co je este na cca tych 100km pri mojej spotrebe.
 
Potvrzuju, že se to rozsvítí, když to ukazuje dojezd 20km, pár dní zpátky jsem to zkusil a po pravdě jsem byl už celkem nervózní, kdy se to rozsvítí. Je tedy otázkou, jestli to je fakt takhle na krev (bojím se kvůli ženě) nebo tam pak ještě nějaká rezerva je :D
tak jsem to včera trochu vyzkoušel...jel jsem v noci z Prahy a chtěl jsem natankovat v Poděbradech na tý bezobslužný, ale pak se mi nechtělo sjíždět a tak jsem si říkal, že to natáhnu až do HK a vezmu tam...no...když jsem kolem půlnoci sjížděl z dálnice a svítila na mě regulérní 0 se přiznám, že jsem byl trochu nervózní :joy: ale dopadlo to...od tý 0 jsem najel ještě asi 15 km a narval jsem tam pak 51 litrů, takže řekněme že když se rozsvítila 0 bylo tam ještě cca 5 litrů řekněme...nicméně pokračovat v tom už nehodlám...za 1) to asi nebude nic dobrého pro čerpadlo a za 2) to byl fakt blbej pocit :grinning:

dojezd0.jpg
 
Ahoj, mám fungl novou cx5 2021, ted najeto cca 3tis km a nezobrazuje se mi symbol nádrže ikdyz mam dojezd treba 25 km, jezdi s tim manzelka, tak jsem to zpozoroval az kdyz jsem do toho sednul… co s tim? Nevite kde je chyba? at nemusim jet zbytecne do servisu…. Diky

Zobrazit přílohu 37050 Zobrazit přílohu 37051
Ahoj, mám novou CX-5 od července 2023. Stejný problém jsem řešil u prodejce a bylo mi řečeno, že vozidlo si přečte můj styl jízdy a podle toho se případně ozve z dotankováním. No, budiž. Včera jsem jel s dojezdem 39 km a nic, neměl jsem odvahu to zkoušet dál a tak jsem natankoval plnou a vešlo se tam asi 49 l, tedy, muselo tam být tak ještě 9 litrů. Návod v této věci mlčí, tak sleduji dojezd a včas tankuji.
 
Back
Top