• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

"Nová" 6 2.5 - pár dotazů nového majitele

mmks

člen KLANu
71
Dobrý den, včera se mě podařil snad dobrý kup, klasický příběh - předchozí 1. majitelka stará paní jen do kostela za pěkného počasí, ročník 2010 najeto 30.000Km. Ano vím, k neuvěření, sice si elektronickou knížku mohli u dealera Mazdy, kde jsem to kupoval vyplnit sami, ale v takovém stavu bych ji vzal v klidu i se 130.000km (pak nafotím, abych se pochlubil).

Pár dotazů:
Manuál -
dá se prosím někde stáhnout v češtině nebo aspoň angličtině
Bezklíčové zapalování - jsem trochu zmatený. Nevím jak funguje to na dveřích. Na Nissanu jsem ho měl taky a buď jsem ovládal dálkovým, nebo na klikách a fungovalo odemčení/zamčení. Tady na klikách mě funguje asi jen zamčení, odemknout se mi ho nějak nedaří
Samovolné zamykání auta - jak je nastavené, dá se deaktivovat, kdy se zamyká, po jakém časovém intervalu atd. Předpokládám, že mě nemělo hrozit uzamčení s klíči uvnitř (hodím si tam třeba bundu s klíčema) a něco řeším ještě venku
Odemykání kufru při spuštěném motoru - viz předchozí otázka, jek deaktivovat, nebo aspoň odemknout bez vypnutí motoru
Reset tlaku pneumatik - dostal jsem k tomu nazuté i zimáky, ale nepřenastavili senzor tlaku pneu, jak prosím nastavit
Párování telefonu - z x pokusů mě BT v telefonu našel Mazdu jen jednou, ale pak jsem zase zadal špatně kód. Při dalším hledání zařízení už zase Mazdu nenašel. Jak na to?

A otázky trochu mimo:
jakou by jste doporučili alternativu místo original autorádia. Rád bych MP3 z USB, co jsem studoval a díval se na ceny redukcí, tak mě to už vychází raději na komplet rádio. Nebráním se ani Číně, ale zase čtu, mizernou kvalitu zvuku a špatný FM příjem a to jsou u rádia dost podstatné věci.
Pokud bych bral jen nějaké 2DIN rádio (Pioneer atd.) co vše k tomu dokoupit aby si to rozumělo s Bose)

Webasto - mám programovatelné nezávislé topení, ale bez dálkového ovladače. Údajně jde dokoupit za 300Euro. To je jen ovladač, nebo i s nějakým přijímačem? Pokud je potřeba jen ovladač, nejde to nějak obejít a užít jiný, třeba můj mobil mám IR vysílač.

Omlouvám se za rozsáhlost a děkuju za jakoukoliv radu.
 
Ahoj, předně gratuluju k novýmu vozu :)

Zkusím odpovědět co vím:
Manuál - imho je ke stažení tady na fóru - pohledal bych např tady: https://www.mazdaklan.cz/forums/navody.51/
Bezklíč. asi myslíš odemykání, ne zapalování, že? Každopádně to nemám, takže neporadím...
Zamykání auta - imho zamkne se po pár minutách a myslím, že se nazamkne když jsou klíče uvnitř
Odemykání kufru - musí být zatažená ručka aby šlo otevřít kufr při zapnutém motoru - to je ochrana proti krádeži na křižovatce
Tlak pneu. - netuším
Telefon vs. BT - netuším

Co se týče rádia - já ke spokojenosti používám Parrot - má to BT handsfree i přehrávání hudby (pouštím z telefonu) a má to i vývod na jack, a USB.

Tak hodně zdaru a snad zbytek doplní někdo další :)
 
Ahoj, předně gratuluju k novýmu vozu :)

Zkusím odpovědět co vím:
Manuál - imho je ke stažení tady na fóru - pohledal bych např tady: https://www.mazdaklan.cz/forums/navody.51/
Bezklíč. asi myslíš odemykání, ne zapalování, že? Každopádně to nemám, takže neporadím...
Zamykání auta - imho zamkne se po pár minutách a myslím, že se nazamkne když jsou klíče uvnitř
Odemykání kufru - musí být zatažená ručka aby šlo otevřít kufr při zapnutém motoru - to je ochrana proti krádeži na křižovatce
Tlak pneu. - netuším
Telefon vs. BT - netuším

Co se týče rádia - já ke spokojenosti používám Parrot - má to BT handsfree i přehrávání hudby (pouštím z telefonu) a má to i vývod na jack, a USB.

Tak hodně zdaru a snad zbytek doplní někdo další :)


Děkuji, ano blbě jsem napsal, má to sice bezklíčové i zapalování (tlačítkem), ale myslel jsem zamykání.
Parrot vyrábí i autorádia? Myslel jsem, že jen handsfree. Jde mi o to, aby vše fungovalo s volantem, zabudovanou HF a samozřejmě se soustavou Bose. Rádio hraje pěkně, ale přece jen doba pokročila a vypalovat MP3 na CD je otravné (měl jsem to tak na minulém autě, časem se ohraje, nebaví a nechce se zase dělat nový seznam) a i třeba navigace nebo couvací kamera (na kterou jsme byli taky zvyklí) by se hodila.
 
Ahoj :)

mám sice ročník 2008, ale snad taky poradím :)

bezklíč - máme též, na klice u řidiče nepracuje vůbec, nejlíp prý vyměnit celou kliku. Na klice u spolujezdce funguje. Pravda, je třeba se s tím trošku naučit, i po půl roce se mi někdy stane, že chci odemknout a nic...když mi děti vezmou za kliku u zadních dveří, tak to neodemkne...jinak stačí se čudlíku dotknout a hned otevírat. Takže možná ještě zkoušet než na to přijdeš :)
uzamykání - to netuším a taky popravdě doufám, že když hodím kabelku na spolujezdce, že se auto nezamkne než ho oběhnu :)

tlak pneu - svítí ti kontrolka ? Pokud ano, tak to vypadá, že ty tvoje zimáky nemají senzory tlaku, máme to teď stejně, takže přes zimu holt budeme jezdit s kontrolkou - jinak se dají pořídit, co jsem koukala tak jeden snad do tisícovky se sehnat dá (ne v Mazdě tedy).

a spárování telefonu a auta se nám nepodařilo vůbec :) prostě bez reakce z obou stran...
 
tak zatím kliky jsem zjistil, že to nechce ten knoflík mačkat, ale jen přiložit prst. Kupodivu funguje. Možná záleží, jestli se zamyká DO nebo klikou a pak jde podle toho tím stejným otevřít. Dnes mám pocit, že jsem vše řešil jen klikou a zatím dobré.
S pneu nevím. Pamatuju si, že na služební Octavii se provádělo přenastavení, tzn. dali se jiné kola, jedno lehce ucházelo, tak aby se nemuselo pořád dofoukávat, tak stačilo jen dostat se do menu a pak podržet nějaký knoflík a hodnota se nastavila na aktuální stav pneu a už to neotravovalo.
 
Já teda převážně zamykám jen čudlem...jenom u kufru jsem na to ještě pořádně nepřišla a mám obavu, aby auto nezůstalo odemčené, takže tam buď dálka a nebo to radši obejdu ke spolujezdci.
Nejsem teda echt odborník, ale záleží, jestli ty senzory na tom kole jsou nebo ne...pokud nejsou, tak to bude svítit...teď jsem brala před týdnem celý alu se zimáky od týpka a rovnou mi hlásil, že jsou bez těch snímačů tlaku, takže jezdí s kontrolkou...a že pokud tu funkci máme, tak to bude stejné. Teď tak ale přemýšlím, že včera jsem měla dvě cukačky u nás po městě a vůbec si nevybavuju, že by tam něco svítilo :D jinak si myslím, že vydržet pár měsíců s kontrolkou se dá a až budou letní, bude zase klid :rolleyes:
 
@mmks Ano u GH se ještě nešetřilo na klikách, které jsou dotykové. Na rozdíl od novějších ročníků, u kterých se musí čudl mačkat ;)
BT a HF. V podpisu nemáš napsáno o jaký vůz respektive výbavu se jedná (doporučuji vyplnit pro budoucí rychlejší řešení dotazů ;) ). FL u jistých výbav umí i přehrávání z mobilu po BT. HF se nastavuje následovně a více ohledně AUX BT atd. třeba:
Návod na spárování telefonu s autem
Display GH - navigace, radio...
Jaký adaptér na MP3?
Každé kolo musí mít správný funkční TPMS ventilek jinak bude kontrolka svítit (u GH). Kontrolka se dá deaktivovat přes diag. Něco třeba tady:
TPMS - systém sledování tlaku v pneumatikách
Auto se zamyká, pouze pokud po odemknutí nebyly otevřeny žádné dveře (interval 30s).
U kufru stačí u nastartovaného vozu nestát na brzdě/zatáhnout ruční brzdu jak již bylo řečeno ;)
A spousty dalších informací, vychytávek a zajímavostí v dalších vláknech jistě objevíš ;)
 
Díky moc, prostuduju.
Rád bych uvedl stupeň výbavy zjednodušeně do popisu, ale nevím podle čeho to dohledat. Co jsem tady zatím přečetl, tak se stupně výbavy liší i podle země původu.
V tom vláknu jsem se i ptal, zda je stupeň výbavy "Sports line" nebo nějaký dokoupitelný balíček (bez odpovědi).
Jestli by to pomohlo s identifikací:
Mazda 6, r.v. 2010, motor 2.5, kombi, 5T 6GS AL- SPORTS
polokožené sedačky vyhřívané
DSC
AFS
RVM
bezklíčové zamykání/startování
a pak taková ta klasika tempomat, samostvavitelné zrcátko atd.
 
.Pokud máte lištu před chladičem v barvě vozu+zadní spojler a čiré zadní LED světla,ale bez el posuvu sedačky, tak by to měla být verze GTA.Do FL byly kombinace dost pevně dané,po FL už to stříleli různě.Nejvyšší výbava GT nebo GT+ jsou celokožená sedadla,s posuvem a pamětí,ale bez toho krásného sportovního packetu.Jen do téhle verze šlo dokoupit navigaci za 60000Kč.Čidla v kolech umí deaktivovat zdejší člen tkm.Umí i dodat a namontit navigaci.(Sám jsem to absolvoval)Změnit příhřev motoru za nazávislé topení vyžaduje i montáž čerpadla chl.kapaliny a DO.Dělají to např Autopalkovice.Nedávejte to hlavně nějaké firmě,která se zabývá tuhle montáži,Mazda je na to dost specifická,musí se to nastavit i v ŘJ.Hodně majitelů už na to dojelo,museli to nakonec zavézt do Mazdy.Můj názor je,že GH tak brzy topí,že je to skoro zbytečné.Jen si zkontrolujte,zda termostat otevírá při správné teplotě.(půlka stupnice).Dost často u starších vozů je potřeba ho vyměnit,otevírá brzy a drží teplotu níž.Pak to i mín topí,má i větší spotřebu neboť ŘJ si myslí,že motor není řádně zahřátý a prodlužuje délku vstřiku.
 
Poslední úprava:
Je to Sports-Line, viz. staré brožury a ceníky, německý ceník od 2010.
 
Zdravím, mám také čerstvě dovezenou Mazdu 2.5 GH 08, teprve mě čeká první servis, zatím s tím nejezdím. Nicméně i tak mi trvalo asi 2 pokusy přijít na to jak funguje bezklíčkové otevírání:
Pro odemčení stačí stát u dveří řidiče nebo spolujezdce a prostě chytnout kliku ( je tam čidlo směrem dovnitř, stačí vsunout ruku do kliky, auto 2x pípne a je odemčené )
Pro zamčení stojím u dveří a zmáčknu tlačítko z vnějšku kliky. Auto 1x pípne.
 
dovolím si ještě jeden dotaz. Jde nějak zrychleně nahrát kontakt list do BT? Zatím jsem nahrál jeden kontakt, ale pořád opakovat telefonní číslo..."hlasová asistentka" mě rozumí tak 3 po sobě maximálně, no je to prostě dost zdlouhavé.
 
Tam je stejně jen asi 10 pozic na uložená čísla ne? Pokud to nevyhovuje, vyhodil bych rádio, dal:
https://www.carmedia.cz/autoradia/multimedia/autoradio-pioneer-sph-da230dab/ s Android Auto/Apple CarPlay
https://www.carmedia.cz/autoradia/auto-anteny/dab-anteny/antena-pioneer-ca-an-dab-001/
https://www.carmedia.cz/autoradia/r...adapter-ovladani-na-volantu-mazda-3-5-6-bose/ a 2DIN rámeček lesklý Mazda GDK1-55-210A a je to.

Bude to sice dražší než Eonon, ale vydrží to.
https://www.eonon.com/Android-Car-G...PIP-Multitasking-Faster-Than-Ever-Before.html
 
Dík, ale bohužel jsem přetáhl rozpočet na koupi auta, takže doplňky musí počkat. A když to tak studuju, tak si říkám, jestli nenechat ten originál, protože oproti původnímu (v minulém voze) jsem zase nadšený s příjmem FM a to je dost u těch neoriginálů kritizovaná vlastnost. Do Pioneera za 15t fakt nepůjdu.
Teď 10 pozic je dostatečných, ale jak jsem psal, jedno číslo jsem tam zadával přes hlasovou službu snad na 4x. Doufal jsem, že třeba půjde číslo nejdřív vytočit na mobilu připojeném na HF a pak k němu jen přiřadit hlasové vytáčení.

btw. doteď mě mrzí, že mě o půl dne utekl inzerát na Pieonner Avic 710, ale nechtěl jsem jej kupovat, dokud jsem neměl auto, volal jsem ještě z Německa, ale už mě předběhl jiný zájemce :-(
 
Import contact Phonebook data from your device (Mobile phone) can be sent and registered to your Bluetooth Hands-Free phonebook using Bluetooth.
1. Press the pick-up button (with/without navigation system) or talk button with a short press (without navigation system) or a long press (with navigation system). NOTE For vehicles with the navigation system, you can also press the talk button with a short press and say: [Beep] “Telephone” or “Phone”.
2. Say: [Beep] “Phonebook”
3. Prompt: “Select one of the following: New entry, edit, list names, delete, erase all or import contact.”
4. Say: [Beep] “Import contact”
5. Prompt: “The hands free System is ready to receive a contact from a phone. Only a home, a work, and a mobile number can be imported. This process requires operation of a mobile phone. Refer to the phone's manual for more information.”
6. Device (Mobile phone) operation: Select one entry from the phonebook and send it using Bluetooth.
7. Prompt: “X (Number of locations which include data) numbers have been imported. What name would you like to use for these numbers?”
8. Say: [Beep] “XXXXX... (Ex. “Mary's phone”)” (Say a voice tag for the name registered.)
9. Prompt: “Adding XXXXX... (Ex. “Mary's phone”) (Voice tag). Is this correct?”
10. Say: [Beep] “Yes”
11. Prompt: “Number saved. Would you like to import another contact?”
12. Say: [Beep] “Yes” or “No”
13. If “Yes”, the procedure proceeds to Step 5. If “No”, the system returns to standby status.
 
Back
Top